Farba do betonu i posadzek
Farba do betonu i posadzek
6 sierpnia 2019
Kocioł gazowy z zasobnikiem
Kocioł gazowy z zasobnikiem
7 sierpnia 2019

Guma na balkon i taras

Tarasy oraz balkony w wielu poradnikach przedstawiane są jako elementy wykorzystywane w współczesnej architekturze. Prawidłowo umiejscowione dodają charakteru każdemu budynkowi. Właśnie w tych miejscach stosuje się gumę na balkon. Pamiętajmy, że hydroizolacje bardzo często projektuje się z pewnymi błędami. Niektóre wady można już dostrzec w czasie pierwszej zimy. 

W niniejszym tekście pragniemy ukazać, że niezwykle pomysłową, a zarazem praktyczną aranżacją na balkon bądź taras stało się rozwiązanie jakim są płyty wykonywane z gumy. Za ich wyborem przemawia szeroki wybór kolorów, jak i również kształtów umożliwiających zaprojektowanie naprawdę oryginalnej nawierzchni. Jeżeli zdecydujemy się właśnie na nie otrzymamy odporność na dość niskie temperatury. Dodatkowo nie będziemy się martwili o przepuszczalność, ponieważ ten rodzaj wykończenia tego miejsca nie zatrzymuje wody. Zatem okazuje się być doskonałym rozwiązaniem.

Dodatkowo aplikacja tego materiału jest bardzo szybki oraz bezproblemowy. Na uwagę zasługuje fakt, że ukazywane tworzywo jest odpowiednio wytrzymałe. Jest tu mowa między innymi o nacisku szpilek, ale także mebli ogrodowych. Skutkuje to tym, że w żaden sposób się nie odkształca.

zywica na balkon

Żywica na balkon i taras

Zobacz pełny system żywicy na taras i balkon tzw. gumę na balkon i sprawdź dlaczego to właśnie ona jest tak popularnym rozwiązaniem.

Zobacz

Guma na balkon to tak naprawdę żywica poliuretanowa którą można położyć zamiast płytek na balkon i taras, żywica ta zachowuję się właśnie jak guma ( potrafi się rozciągnąć czterokrotnie i nie pęknąć ). Z tego właśnie powodu jest najczęściej stosowanym rozwiązaniem na balkony i tarasy.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx