Cennik instalacji odkurzacza centralnego
Cennik instalacji odkurzacza centralnego
12 sierpnia 2019
Dotyk nowoczesności, czyli dom jednorodzinny z rekuperacją
Dotyk nowoczesności, czyli dom jednorodzinny z rekuperacją
13 sierpnia 2019
Pokaż wszystkie
Pompa ciepła do cwu

Pompa ciepła do cwu

Pompa ciepła do cwu

Decydując się na pompę ciepła do cwu należy być świadomym, że jej dobór jest dokonywany przede wszystkim w sposób wskaźnikowy. Na przykład wersje z podgrzewaczem w przedziale 200 litrów są w większości przypadków używane dla rodzin do 4 osób. Do 6 osób odpowiedni jest ten na 300 litrów. Następnie mamy również możliwość wyboru mocy każdej to sprężarki. Wersja osiągająca moc całkowitą 2.5 kW o 25% skróconym okresie nagrzewania takiej to wody od wersji 1,8 kW.

Pompa ciepła do cwu

Wbudowana w środku podgrzewacza wody doskonale znana grzałka elektryczna przede wszystkim zapewnia podgrzewanie zarówno w trybie awaryjnym, jak i również komfortowym. Należy pamiętać, że powietrzna pompa ciepła do CWU oferowana jest głownie w wersji wykonania takiego to podgrzewacza wykonanego z stali emaliowanej lub kwasiodpornej.

Można śmiało stwierdzić, że uznawane jest to za wszelkie sprawdzone rozwiązania, które jednak cechującą się szczególną odpornością na wszelkie warunki pracy. Powinno się także zaznaczyć, że to właśnie emalia w żaden sposób nie stanowi tak zwanej bezwarunkowej trwałości. Wymaga głównie zachowania wyłącznie tych zalecanych przez danego producenta licznych warunków eksploatacyjnych. Jest tutaj mowa miedzy innymi o względnościach wynikających z tytułu twardości wody oraz pilnowania stanu anody magnezowej która właśnie chroni taki zbiornik przed korazją spowodowaną jakością wody.

pompa-ciepła-NK

Pompa ciepła

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony pompą ciepła i sprawdź dlaczego są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem grzewczym dla nowy i modernizowanych budynków.

Zobacz

Pompa ciepła do cwu do idealne urządzenie by w sposób ekologiczny i tani przygotować ciepłą wodę użytkową, którą możemy wykorzystać później do mycia, prysznica lub kąpieli. Oszczędności w porównaniu z podgrzewaczem elektrycznym jest bardzo duża, ponieważ pompa ciepła do c.w.u. jest czterokrotnie tańsza. Kolejną zaleta jest fakt iż taka pompę ciepła można wykorzystać jako urządzenie do klimatyzacji.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx