Posadzka żywiczna epoksydowa – wersja podstawowa z płatkami dekoracyjnymi
Posadzka żywiczna epoksydowa – wersja podstawowa z płatkami dekoracyjnymi
14 maja 2019
W jakim miejscu możesz umieścić rekuperator
W jakim miejscu możesz umieścić rekuperator ?
20 maja 2019
Pokaż wszystkie
W jakich pomieszczeniach można instalować kocioł lub piec gazowy - 01

W jakich pomieszczeniach można instalować kocioł lub piec gazowy - 01

W jakich pomieszczeniach można instalować kocioł lub piec gazowy ?

Miejsce, w którym kocioł gazowy zostanie umieszczony nie może być przypadkowe. Ma to znaczenie dla jego prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa domowników. W przepisach techniczno-budowlanych ustawy Prawo Budowlane określono, jakie warunki powinny panować w pomieszczeniu, w którym znajduje się kocioł gazowy.

Gdzie można umieścić kocioł lub piec gazowy?

W zasadzie każde pomieszczenie nadaje się do instalacji kotła gazowego, jeżeli zgodnie z przepisami ma ono odpowiednią wysokość (co najmniej 2,2 m), kubaturę, wentylację i odprowadzanie spalin. Trzeba także zadbać o to, aby pomieszczenie było suche, czyste i nie miało wyziewów chemicznych. Ponadto, pomieszczenie powinno posiadać oddzielne i o odpowiednim przekroju przewody spalinowy i wentylacyjny, a także stały dopływ powietrza.
Piec - kocioł gazowy De Dietrich i BAXI

Piece i kotły gazowe

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony piecom i kotłom gazowym i sprawdź dlaczego to właśnie one są tak często wybieranym urządzeniem grzewczym

Zobacz

Kocioł lub piec gazowy jest bardzo chętnie wprowadzanym do domu urządzeniem grzewczym, ze względu na jego prostą obsługę i stosunkowo niskie koszty eksploatacyjne. Mają w swoim posiadaniu kocioł lub piec gazowy można zapewnić dogodne warunki grzewcze w budynku, atrakcyjne dla wszystkich mieszkańców. Podstawą jest jednak, aby zainstalować urządzenie w odpowiednim miejscu. Standardem jest umieszczanie kotła lub pieca gazowego albo w piwnicy, albo w kotłowni. Można także jako miejsce instalacji wybrać zamkniętą kuchnię.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx