Tryby pracy pomp ciepła
Tryby pracy pomp ciepła
22 listopada 2019
Stiebel Eltron HPA-O 8 CS Plus flex Set - pompa ciepła typu monoblok
Stiebel Eltron HPA-O 8 CS Plus flex Set – pompa ciepła typu monoblok
25 listopada 2019

Co to jest pompa ciepła monoblok

Co to jest pompa ciepła monoblok

Pompa ciepła typu monoblok to urządzenie w którym wszystkie elementy takie jak parownik, skraplacz, sprężarka, zawór rozprężny oraz wentylator są umieszczone w jednym urządzeniu. Co najważniejsze wszystkie te elementy są produkowane i montowane w fabryce, tak więc klient otrzymuje kompletne urządzenie grzewcze.

Całość połączeń instalacyjnych wewnątrz pompy ciepła która zawiera gaz chłodniczy jest wykonywana w fabryce. Układ termodynamiczny zostaje podczas produkcji napełniony gazem ( np. r410a ), następnie zostaje szczelnie zamknięty oraz poddany testom na szczelność. Test ten sprawia że pompa ciepła jest hermetyczna i do jej montażu nie są wymagane uprawniania f-gazowe.

Wszystkie te rozwiązania sprawia że urządzenia charakteryzują się niskim współczynnikiem awaryjności oraz eliminują praktycznie do zera ewentualne błędy instalacyjne.

Moim zdaniem ze względu na niska awaryjność urządzenia, prostą instalację oraz niski koszt eksploatacji warto taka pompę ciepła zainstalować.

pompa-ciepła-NK

Pompa ciepła

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony pompą ciepła i sprawdź dlaczego są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem grzewczym dla nowy i modernizowanych budynków.

Zobacz

Co to jest pompa ciepła monoblok, czym jest to urządzenie grzewczy, czy warto je zainstalować. To tylko niektóre pytania które nam zadajecie rozważając zakup i montaż pompy ciepła. Poznaj nasze odpowiedzi na te pytania i sprawdź dlaczego warto takie urządzenie grzewcze zainstalować u siebie w domu.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Waldek Skarbek
Waldek Skarbek
2 lat temu

Monoblok jest lepszy od splita i nie trzeba płacić kosmicznych pieniędzy za coroczne przeglądy

1
0
Podziel się swoją opiniąx