Segregacja odpadów - jakie kosze do segregacji śmieci należy kupić
Segregacja odpadów – jakie kosze do segregacji śmieci należy kupić?
20 marca 2020
Minimalne wielkości strumienia powietrza wentylacyjnego
Minimalne wielkości strumienia powietrza wentylacyjnego
25 marca 2020
Pokaż wszystkie
Czy można zabudować piecyk lub kocioł gazowy

Czy można zabudować piecyk lub kocioł gazowy

Czy można zabudować piecyk lub kocioł gazowy

Posiadając mieszkanie w bloku lub niewielki dom bez wyodrębnionego pomieszczenia na kotłownię w sytuacji gdy zdecydujemy się ogrzewać dom za pomocą kotła gazowego pozostanie nam do dyspozycji montaż pieca gazowego w pomieszczeniu takim jak łazienka lub kuchnia. Często wobec tego pytacie mnie czy można taki piecyk lub kocioł zabudować szafkami łazienkowymi bądź kuchennymi. Poznajcie więc w poniższym wpisie odpowiedź przygotowaną przeze mnie w tym temacie.

Zasada odprowadzenia spalin i dostarczenia powietrza do kotła gazowego z zamkniętą komora spalania

Zasada odprowadzenia spalin i dostarczenia powietrza do kotła gazowego z zamkniętą komora spalania

Tak możemy taki piecyk zabudować ale tylko i wyłącznie taki który jest wyposażony w zamkniętą komorę spalania czyli mówiąc inaczej taki który do procesu spalania nie potrzebuje powietrza z pomieszczenia w którym jest zainstalowany.

Powietrze potrzebne piecykowi w procesie spalania gazu jest dostarczane specjalną rurą kominową przeznaczoną do kotłów z zamkniętą komorą spalania. Przewód lub wkład kominowy jest zbudowany z rury wbudowanej w drugą rurę, przy czym jednym kanałem wyrzucane są spaliny na zewnątrz a drugim zasysane do piecyka powietrze z zewnątrz które jest potrzebne w procesie spalania.


Pamiętajcie by na własną rękę nie przerabiać ani nie zabudowywać swoich piecyków gazowych, szczególnie w sytuacji gdy nie jesteście pewni czy urządzenie jest wyposażone w zamkniętą komorę spalania !!!

Kocioł i piec gazowy

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony kotłom i piecom gazowym, sprawdź aktualne rankingi najczęściej instalowanych kotłów oraz zobacz co warto sprawdzić przed zakupem.

Zobacz

Czy można zabudować piecyk lub kocioł gazowy

Posiadając mieszkanie w bloku lub niewielki dom bez wyodrębnionego pomieszczenia na kotłownię w sytuacji gdy zdecydujemy się ogrzewać dom za pomocą kotła gazowego pozostanie nam do dyspozycji montaż pieca gazowego w pomieszczeniu takim jak łazienka lub kuchnia. Często wobec tego pytacie mnie czy można taki piecyk lub kocioł zabudować szafkami łazienkowymi bądź kuchennymi. Poznajcie więc w poniższym wpisie odpowiedź przygotowaną przeze mnie w tym temacie. ( sytuacja tyczy się zarówno ogrzewania domu za pomocą gazu jak i przygotowania ciepłej wody użytkowej )

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Irek K.
Irek K.
2 lat temu

Ja zabudowałem piecyk z otwarta komorą spalania pozostawiając szczeliny dzięki czemu jest dopływ powietrza do piecyka

Bysia
Bysia
1 rok temu
Reply to  Irek K.

Odebrał to kominiarz podczas przeglądu ?

Jowita
Jowita
2 lat temu

Mam zabudowany cały piecyk, z tego co wiem to można było tak zrobić ponieważ ma zamkniętą komorę spalania

3
0
Podziel się swoją opiniąx