posadzki żywiczne
Cena za położenie żywicy ( posadzki żywicznej )
1 maja 2019
Karta produktu Ecodesign dla rekuperatorów Vasco serii D - 2019A
Karta produktu Ecodesign dla rekuperatorów Vasco serii D
7 maja 2019

Co wybrać: pompa ciepła czy kocioł gazowy ?

Jaki system grzewczy jest najtańszy? Co wybrać: kocioł gazowy czy pompę ciepła ? Warto poznać zalety i wady obu propozycji.

Pompa ciepła do ogrzewania domu

Pompa ciepła do ogrzewania domu wykorzystuje darmową energię ze środowiska. Niestety, ale wiele osób nie decyduje się na nią ze względu na początkowe wysokie koszty inwestycyjne. Tymczasem, pompa ciepła w etapie eksploatacyjnym jest naprawdę bardzo tania, a włożone w nią pieniądze zwracają się bardzo szybko. Aby system mógł działać, nie potrzeba kominów. Ponadto, pompa ciepła nie emituje zanieczyszczeń i jest zasilana energią elektryczną co sprawia, że do prawidłowego działania nie potrzebuje żadnego dodatkowego paliwa.

Aby pompa ciepła mogła działać sprawnie, potrzeba wiedzy i doświadczenia ekipy instalacyjnej. Dzięki temu system będzie działał w niezawodny sposób. Dlaczego jeszcze warto wprowadzić ten system do swojego domu? Przede wszystkim mamy możliwość uniezależnienia się od dostawców standardowych paliw, co jest bardzo dużą korzyścią.

Kocioł gazowy do ogrzewania domu

Gdy wiele osób słyszy koszty, jakie wiążą się z wprowadzeniem do domu pompy ciepła, od razu w ich głowie pojawia się plan, aby skorzystać z tańszego ( na etapie inwestycji ), a równie skutecznego rozwiązania grzewczego, jakim bez wątpienia jest kocioł gazowy. System cieszy się dużą popularnością już od kilku lat i jest bardzo dobrze znany instalatorom, dlatego nie będzie problemu ze znalezieniem ekipy, która to rozwiązanie wprowadzi do domu.

Kotły gazowe sprzedawane są w wielu punktach, a też nie będzie żadnych problemów z pozyskaniem pomocy serwisanta. Urządzenia działają w niezawodny sposób, nie są uciążliwe dla środowiska, a ich obsługa jest wręcz automatyczna. Wybierając model zasilany gazem ziemnym można bardzo dużo zaoszczędzić. Inna sytuacja występuje, gdy konieczne jest korzystanie z gazu płynnego. Pod względem kosztów jest to nieopłacalne, ze względu na wysokie koszty tego paliwa. Do większości działek doprowadzana jest jednak sieć gazowa, dlatego nie będzie problemu ze skorzystaniem z tańszego rozwiązania na etapie inwestycji

pompa ciepła

Pompa ciepła

Zobacz nasz dział tematyczny poświęcony pompom ciepła i sprawdź dlaczego to właśnie te urządzenia są coraz chętniej wybierane jako jedyne źródło ogrzewania domu

Zobacz

Pompa ciepła czy kocioł gazowy? Które rozwiązanie jest tańsze w eksploatacji? Z którego będziemy bardziej zadowoleni pod względem ogrzewania domu? Wystarczy przeanalizować wady i zalety obu systemów, aby poznać odpowiedzi na te właśnie pytania. Istotne jest, aby dobrać rozwiązanie, które w każdym calu spełni oczekiwania użytkownika i spowoduje, że będzie czuł się komfortowo w swoim domu. Bez dwóch zdań, dobry system grzewczy w domu to podstawa, dlatego warto dokładnie tę decyzję przemyśleć. W końcu jest to inwestycja na lata.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
3 lat temu

Jak jest dostęp do gazu to kocił gazowy

Slawek
Slawek
3 lat temu

Jeżeli jest gaz na działce to inwestycja w pompe ciepła jest nieopłacalna

Tomasz
Tomasz
2 lat temu

Jak masz dostęp do sieci gazowej to kocioł gazowy

3
0
Podziel się swoją opiniąx