Szybkie porównanie pompy ciepła, rekuperacji oraz klimatyzacji
Szybkie porównanie pompy ciepła, rekuperacji oraz klimatyzacji.
28 listopada 2019
Szybki Internet dla domu - niezależnie od pogody i obciążenia sieci komórkowej
Szybki Internet dla domu – niezależnie od pogody i obciążenia sieci komórkowej
4 grudnia 2019

Jaka taryfa prądu przy pompie ciepła

Często pytacie mnie jaka taryfę energetyczną wybrać przy ogrzewaniu domu pompą ciepła, tak by jak najwięcej zaoszczędzić na kosztach ogrzewania swojego domu lub mieszkania.

Główni sprzedawcy energii elektrycznej tacy jak Tauron, PGE, Enea oraz Energa oferują do wyboru kilka taryf. Nazwa taryfy składa się z litery G ( gospodarstwo domowe ) oraz cyfry od 11 do 13. Co w praktyce oznacza każde z tych nazewnictw:

G 11 - stała prądu przez całą dobę

G 12 - cena prądu jest podzielona na dwa okresy; niską oraz wysoka

G 13 – cena prądu jest podzielona na trzy okresy; niska, średnią oraz wysoką

Jaka taryfa prądu przy pompie ciepła

Pamiętaj

Odpowiedni dobór taryfy pozwoli nam na niższe rachunki za prąd a tym samym szybszy zwrot inwestycji w pompę ciepła oraz niższe rachunki za ogrzewania
Projekt ogrzewania podłogowego

Pompa ciepła

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony pompą ciepła i sprawdź dlaczego są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem grzewczym dla nowy i modernizowanych budynków.

Zobacz

Jaka taryfa prądu przy pompie ciepła by jak najmniej płacić za ogrzewanie swojego domu lub mieszkania ? To jedno z najczęściej zadawanych pytań jaki stawiają sobie inwestorzy planujący inwestycje w to odnawialne źródło energii jakim jest pompa ciepła. Zobacz przygotowane przez nas zestawienie i sprawdź jak duże możesz poczynić oszczędności na grzaniu dzięki prostej zmianie taryfy elektrycznej.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx