Rekuperacja czy klimatyzacja ?
Rekuperacja czy klimatyzacja ?
4 maja 2018
Certyfikat autoryzowanego instalatora marki Junkers Bosch
Certyfikat autoryzowany instalator marki Junkers Bosch
8 maja 2018
Pokaż wszystkie
Projekt ogrzewania podłogowego

Projekt ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów ze względu na jego oszczęd

Projekt ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów ze względu na jego oszczędności, jak i nowoczesny wymiar, projekt ogrzewania podłogowego należy wykonać w profesjonalny sposób, aby system był w pełni dostosowany do potrzeb użytkownika.

Inwestorzy decydują się chętnie na ogrzewanie podłogowe ze względu na jego szereg zalet, przede wszystkim ten system może działać samodzielnie, ale można go podłączyć także do już istniejącej instalacji grzewczej.

Jakie zalety ma ogrzewanie podłogowe ?

  • Przekazywanie ciepła przez promieniowanie – pozwala na równomierne rozprowadzanie ciepła po całym pomieszczeniu.
  • System przyjazny alergikom – dzięki zmniejszonym ruchom konwekcyjnym powietrza, cyrkulacja kurzu jest również zmniejszona.
  • Większe możliwości wykorzystania powierzchni użytkowej, dzięki temu, że na ścianach nie ma grzejników.
  • Pozytywne efekty wizualne, dzięki schowaniu systemów grzewczych pod podłogę.
  • Niskie koszty eksploatacji – jest to możliwe do uzyskania, dzięki niższej temperaturze czynnika grzewczego., wystarczy połączyć ogrzewanie podłogowe z kotłem kondensacyjnym, a oszczędne ogrzewanie domu będzie jak najbardziej możliwe.

Ogrzewanie podłogowe a rodzaj posadzki

Podstawową cechą posadzki, pod którą znajdzie się ogrzewanie podłogowe jest jej dobre przewodzenie ciepła, najlepiej w tej roli sprawdzają się posadzki ceramiczne lub kamień, dostępne są także specjalne wykładziny oraz panele, które są dostosowane do instalacji ogrzewania podłogowego. Można także szukać wśród drewnianych podłóg, ale to wiąże się z wyższymi kosztami montażu ogrzewania podłogowego, wymagane jest wtedy zmniejszenie rozstawu rur z czynnikiem grzewczym.

Ogrzewanie podłogowe w wybranych pomieszczeniach

Często zdarza się, że ogrzewanie podłogowe wprowadzanie jest tylko do niektórych pomieszczeń w domu, bardzo dobrze sprawdza się w łazience, w której każdemu zależy na utrzymaniu komfortu cieplnego.

Projekt ogrzewania podłogowego

Znając wszystkie zalety oraz możliwości zastosowania ogrzewania podłogowego, można podjąć decyzję o wprowadzeniu tego systemu do domu, konieczne jest wtedy wykonanie projektu, obejmuje on opis techniczny systemu, potrzebny jest także rysunek techniczny instalacji ogrzewania.

Zobacz przykładowy projekt ogrzewania podłogowego

Projekt ogrzewania podłogowego

Projekt ogrzewania podłogowego – kliknij by otworzyc

 


Napisz do nas – projekt ogrzewania podłogowego wraz z doborem materiałów otrzymasz za darmo

Wycena OgrzewaniaPodziel się
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; kotły gazowe, klimatyzatory, pompy ciepła lub rekuperatory.

1 Komentarz

  1. rentagro pisze:

    Ogrzewanie podłogowe to świetne rozwiązanie. Dzięki niemu można ukryć grzejniki i mieć zawsze równomiernie rozłożone ciepło. Szczególnie polecam to rozwiązanie wszystkim, którzy narzekają na zimną podłogę (szczególnie tam gdzie są płytki/terakota).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up