Segregacja odpadów - jakie kosze do segregacji śmieci należy kupić
Segregacja odpadów – jakie kosze do segregacji śmieci należy kupić?
20 marca 2020
Minimalne wielkości strumienia powietrza wentylacyjnego
Minimalne wielkości strumienia powietrza wentylacyjnego
25 marca 2020

Czy można zabudować piecyk lub kocioł gazowy

Posiadając mieszkanie w bloku lub niewielki dom bez wyodrębnionego pomieszczenia na kotłownię w sytuacji gdy zdecydujemy się ogrzewać dom za pomocą kotła gazowego pozostanie nam do dyspozycji montaż pieca gazowego w pomieszczeniu takim jak łazienka lub kuchnia. Często wobec tego pytacie mnie czy można taki piecyk lub kocioł zabudować szafkami łazienkowymi bądź kuchennymi. Poznajcie więc w poniższym wpisie odpowiedź przygotowaną przeze mnie w tym temacie.

Zasada odprowadzenia spalin i dostarczenia powietrza do kotła gazowego z zamkniętą komora spalania

Zasada odprowadzenia spalin i dostarczenia powietrza do kotła gazowego z zamkniętą komora spalania

Tak możemy taki piecyk zabudować ale tylko i wyłącznie taki który jest wyposażony w zamkniętą komorę spalania czyli mówiąc inaczej taki który do procesu spalania nie potrzebuje powietrza z pomieszczenia w którym jest zainstalowany.

Powietrze potrzebne piecykowi w procesie spalania gazu jest dostarczane specjalną rurą kominową przeznaczoną do kotłów z zamkniętą komorą spalania. Przewód lub wkład kominowy jest zbudowany z rury wbudowanej w drugą rurę, przy czym jednym kanałem wyrzucane są spaliny na zewnątrz a drugim zasysane do piecyka powietrze z zewnątrz które jest potrzebne w procesie spalania.


Pamiętajcie by na własną rękę nie przerabiać ani nie zabudowywać swoich piecyków gazowych, szczególnie w sytuacji gdy nie jesteście pewni czy urządzenie jest wyposażone w zamkniętą komorę spalania !!!

Kocioł i piec gazowy

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony kotłom i piecom gazowym, sprawdź aktualne rankingi najczęściej instalowanych kotłów oraz zobacz co warto sprawdzić przed zakupem.

Zobacz

Czy można zabudować piecyk lub kocioł gazowy

Posiadając mieszkanie w bloku lub niewielki dom bez wyodrębnionego pomieszczenia na kotłownię w sytuacji gdy zdecydujemy się ogrzewać dom za pomocą kotła gazowego pozostanie nam do dyspozycji montaż pieca gazowego w pomieszczeniu takim jak łazienka lub kuchnia. Często wobec tego pytacie mnie czy można taki piecyk lub kocioł zabudować szafkami łazienkowymi bądź kuchennymi. Poznajcie więc w poniższym wpisie odpowiedź przygotowaną przeze mnie w tym temacie. ( sytuacja tyczy się zarówno ogrzewania domu za pomocą gazu jak i przygotowania ciepłej wody użytkowej )

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Irek K.
Irek K.
3 lat temu

Ja zabudowałem piecyk z otwarta komorą spalania pozostawiając szczeliny dzięki czemu jest dopływ powietrza do piecyka

Bysia
Bysia
2 lat temu
Reply to  Irek K.

Odebrał to kominiarz podczas przeglądu ?

Jowita
Jowita
3 lat temu

Mam zabudowany cały piecyk, z tego co wiem to można było tak zrobić ponieważ ma zamkniętą komorę spalania

3
0
Podziel się swoją opiniąx