Wentylacja - jakie wymagania normowe występują w przypadku budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej - A
Wentylacja – jakie wymagania normowe występują w przypadku budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej ?
2 kwietnia 2019
Pompa ciepła
Podstawowe różnice pomiędzy pompami ciepła SPLIT i MONOBLOK
5 kwietnia 2019

Jaki klimatyzator będzie najlepszy w mieszkaniu ( bloku ) ?

Czyli co wybrać - mobilna czy stacjonarna klimatyzacja do mieszkania ?

Rotenso Zico Z35V

Zobacz Rotenso Zico Z35V

KAISAI KPPD 12HRN

Zobacz Kaisai KPPD 12HRN

Klimatyzacja mobilna

Praktycznym rozwiązaniem do mieszkania będzie klimatyzacja przenośna. Urządzenie można ustawiać w dowolnym miejscu. Pozwala na schłodzenie dowolnego pomieszczenia.

Trzeba mieć jednak świadomość, że tego typu urządzenie pracuje głośno i z mniejszą efektywnością niż pozostałe rodzaje klimatyzacji. Aby system mógł działać, musi się przy nim znaleźć rura harmonijkowa, której zadaniem będzie odprowadzanie ciepła na zewnątrz budynku przez okno.

Klimatyzacja taka nie wymaga corocznych przeglądów serwisowych

Dodatkową zaleta takiej klimatyzacji jest to że możemy ją usunąć z pomieszczenia gdy już nie będzie potrzebna

Klimatyzacje mobilne zwykle mają moc w zakresie 2-4 kW.

Klimatyzacja stacjonarna

Jeżeli chodzi o klimatyzację stacjonarną, najpopularniejsze są urządzenia typu split. Jednostka zewnętrzna znajduje się poza budynkiem, a jednostkę wewnętrzną montuje się w pomieszczeniu które chce się schłodzić.

Ten rodzaj klimatyzacji sprawdzi się, jeżeli chcesz chłodzić wnętrza przez całe lato. Dzięki temu, że głośne elementy systemu znajdują się poza budynkiem, praca urządzenia nie przeszkadza użytkownikom.

Jeszcze dogodniejszym rozwiązaniem jest klimatyzacja multisplit, dzięki której można schłodzić kilka pomieszczeń w jednym czasie. System składa się z co najmniej dwóch jednostek wewnętrznych i jednej zewnętrznej.

Klimatyzacja taka wymaga corocznych przeglądów, oraz może wymagać zgody spółdzielni mieszkaniowej na montaż

Rotenso Versu

Zobacz Rotenso Versu

Kaisai fly

Zobacz Kaisai Fly

Rotenso Versu

Klimatyzacja

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony klimatyzacji i sprawdź dlaczego jest ona coraz częściej montowana w naszych domach i mieszkaniach.

Zobacz

Marzysz o tym, aby cieszyć się z przyjemnego chłodu latem w swoim mieszkaniu ( bloku ) ? Obecnie nie ma żadnych problemów z tym, aby wprowadzić klimatyzację do mieszkania znajdującego się w bloku, która pozwoli ona na schłodzenie wnętrz.

Wystarczy wybrać klimatyzację dostosowaną do potrzeb, a ustalenie temperatury panującej w pomieszczeniu nie będzie żadnym problemem. Do wyboru są klimatyzacje mobilne lub stacjonarne. Każdorazowo, gdy chcesz zainstalować klimatyzację w swoim domu, trzeba poprosić o zgodę wspólnoty mieszkaniowej, ze względu na konieczność wykonania otworów w ścianie zewnętrznej. Zgoda najczęściej wydawana jest, gdy montaż odbywa się na balkonie, a nie na elewacji budynku.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zimny Lech
Zimny Lech
1 rok temu

Tylko i wyłącznie split, przenośny klimatyzator jest do niczego

1
0
Podziel się swoją opiniąx