Kocioł - piec gazowy

Piec lub kocioł gazowy jest uniwersalnym rozwiązaniem, które gwarantuje użytkownikowi sprawną pracę i niskie koszty eksploatacyjne. Nowoczesne urządzenia pracują bardzo efektywnie spalając przy tym mało gazu. Kotły zostały skonstruowane w taki sposób, aby były bezobsługowe i nie trzeba było zaglądać co chwila do kotłowni. Wystarczy, że urządzenie zostanie uruchomione i zaprogramowane, a będzie działało zgodnie z oczekiwaniami inwestora.

Piec-kocioł-gazowy-De-Dietrich-i-BAXI-NK

Kocioł lub piec gazowy znajduje zastosowanie w wielu domach. Podczas spalania paliwa nie pozostawia popiołu ani pyłu. Można zamontować go w kuchni lub łazience, czyli nie wymaga oddzielnego pomieszczenia, aby mógł działać w bezpieczny dla użytkownika sposób.

Obecnie na rynku można znaleźć szeroki wybór pieców jedno lub dwufunkcyjnych. Dostępne są kotły kondensacyjne lub kotły z zasobnikiem. Można wybrać opcje z otwartą komorą spalania lub z elektrycznym sterownikiem. Najlepiej nabywać kotły znanych marek, co gwarantuje korzystanie z urządzenia odznaczającego się wysoką jakością.

Należy też pamiętać że zakup kotła lub pieca gazowego jest objęty w tym momencie dofinansowaniem do zakupu z programu czyste powietrze.

ranking - K

Nie wiesz jaki kocioł wybrać ?

Jeżeli zastanawiasz się jaki kocioł wybrać, zobacz nasz ranking najczęściej sprzedawanych kotłów i piecy gazowych

Zobacz

Cechy kotła gazowego jednofunkcyjnego

Kocioł tego typu spełnia tylko jedno zadanie – podnoszenie temperatury w instalacji grzewczej w domu. Można go również wykorzystać do podgrzania wody, ale trzeba dokupić podgrzewacz pojemnościowy, czyli zasobnik.

Mając kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem, można będzie nie tylko ogrzać dom, ale także przygotować ciepłą wodę użytkową. Takie rozwiązanie zajmuje jednak sporo miejsca, znacznie więcej niż kocioł dwufunkcyjny, ale będzie idealnym wyborem dla dużej rodziny.

Cechy kotła gazowego dwufunkcyjnego

Urządzenie spełnia dwie funkcje: podgrzewanie wody użytkowej oraz podgrzewanie wody służącej do ogrzewania domu.

Kocioł może też zajmować mniej miejsca, ponieważ może zawierać zasobnik który jest elementem wbudowanym w kocioł. Jest to idealne rozwiązanie do mieszkania, gdzie odległość kotła od kranów jest niewielka. Sprawdzi się w przypadku posiadania małej rodziny. Urządzenie powoduje znacznie mniejsze straty ciepła niż kocioł jednofunkcyjny.

Cechy kotła gazowego kondensacyjnego

Kocioł kondensacyjny dodatkowe ciepło odzyskuje z pary wodnej powstającej ze spalanego gazu ziemnego. Wpływa to na oszczędności, a także na wydajność kotła. Aby wprowadzić je do domu, nie trzeba budować komina do odprowadzania spalin, wystarczy wylot w ścianie domu.
Wycena NK

Wycena kotła lub pieca gazowego

Planujesz zakup pieca lub kotła gazowego ? Skontaktuj się z nami przygotujemy dla Ciebie możliwie najlepszą możliwą wycenę

Kontakt z nami

Dlaczego warto zainwestować ( kupić ) w kocioł lub piec gazowy ? Bo są to rozwiązania ekologiczne i ekonomiczne, a przy tym bardzo przyjazne użytkownikowi. Mając w swoim domu kocioł gazowy, można będzie skutecznie ogrzać dom, jak i przygotować ciepłą wodę użytkową. Do wyboru są kotły i piece gazowe jednofunkcyjne lub dwufunkcyjne. Można także zdecydować się na nowoczesne rozwiązanie, jakim jest kocioł lub piec kondensacyjny. Warto wybierać urządzenia od sprawdzonych, renomowanych marek, co wpłynie na jakość, trwałość i wydajność kupionych sprzętów do ogrzewania domu.