Podstawowe różnice pomiędzy pompami ciepła SPLIT i MONOBLOK
Sprawdź, jakie różnice występują między pompą ciepła typu split, a wersją monoblokową.
Powietrzna pompa ciepła została zbudowana z dwóch jednostek: wewnętrznej (skraplacz) oraz zewnętrznej (parownik, sprężarka, zawór rozprężny). Podstawowym działanie pompy jest pobieranie energii cieplnej z powietrza i przekazywanie jej czynniki, czyli gazom chłodniczym. Z jednostki zewnętrznej energia trafia do rur chłodniczych, a następnie przekazywana jest do jednostki wewnętrznej, gdzie ciepło jest oddawane do wody.
Zobacz najlepiej sprzedającą się pompę ciepła typu split klikając w miniaturę obok
Tego typu rozwiązanie składa się z jednej jednostki wyposażonej w cały układ chłodniczy. Rury dystrybucyjne doprowadzają bezpośrednio ciepło do budynku. Główną zaleta tego urządzenia jest to że układ jest w pełni hermetyczny dzięki temu nie ma ryzyka wycieku gazu chłodniczego do środowiska . Warto wspomnieć, że obecnie pompy ciepła typu monoblok mogą składać się również z jednostki wewnętrznej i wewnętrznej.
Zobacz najlepiej sprzedającą się pompę ciepła monoblok klikając w miniaturę obok
Który rodzaj pompy ciepła wybrać ( co wybrać ) – split czy monoblok? Obydwa rozwiązania mają wady i zalety, a także mogą w każdym calu zostać dopasowane do potrzeb użytkownika. Podstawą jest tu wybranie optymalnego, korzystnego pod wieloma względami rozwiązania, które będzie zapewniało dostęp do energii cieplnej pochodzenia naturalnego. Pompy ciepła dziś są systemami często wybieranymi, ponieważ działają skutecznie, są bezproblemowe w obsłudze, a w dodatku ich instalacja nie jest bardzo skomplikowana. Nowoczesne domy powinny być wyposażone w pompy ciepła.
Zdecydowanie pompa ciepła w wydaniu monoblok 🙂
Oczywiście że monblok będzie lepszy