Guma na balkon
Guma na balkon i taras
7 sierpnia 2019
Cennik montażu instalacji grzejnikowej
Cennik montażu instalacji grzejnikowej
7 sierpnia 2019

Kocioł gazowy z zasobnikiem

Nowoczesny kocioł gazowy z zasobnikiem w większości przypadków jest dobrze wyposażony. W wielu przypadkach zawiera on liczne elementy instalacji. Niektóre z nich jeszcze kilka lat temu były także montowane poza przedstawianym urządzeniem. Zalicza się do nich między innymi sterownik, a poza tym zawór bezpieczeństwa. Na uwagę zasługuje również zawór przełączający kierujący wodę grzewczą do przedstawianej instalacji centralnego ogrzewania.

Lumea MPX 28-33 BIC

Kocioł stojący z zasobnikiem bez wątpienia okaże się być doskonałym rozwiązaniem dla właściciela domu jednorodzinnego. Urządzenie w większości przypadków instalowane jest w tak zwanym wydzielonym pomieszczeniu, czyli najczęściej kotłowni. Dużą przewagą nad ukazywanym zestawem okazuje się być to, że elementów zostają zamknięte w łącznej (jednej) obudowie kotła. Natomiast w górnej części znajduje się jednostka kotłowa. Zasobnik wody znajduje się w dolnej. Ukazywana konstrukcja ma ogromne znaczenie, jeżeli chodzi o oszczędność miejsca, a także estetykę  kotłowni.

Kocioł wiszący z wbudowanym zasobnikiem doskonale sprawdza się w sytuacji, gdy jesteśmy posiadaczami dużych powierzchni. Może być on na przykład zakładany w łazience bądź kuchni. Doskonale komponuje się także w ciągu znajdujących się szafek kuchennych.

Można także spotkać urządzenia, jakimi są kotły z wbudowanym zasobnikiem, ale jednocześnie zasilane są wężownicą. W tym przypadku woda podgrzewana w przedstawianym kotle trafia na wspomnianą wężownicę w znajdujących się zasobniku. Wtedy dochodzi do podgrzewania wody użytkowej.

Piec-kocioł-gazowy-De-Dietrich-i-BAXI-NK

Kocioł i piec gazowy

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony kotłom i piecom gazowym i zobacz co warto sprawdzić przed zakupem.

Zobacz

Kocioł gazowy z zasobnikiem to idealne urządzenie do ogrzewania domu lub przygotowania ciepłej wody użytkowej w mieszkaniu. Kocioł taki dzięki kompaktowej budowie nie potrzebuje do swojej pracy dodatkowych zasobników na ciepłą wodę, taka budowa pieca gazowego ułatwia montaż oraz ogranicza potrzebne miejsce dla instalacji kotła gazowego z osobnym zasobnikiem.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx