Podłogi żywiczne – dobry wykonawca to gwarancja sukcesu
28 kwietnia 2019
Co wybrać pompa ciepła czy kocioł gazowy -01
Co wybrać: pompa ciepła czy kocioł gazowy ?
4 maja 2019

Cena za położenie żywicy ( posadzki żywicznej )

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje posadzka żywiczna ? Podłogi z żywicy nie są tanim rozwiązaniem, ale na pewno bardzo trwałym i odznaczającym się ciekawymi walorami estetycznymi.

Ceny materiałów ( żywicy )

To, jakie materiały trzeba będzie nabyć do wykonania posadzki z żywicy, a także jaki nakład pracy będzie z tym związany, jest w dużej mierze uzależnione od specyfiki podłoga, a także walorów estetycznych, jakie chcemy uzyskać.

Do wykonania posadzki są potrzebne:

- Warstwa gruntująca, 

- Warstwa właściwa

- Warstwa zamykająca.

Uśredniony koszt materiału - żywica na posadzkę

50-300PLN

Cena za 1 m2

Ceny robocizny

Polecani fachowcy od posadzek żywicznych bardzo dokładnie wykonują powierzone zadania, dlatego trzeba mieć świadomość, że położenie żywicy zajmie dużo czasu.

Dlatego wykonanie posadzki może trwać co najmniej 5 do 7 dni ( ze względu na czas potrzebny by każda warstwa odpowiednio “dojrzała” i uzyskała dzięki temu 100 % swoich właściwości )

Uśredniony koszt robocizny - żywica na posadzkę

50-250PLN

Cena za 1 m2

Wycena NK

Wycena położenia żywicy

Jeśli jesteś zainteresowany położeniem żywicy, skontaktuj się proszę z nami w celu uzyskania konkretnej wyceny

Zobacz

Im większa powierzchnia, tym mniejszy koszt

Posadzki żywiczne można wykonać taniej, jeżeli zdecydujesz się na wypełnienie nimi większej powierzchni. Można wtedy liczyć na atrakcyjne rabaty, w przeliczeniu na m2. Dlatego posadzki przemysłowe i posadzki dekoracyjne układane na powierzchni 400 – 600 m2 mogą kosztować zaledwie od 50 do 100 zł/m2 robocizny.
Posadzki-parkingowe-NK

Posadzki żywiczne

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony posadzką żywiczną

Zobacz

Cena za położenie żywicy ( posadzki żywicznej ) może być zróżnicowana i jest zależna od rodzaju materiału, jego jakości, a także od stanu podłoża, na którym będzie ona wykonywana. Istotne jest, aby przy szacowaniu kosztów wziąć pod uwagę nie tylko ceny materiałów, ale także ceny robocizny, które są stosunkowo wysokie. Za fachową pracę trzeba zapłacić. Szacuje się, że posadzki epoksydowe i poliuretanowe, jeżeli chodzi o robociznę kosztują od 50 do 300 zł/m2, co jest naprawdę sporym wydatkiem. Natomiast za sam materiał trzeba zapłacić od 50 do 300 zł/m2. Jak widać cena za położenie żywicy za m2 może się dość znacznie wahać a tym samym koszt położenia żywicy może być różny. Jeżeli szukałeś odpowiedzi na pytanie ile może kosztować położenie żywicy lub ile zapłacić myślę że znajdziesz odpowiedź w naszym kosztorysie.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx