Guma na balkon
Guma na balkon i taras
7 sierpnia 2019
Cennik montażu instalacji grzejnikowej
Cennik montażu instalacji grzejnikowej
7 sierpnia 2019

Kocioł gazowy z zasobnikiem

Nowoczesny kocioł gazowy z zasobnikiem w większości przypadków jest dobrze wyposażony. W wielu przypadkach zawiera on liczne elementy instalacji. Niektóre z nich jeszcze kilka lat temu były także montowane poza przedstawianym urządzeniem. Zalicza się do nich między innymi sterownik, a poza tym zawór bezpieczeństwa. Na uwagę zasługuje również zawór przełączający kierujący wodę grzewczą do przedstawianej instalacji centralnego ogrzewania.

Lumea MPX 28-33 BIC

Kocioł stojący z zasobnikiem bez wątpienia okaże się być doskonałym rozwiązaniem dla właściciela domu jednorodzinnego. Urządzenie w większości przypadków instalowane jest w tak zwanym wydzielonym pomieszczeniu, czyli najczęściej kotłowni. Dużą przewagą nad ukazywanym zestawem okazuje się być to, że elementów zostają zamknięte w łącznej (jednej) obudowie kotła. Natomiast w górnej części znajduje się jednostka kotłowa. Zasobnik wody znajduje się w dolnej. Ukazywana konstrukcja ma ogromne znaczenie, jeżeli chodzi o oszczędność miejsca, a także estetykę  kotłowni.

Kocioł wiszący z wbudowanym zasobnikiem doskonale sprawdza się w sytuacji, gdy jesteśmy posiadaczami dużych powierzchni. Może być on na przykład zakładany w łazience bądź kuchni. Doskonale komponuje się także w ciągu znajdujących się szafek kuchennych.

Można także spotkać urządzenia, jakimi są kotły z wbudowanym zasobnikiem, ale jednocześnie zasilane są wężownicą. W tym przypadku woda podgrzewana w przedstawianym kotle trafia na wspomnianą wężownicę w znajdujących się zasobniku. Wtedy dochodzi do podgrzewania wody użytkowej.

Piec-kocioł-gazowy-De-Dietrich-i-BAXI-NK

Kocioł i piec gazowy

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony kotłom i piecom gazowym i zobacz co warto sprawdzić przed zakupem.

Zobacz

Kocioł gazowy z zasobnikiem to idealne urządzenie do ogrzewania domu lub przygotowania ciepłej wody użytkowej w mieszkaniu. Kocioł taki dzięki kompaktowej budowie nie potrzebuje do swojej pracy dodatkowych zasobników na ciepłą wodę, taka budowa pieca gazowego ułatwia montaż oraz ogranicza potrzebne miejsce dla instalacji kotła gazowego z osobnym zasobnikiem.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx