Certyfikat autoryzowanego sprzedawcy Mitsubishi Electric - Remont
Certyfikat autoryzowanego sprzedawcy Mitsubishi Electric
6 sierpnia 2019
Guma na balkon
Guma na balkon i taras
7 sierpnia 2019

Farba do betonu i posadzek

Od aspektu technicznego wskazuje się, że to malowanie betonu oraz posadzek jest zdecydowanie mniej pracochłonne niż proces układania płytek ceramicznych. Zatem czy warto rozważyć takie rozwiązanie? Farba do betonu jest coraz bardziej popularniejsza – jednak na co przede wszystkim powinno się zwrócić uwagę? Rodzi się pytanie czym ją zmywać, czyli jak pielęgnować? Jak działa na warunki atmosferyczne?

farba zamiast płytek na podłogę

Dokonując wyboru najodpowiedniejszej farby do betonu zarówno na zewnątrz, jak i również miejsc takich jak garaż powinno się przede wszystkim wziąć pod uwagę tak zwane spektrum czynników. Jest tu owa o odpowiednim oddziaływaniu na podłoże.

Można się na przykład zdecydować na rozpuszczalnikową farbę akrylową. Charakteryzuje się tym, że jest ona niezwykle łatwa w nanoszeniu. Dodatkowo umożliwia ona uzyskanie zarówno równych, jak i gładkich oraz trwałych powłok. Dodatkowo wyróżnia się ekspresowym czasem schnięcia.

Jednak na uwagę zasługuje fakt, że duża ilość tego rodzaju farb przeznaczonych do betonu powinno się aplikować po wcześniejszym zaimpregnowanym podłożu. Umożliwi to w szczególności wyrównanie tak zwanych chłonności podłoża. Mamy tutaj na uwadze także wzmocnienie oraz odporność na zaistniałe warunki atmosferyczne.

Pamiętajmy, że mamy możliwość zmywania jej wodą w połączeniu z dodatkiem licznych detergentów. Bądźmy spokojni, że w żaden sposób nie wpłynie to na pomalowaną powierzchnię.

Aksilbet posadzka

Aksilbet posadzka

Zobacz polecana przez nas farbę do posadzek betonowych i sprawdź dlaczego to właśnie ona jest najczęściej wybieranym produktem do pomalowania betonowej podłogi.

Zobacz

Farba do betonu i posadzek to tani sposób na wykończenie podłogi i posadzki betonowej zamiast na przykład płytek, tak wykonana podłoga oprócz zalet że będzie najtańszym sposobem na wykończenie posadzki betonowej to również będzie łatwa w utrzymaniu w czystości ( posadzkę można myc wodą z detergentem )

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx