Stiebel Eltron HPA-O 8CS Plus compact D Set - pompa ciepła typu monoblok
Stiebel Eltron HPA-O 8CS Plus compact D Set – pompa ciepła typu monoblok
19 grudnia 2019
Klimatyzacja do grzania czyli czy opłaca się ogrzewać klimatyzatorem
Klimatyzacja do grzania czyli czy opłaca się ogrzewać klimatyzatorem
22 grudnia 2019

Jaki kocioł gazowy do małego domu lub mieszkania ?

W małym domu lub mieszkaniu często nie dysponujemy wydzielonym pomieszczeniem które moglibyśmy przeznaczyć na kotłownie. Przy tak ograniczonym miejscu na instalację kotła gazowego dlatego też należy rozpatrzyć montaż pieca gazowego dwu funkcyjnego który nie dość że ogrzeje nam dom lub mieszkanie to jeszcze przygotuje dla nas ciepła wodę użytkową nie zajmując przy tym dużo miejsca.

Czym jest kocioł gazowy dwu funkcyjny, który idealnie będzie nadawał się do małego domu lub mieszkania ?

Kocioł taki oprócz wymiennika w którym jest grzana woda używana w centralnym ogrzewaniu posiada jeszcze drugi wymiennik w którym przygotowywana jest na bieżąco ciepła woda użytkowa. Kotły takie mają kompaktową budowę gdzie wszystkie jego elementy mieszczą się w obudowie pieca gazowego ( pompy, naczynia wzbiorcze, zawory, itp. ) Dzięki takiej budowie kocioł można zamontować np. pomiędzy szafkami lub meblami w takim pomieszczeniu jak kuchnia lub łazienka. Należy tylko pamiętać by pomieszczenie to po pierwsze miało odpowiednią kubaturę; 6,5 m3 oraz po drugie było posiadało dostęp do wentylacji grawitacyjnej z umieszczoną pod sufitem kratką wywiewną o wymiarach co najmniej 15 x 15 cm.

Pamiętaj

Dwu funkcyjny kocioł gazowy powinniśmy zamontować możliwie najbliżej kuchni oraz łazienki aby uniknąć strat ciepła na dłuższym odcinku. Podczas remontu instalacji wodnej w naszym mieszkaniu lub domu należy pamiętać też o izolacji rur z wodą za pomocą otuliny.

Warto wiedzieć

W kotłach dwufunkcyjnych podgrzewanie wody użytkowej jest priorytetowe w stosunku do ogrzewania pomieszczeń co oznacza że w przypadku odkręcenia kranu z ciepłą wodą kocioł przełącza się na jej produkcję. Po zakręceniu kranu z ciepła wodą użytkową kocioł z powrotem będzie nam grzał dom lub mieszkanie.

Kocioł i piec gazowy

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony kotłom i piecom gazowym, sprawdź aktualne rankingi najczęściej instalowanych kotłów oraz zobacz co warto sprawdzić przed zakupem.

Zobacz

Jaki kocioł gazowy do małego domu lub mieszkania ?

W małym domu lub mieszkaniu często nie dysponujemy wydzielonym pomieszczeniem które moglibyśmy przeznaczyć na kotłownie. Przy tak ograniczonym miejscu na instalację kotła gazowego dlatego też należy rozpatrzyć montaż pieca gazowego dwu funkcyjnego który nie dość że ogrzeje nam dom lub mieszkanie to jeszcze przygotuje dla nas ciepła wodę użytkową nie zajmując przy tym dużo miejsca.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Iza
Iza
2 lat temu

Ja mam piec gazowy od firmy Ariston 🙂

1
0
Podziel się swoją opiniąx