Jaki kocioł gazowy do małego domu lub mieszkania
Jaki kocioł gazowy do małego domu lub mieszkania ?
20 grudnia 2019
Stiebel Eltron HPA-O 7 10 13 (S)(CS)(C) Premium (cool) - pompa ciepła typu monoblok
Stiebel Eltron HPA-O 7 / 10 / 13 (S)(CS)(C) Premium (cool) – pompa ciepła typu monoblok
23 grudnia 2019
Pokaż wszystkie
Klimatyzacja do grzania czyli czy opłaca się ogrzewać klimatyzatorem

Klimatyzacja do grzania czyli czy opłaca się ogrzewać klimatyzatorem

Klimatyzacja do grzania czyli czy opłaca się ogrzewać klimatyzatorem

Każdy nowoczesny klimatyzator potrafi nie tylko skutecznie chłodzić dom lub mieszkanie podczas upałów w lecie, potrafi też osuszać powietrze jak osuszacz oraz ogrzewać pomieszczenia niczym grzejnik. Czy takie ogrzewanie klimatyzacją będzie się opłacać oraz ile będziemy musieli zapłacić za grzanie klimatyzatorem.

Ile prądu zużyje klimatyzator oraz ile mogę zapłacić za prąd ?

Standardowej wielkości klimatyzator o mocy 3,8 kWh zużywa w trybie grzania około 0,7 kWh co w skali dziennej daje nam zużycie w granicach około 6 kWh co z kolei przekład się na dzienny koszt w granicach około 3 zł. W skali miesiąca wydamy więc około 100 zł na ogrzewanie mieszkania o powierzchni około 40 m2 przy temperaturach zewnętrznych oscylujących w okolicy 0 stopni celsjusza . Należy pamiętać że im niższa temperatura to większy koszt ze względu na spadający COP, jednak należy nadmienić iż nawet w temperaturach poniżej – 10 stopni celsjusza w dalszym ciągu mamy ogrzewanie dużo tańsze niż grzanie grzejnikami elektrycznym ( tak na marginesie dni z taka temperaturą w ostatnich latach jest bardo mało )
Cichy-klimatyzator

Do jakich temperatur klimatyzator będzie grzał ?

Klimatyzator do ogrzewania w tzw. wersji zimowej / skandynawskiej potrafią dzięki min. podgrzewanym tacą ociekowym grzać w temperaturach do – 25 stopni celsjusza. Natomiast dla tych którzy się zastanawiają w jaki sposób klimatyzator / pompa ciepła potrafi produkować ciepło polecamy ten artykuł który swego czasu zamieściliśmy na naszym blogu.

klimatyzacja 1K

Klimatyzacja

Zobacz nasz dział tematyczny poświęcony klimatyzacji i sprawdź dlaczego ten system do chłodzenia i grzania jest tak popularny.

Zobacz

Klimatyzacja do grzania czyli czy opłaca się ogrzewać klimatyzatorem.

Każdy nowoczesny klimatyzator potrafi nie tylko skutecznie chłodzić dom lub mieszkanie podczas upałów w lecie, potrafi też osuszać powietrze jak osuszacz oraz ogrzewać pomieszczenia niczym grzejnik. Czy takie ogrzewanie klimatyzacją będzie się opłacać oraz ile będziemy musieli zapłacić za grzanie klimatyzatorem. Klimatyzator to nic innego jak pompa ciepła powietrze / powietrze.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Iza
Iza
2 lat temu

Ja płacę 50 zł za ogrzewanie domu 35 m2 klimatyzatorem

1
0
Podziel się swoją opiniąx