Posadzka żywiczna epoksydowa – wersja podstawowa z płatkami dekoracyjnymi
Posadzka żywiczna epoksydowa – wersja podstawowa z płatkami dekoracyjnymi
14 maja 2019
W jakim miejscu możesz umieścić rekuperator
W jakim miejscu możesz umieścić rekuperator ?
20 maja 2019
Pokaż wszystkie
W jakich pomieszczeniach można instalować kocioł lub piec gazowy - 01

W jakich pomieszczeniach można instalować kocioł lub piec gazowy - 01

W jakich pomieszczeniach można instalować kocioł lub piec gazowy ?

Miejsce, w którym kocioł gazowy zostanie umieszczony nie może być przypadkowe. Ma to znaczenie dla jego prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa domowników. W przepisach techniczno-budowlanych ustawy Prawo Budowlane określono, jakie warunki powinny panować w pomieszczeniu, w którym znajduje się kocioł gazowy.

Gdzie można umieścić kocioł lub piec gazowy?

W zasadzie każde pomieszczenie nadaje się do instalacji kotła gazowego, jeżeli zgodnie z przepisami ma ono odpowiednią wysokość (co najmniej 2,2 m), kubaturę, wentylację i odprowadzanie spalin. Trzeba także zadbać o to, aby pomieszczenie było suche, czyste i nie miało wyziewów chemicznych. Ponadto, pomieszczenie powinno posiadać oddzielne i o odpowiednim przekroju przewody spalinowy i wentylacyjny, a także stały dopływ powietrza.
Piec - kocioł gazowy De Dietrich i BAXI

Piece i kotły gazowe

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony piecom i kotłom gazowym i sprawdź dlaczego to właśnie one są tak często wybieranym urządzeniem grzewczym

Zobacz

Kocioł lub piec gazowy jest bardzo chętnie wprowadzanym do domu urządzeniem grzewczym, ze względu na jego prostą obsługę i stosunkowo niskie koszty eksploatacyjne. Mają w swoim posiadaniu kocioł lub piec gazowy można zapewnić dogodne warunki grzewcze w budynku, atrakcyjne dla wszystkich mieszkańców. Podstawą jest jednak, aby zainstalować urządzenie w odpowiednim miejscu. Standardem jest umieszczanie kotła lub pieca gazowego albo w piwnicy, albo w kotłowni. Można także jako miejsce instalacji wybrać zamkniętą kuchnię.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx