Jaka pompa ciepła na 150 m2 - K
Jaka pompa ciepła na 150 m2
22 marca 2019
jak dobrać wymiennik c.w.u. do pompy ciepła - K
Jak dobrać wymiennik c.w.u. do pompy ciepła ?
24 marca 2019

Jak dobrać bufor do pompy ciepła

W jakiej sytuacji stosować bufor ?

W układach z pompą ciepła powinno się stosować bufor ( zbiornik buforowy jest wręcz wymagany gdy pojemność wodna systemu c.o. jest mniejsza niż 20 dm3 ( 20 litrów ) na każdy 1 kW mocy grzewczej pompy ciepła.

Gdzie zastosować bufor ?

Zasobnik buforowy należy zainstalować pomiędzy pompą ciepła a systemem grzewczym

Jak policzyć jaki bufor zastosować czyli wzór na dobór buforu przy pompie ciepła ?

15 l x 1 Kw - przy ogrzewaniu podłogowym

20 l x 1 Kw - przy mieszanym układzie grzewczym

25 l x 1 Kw - przy ogrzewaniu niskotemperaturowymi grzejnikami

Zobacz polecane przez nas bufory c.o.

Wycena NK

Nie jesteś pewny jaki bufor zastosować w swojej instalacji ?

Skontaktuj się z nami, dobierzemy taki bufor całkowicie za darmo

Skontaktuj się z nami
pompa ciepła

Pompa ciepła

Sprawdź dlaczego warto wybrać pompę ciepła jako główne źródło ogrzewania oraz jakie mogą być koszty inwestycji i późniejszego ogrzewania

projekt-ogrzewania-podłogowego-K 2

Projekt ogrzewania podłogowego

Dla naszych klientów stworzenie takiego projektu jest całkowicie darmowe

Zastanawiasz się, jak dobrać bufor do posiadanej pompy ciepła? Podstawą jest tutaj zrozumienie, czym jest bufor i jakie zadania ma do spełnienia. Jego głównym zadaniem jest odciążanie sprężarki, przez co jej zużycie jest znacznie mniejsze i może działać w znacznie bardziej efektywny sposób. Bufor wpływa także na stabilność pracy pompy ciepła i na odpowiedni poziom przepływu wody grzewczej. Rozwiązanie to można zastosować, gdy system c.o. jest mniejszy niż 20 dm3 na każdy 1 kW mocy grzewczej pompy ciepła.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx