Cennik instalacji odkurzacza centralnego
Cennik instalacji odkurzacza centralnego
12 sierpnia 2019
Dotyk nowoczesności, czyli dom jednorodzinny z rekuperacją
Dotyk nowoczesności, czyli dom jednorodzinny z rekuperacją
13 sierpnia 2019

Pompa ciepła do cwu

Decydując się na pompę ciepła do cwu należy być świadomym, że jej dobór jest dokonywany przede wszystkim w sposób wskaźnikowy. Na przykład wersje z podgrzewaczem w przedziale 200 litrów są w większości przypadków używane dla rodzin do 4 osób. Do 6 osób odpowiedni jest ten na 300 litrów. Następnie mamy również możliwość wyboru mocy każdej to sprężarki. Wersja osiągająca moc całkowitą 2.5 kW o 25% skróconym okresie nagrzewania takiej to wody od wersji 1,8 kW.

Pompa ciepła do cwu

Wbudowana w środku podgrzewacza wody doskonale znana grzałka elektryczna przede wszystkim zapewnia podgrzewanie zarówno w trybie awaryjnym, jak i również komfortowym. Należy pamiętać, że powietrzna pompa ciepła do CWU oferowana jest głownie w wersji wykonania takiego to podgrzewacza wykonanego z stali emaliowanej lub kwasiodpornej.

Można śmiało stwierdzić, że uznawane jest to za wszelkie sprawdzone rozwiązania, które jednak cechującą się szczególną odpornością na wszelkie warunki pracy. Powinno się także zaznaczyć, że to właśnie emalia w żaden sposób nie stanowi tak zwanej bezwarunkowej trwałości. Wymaga głównie zachowania wyłącznie tych zalecanych przez danego producenta licznych warunków eksploatacyjnych. Jest tutaj mowa miedzy innymi o względnościach wynikających z tytułu twardości wody oraz pilnowania stanu anody magnezowej która właśnie chroni taki zbiornik przed korazją spowodowaną jakością wody.

pompa-ciepła-NK

Pompa ciepła

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony pompą ciepła i sprawdź dlaczego są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem grzewczym dla nowy i modernizowanych budynków.

Zobacz

Pompa ciepła do cwu do idealne urządzenie by w sposób ekologiczny i tani przygotować ciepłą wodę użytkową, którą możemy wykorzystać później do mycia, prysznica lub kąpieli. Oszczędności w porównaniu z podgrzewaczem elektrycznym jest bardzo duża, ponieważ pompa ciepła do c.w.u. jest czterokrotnie tańsza. Kolejną zaleta jest fakt iż taka pompę ciepła można wykorzystać jako urządzenie do klimatyzacji.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx