Cennik instalacji wod-kan
Cennik instalacji wod-kan
9 sierpnia 2019
Cennik instalacji odkurzacza centralnego
Cennik instalacji odkurzacza centralnego
12 sierpnia 2019

Jaki komin do kotła gazowego ?

Komin określany jest jako niezwykle istotny element systemu grzewczego. Na uwagę zasługuje fakt, że musi być on idealnie dobrany, bowiem to dzięki niemu wydobywają się spaliny. Jest tutaj mowa o tych, które powstają w takim to kotle. Pamiętajmy jednak, że taki typ w większości przypadków uzależniony zostaje od zastosowanego kotła, jak i również rodzaju stosowanego paliwa. Zatem rodzi się pytanie jaki komin do kotła gazowego ?

Przykład typowych elementów systemu kominowego do kotłów gazowych

Jaki komin do kotła gazowego

Wybierają odpowiedni komin przeznaczony do kotła gazowego nie należy zapominać, że wszelkie parametry komina stricte uzależnione są między innymi od mocy instalowanego kotła. Natomiast w odniesieniu do kotłów ogrzewczych, które to są opalane gazem bądź niekiedy nawet olejem powinno się jednak stosować tak zwane izolowane termicznie kominy wykonane ze stali nierdzewnej. Skutkuje to jednocześnie tym, że odpowiedni wybór systemu kominowego całkowicie uzależniony zostaje od rodzaju zainstalowanego kotła gazowego.

Bądźmy świadomi faktu, że powinno się także wziąć pod uwagę proponowany przez danego producenta kotła tak zwany minimalny przekrój, a niekiedy nawet średnicę wybranego przewodu odprowadzającego liczne spaliny.

W związku z powyższym występujące własności posiadają przewody spalinowe, które wykonane zostały głównie ze stali kwasoodpornej, a następnie specjalnych odmian zarówno ceramiki, ale także zróżnicowanych tworzyw sztucznych. Poza tym to właśnie jego obudowa nazywana jest kominem niestykającym się dodatkowo ze spalinami. Na szczególną uwagę zasługują funkcję, do których zalicza się dekoracyjna, ochronna, jak i również ociepleniowa.

Piec-kocioł-gazowy-De-Dietrich-i-BAXI-NK

Kocioł - piec gazowy

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony kotłom i piecom gazowym i zobacz co warto sprawdzić przed zakupem.

Zobacz

Jaki komin do kotła gazowego, to jedno z pytań i decyzji które należy podjąć podczas remontu kotłowni lub budowy nowego domu. Prawidłowo dobrany i zainstalowany kocioł jest bardzo ważnym elementem systemu grzewczego oraz w przypadku kotłów kondensacyjnych powoduje zwiększenie wydajności pieca gazowego a co za tym idzie zwiększenie oszczędności na ogrzewaniu domu lub mieszkania.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx