Pompa ciepła

Decydując się na pompę ciepła już na etapie budowy domu, możesz na tym wiele zaoszczędzić. Przede wszystkim w domu z tym systemem nie musi być drogiego przyłącza gazowego, kominów ani pomieszczenia do składowania opału, jeżeli zrezygnujemy z tych rzeczy to okaże się że pompa ciepła jest praktycznie za darmo. Ponadto, użytkownik nie traci czasu na szukanie paliwa o odpowiedniej jakości i cenie. Warto podkreślić, że pompa ciepła jest jednym z najtańszych w eksploatacji źródłem ciepła i nie wiąże się z uciążliwą obsługą. Wystarczy urządzenie odpowiednio wyregulować, a będzie działało zgodnie z oczekiwaniami użytkownika.

Inwestycja w pompę ciepła, choć początkowo duża, bardzo szybko się zwróci, nawet po 5-7 latach. Do tego należy doliczyć bardzo długą żywotność systemu i jego bezawaryjność. Instalacja może działać bez najmniejszych problemów nawet przez 50 lat. Nie bez znaczenia jest również to, że system jest przyjazny środowisku.

Pompa ciepła może być jedynym źródłem ciepła w domu. Może także współpracować z dodatkowymi urządzeniami, takimi jak kolektory słoneczne, kominek z płaszczem wodnym czy kocioł gazowy lub olejowy. Rozwiązanie to zapewnia nie tylko ogrzewanie, ale także chłodzenie domu latem, nie trzeba będzie inwestować w klimatyzację, aby stworzyć przyjemny chłód w pomieszczeniach.

Zainstalowanych pomp dziepła

287

stara kotłownia 4pompa ciepła 2

Dlaczego pompa ciepła ?

Alternatywa dla tradycyjnego ogrzewania

Pompy ciepła można wprowadzić do nowych lub modernizowanych budynków. Stanowi świetną alternatywę dla ogrzewania olejem opałowym lub gazem płynnym przy dużo mniejszym koszcie ogrzewania ( w porównaniu do oleju opałowego różnica wynosi ponad trzykrotność na korzyść pompy ciepła

Pompa ciepła coraz częściej wybierana jest zamiast gazu ziemnego. Ponadto pompa ciepła świetnie sprawdzi się w domu energooszczędnym o małym zapotrzebowaniu na ciepło.Należy pamiętać iz im dom będzie lepiej zaizolowany, tym koszty ogrzewania i inwestycji będą mniejsze. Kolejna zaleta pompy ciepła jest to że nie przyczynia się do powstawania smogu, dzięki temu powietrze którym oddychasz staje się lepsze

Najczęściej kupowane pompy ciepła

Pompa ciepła Tweetop complex

Tweetop ecoheat complex

Junker Bosch Compress 7000i AW

Bosch Compress 7000i

HPI evolution 1

De Dietrich HPI Evolution

Daikin Altherma 4

Daikin Altherma

Pompa ciepła – chcesz ogrzewać dom i przygotowywać ciepłą wodę użytkową w ekonomiczny i ekologiczny sposób? Pompa ciepła jest najlepszym rozwiązaniem. Nowoczesny system, który świetnie pasuje do koncepcji domu pasywnego zapewni dostęp do nieograniczonych źródeł energii znajdujących się w przyrodzie. Pompy ciepła, w zależności od rodzaju, mogą czerpać energię z gruntu, powietrza lub wody. Od warunków panujących na działce, a także od Twoich preferencji zależy wybór źródła ciepła, z którego skorzystasz. Sprawdź możliwości pomp ciepła oraz dlaczego można za darmo ogrzewać dom.

Podziel się
Scroll Up