Zawór regulacyjny Vasco smiley
Zawór regulacyjny Vasco Smiley – dekoracyjne osłony zaworu
23 sierpnia 2018
Kolektory płaskie czy próżniowe, Które warto wybrać
Kolektory płaskie czy próżniowe? Które warto wybrać?
25 sierpnia 2018

Kocioł z zasobnikiem - razem czy osobno ?

Kocioł gazowy z zasobnikiem - razem czy osobno? Która opcja jest lepsza? Wybór zależy od wielu czynników a w szczególności od wyposażenia łazienki i jej wielkości. Aby dokonać właściwego wyboru, należy poznać możliwości, jakie dają obydwa rozwiązania.

Kocioł z oddzielnym zasobnikiem

Wewnątrz kotła gazowego płynie tylko woda grzewcza z instalacji c.o. Głównym zadaniem urządzenia jest podnoszenie temperatury wody grzewczej. Dopiero później woda ta jest kierowana raz do instalacji c.o., a raz do wężownicy w pojemnościowym podgrzewaczu wody. Dzięki temu raz ogrzewany jest dom, a raz woda. Dzięki współpracy z pojemnościowym podgrzewaczem wody jest w stanie ogrzewać zarówno dom, jak i wodę.

Nowoczesne kotły tego typu są wyposażone w szereg elementów wspomagających, do których można zaliczyć sterowniki, zawory bezpieczeństwa, a także zawory przełączające. Dysponując odpowiedniej wielkości zasobnikiem, można kupić kocioł o mniejszej mocy tak, aby wszystko zostało dopasowane do ogrzewanej powierzchni domu. Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli zdecydujesz się na to rozwiązanie, trzeba przeznaczyć znacznie więcej miejsca na zainstalowanie systemu. Miejsce potrzebne będzie na kocioł, zbiornik i dodatkowy osprzęt.

Kocioł z zasobnikiem – razem czy osobno
Kocioł z zasobnikiem - razem czy osobno - 1NK

Kocioł gazowy z wbudowanym zasobnikiem

Jeżeli nie masz dużej ilości miejsca na instalację kotła, warto wybrać rozwiązanie z wbudowanym zasobnikiem. Urządzenie jest w stanie podgrzać dużą ilość ciepłej wody użytkowej. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej konstrukcji i dobrze dobranym parametrom. Najważniejsze jest to, że kocioł tego typu jest dwufunkcyjny, czyli wewnątrz obudowy spełnia dwie funkcje: ogrzewa wodę, a także zasila instalacje c.o. W obudowie znajduje się wymiennik ciepła, w którym przepływowo podgrzewana jest woda podczas jej poboru.

Jaką wydajnością odznaczają się kotły z wbudowanym zasobnikiem ?

Najczęściej wybierane są kotły o dużej mocy, minimum 24 kW, a nawet 35 kW. Pozwala to na bieżąco pobierać ciepłą wodę w ilości od 11,6 do 17 l na minutę. Temperatura będzie się utrzymywała dzięki zapasowi ciepłej wody zmagazynowanemu w zasobniku c.w.u. Oczywiście, jeżeli pobór wody będzie duży, będzie się ona stopniowo wyczerpywała. Gdy pobór się zakończy, woda zostanie automatycznie uzupełniona.

Piec-kocioł-gazowy-De-Dietrich-i-BAXI-NK

Kotły gazowe

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony kotłom i piecom gazowym i zobacz co warto sprawdzić przed zakupem

Zobacz

Kocioł z zasobnikiem – razem czy osobno to jedno z pytań przed którymi stają osoby planujące wymianę starego pieca lun kotła na nowoczesne urządzenie. Prawidłowo dobrany kocioł gazowy z zasobnikiem czy to w wersji wbudowanej czy wolno stojącej daje nam gwarancję prawidłowej pracy podczas ogrzewania i przygotowania c.w.u..

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx