STOP SMOG Cennik pakietów pomp ciepła Stiebel Eltron 2019
STOP SMOG Cennik pakietów pomp ciepła Stiebel Eltron 2019
27 listopada 2019
Jaka taryfa prądu przy pompie ciepła
Jaka taryfa prądu przy pompie ciepła
30 listopada 2019

Szybkie porównanie pompy ciepła, rekuperacji oraz klimatyzacji.

W naszych rozmowach o ogrzewaniu, chłodzeniu i klimatyzacji bardzo często prosicie mnie by przygotować krótkie zestawienie tych systemów w formie tabeli tak by zobrazować plusy i minusy każdego z tych rozwiązań. Wychodząc naprzeciw Waszym prośbą przygotowałem krótkie czytelne zestawienie.

 RekuperatorPompa ciepłaKlimatyzator
Oszczędności podczas budowy domu *-+-
Oszczędza na kosztach eksploatacji budynku++-
Grzeje-++
Chłodzi-++
Działa w automatycznym trybie pracy i praktycznie nie wymaga ingerencji użytkownika+++
Wymienia zużyte powietrze na świeże+--
Działa niezależnie od zewnętrznych warunków atmosferycznych+++
Niskie koszty eksploatacji+++
Oczyszcza powietrze w pomieszczeniach+--
Filtruje powietrze w pomieszczeniach+--

* instalując pompę ciepła w nowo budowanym domu możemy zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych ( nie budujemy drogich kominów systemowych, nie ma potrzeby robić drogiego przyłącza gazowego, nie jest wymagana budowa kotłowni ).

Z naszego zestawienia wynika że warto połączyć system pompy ciepła ( grzeje i chłodzi ) wraz z systemem rekuperacji ( oszczędza na ogrzewaniu, zapewnia zdrowe czyste powietrze )

Zobacz więcej informacji o każdym z tych systemów

Szybkie porównanie pompy ciepła, rekuperacji oraz klimatyzacji czyli krótkie konkretne zestawienie plusów i minusów każdego z tych systemów. Dzięki temu porównaniu będziesz wstanie podjąć odpowiednią decyzję o wyborze systemu grzewczego, chłodzącego oraz wentylacyjnego do swojego domu lub mieszkania.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx