Pielęgnacja i uszczelnienie betonu, preparat rozpuszczalnikowy
Pielęgnacja i uszczelnienie betonu, preparat rozpuszczalnikowy
7 lipca 2019
Montaż klimatyzacji - jakie instalacje trzeba doprowadzić
Montaż klimatyzacji – jakie instalacje trzeba doprowadzić ?
7 lipca 2019

Kiedy wybrać piec / kocioł gazowy jednofunkcyjny, a kiedy dwufunkcyjny

Kiedy opłaci się piec jednofunkcyjny, a kiedy dwufunkcyjny ? Wybierając gazowe źródło ciepła w swoim domu lub mieszkaniu stajemy przed wyborem jaki kocioł gazowy wybrać. Do wyboru będziemy mieli dwa rodzaje pieców gazowych; jednofunkcyjny oraz dwufunkcyjny.

Kocioł / piec gazowy jednofunkcyjny

Kocioł / piec gazowy jednofunkcyjny to taki który zasila tylko instalacje ogrzewania centralnego, natomiast do produkcji c.w.u potrzebuje osobnego zasobnika.

Kocioł / piec gazowy
dwufunkcyjny

Kocioł / piec gazowy dwufunkcyjny to taki który przygotuje nam również ciepła wodę użytkową dzięki wbudowanemu podgrzewaczowi

Kocioł / piec gazowy jednofunkcyjny

Przeważnie wybierany do domu lub dużego mieszkania z co najmniej dwoma łazienkami. Dzięki osobnemu zasobnikowi na ciepła wodę użytkową o dużej pojemności ( najczęściej stosuje się 150 litrowe ) minimalizujemy ryzyko „braku” ciepłej wody użytkowej nawet podczas intensywnego korzystania z c.w.u.. Krótkie pobory wody powodują też większe oszczędności dzięki temu że korzystamy z ciepłej wody zmagazynowanej w zasobniku.

Kocioł / piec gazowy dwufunkcyjny

Dzięki temu że nieduży zasobnik do produkcji ciepłej wody użytkowej np. 10 l rozwiązanie do jest wybierane najczęściej do mieszkań lub małych domków z jedną łazienką, oraz z mniejszym zużyciem ciepłej wody użytkowej. Kotły takie będą idealne dla 2-3 osobowej rodziny. Dodatkową ich zaletą jest fakt że nie potrzebują dużo miejsca więc z powodzeniem taki piec można zainstalować w małej łazience czy kuchni.

ranking-01

Ranking kotłów gazowych

Zobacz nasz ranking najczęściej kupowanych i instalowanych kotłów i pieców gazowych
Zobacz
Piec - kocioł gazowy De Dietrich i BAXI

Kocioł - piec gazowy

Zobacz nasz dział tematyczny poświęcony piecom i kotłom gazowym i sprawdź na co zwrócić uwagę podczas planowania zakupu tego urządzenia

Zobacz

Kiedy wybrać piec / kocioł gazowy jednofunkcyjny, a kiedy dwufunkcyjny przed takim dylematem stoją osoby planujące remont lub instalacje gazowego systemu grzewczego w swoim domu lub mieszkaniu. Do wyboru mamy dwa rodzaje urządzeń; kocioł/piec gazowy jednofunkcyjny lub piec/kocioł gazowy dwufunkcyjny. Zobacz jakie są pomiędzy nimi różnice oraz jaki kocioł lub piec będzie najlepszy dla Ciebie

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx