Pompa ciepła do cwu
Pompa ciepła do cwu
13 sierpnia 2019
Jak zrobić ogrzewanie podłogowe
Jak zrobić ogrzewanie podłogowe ?
14 sierpnia 2019
Pokaż wszystkie
Dotyk nowoczesności, czyli dom jednorodzinny z rekuperacją

Dotyk nowoczesności, czyli dom jednorodzinny z rekuperacją

Dotyk nowoczesności, czyli dom jednorodzinny z rekuperacją

Nowoczesne rozwiązania do domów jednorodzinnych cieszą się coraz większym uznaniem. Jednym z nich jest zastosowanie rekuperacji, czyli urządzenia, które pozwala zaoszczędzić znaczne sumy związane z ogrzewaniem budynku. Pojawienie się na rynku rekuperatorów sprawiło, że tradycyjne systemy wentylacyjne są stopniowo wypierane ze względu na generowanie ogromnych strat ciepła. Tego typu technologia jest optymalnym rozwiązaniem dla domów.

rekuperacja

Czym jest rekuperacja ?

Rekuperacja to nowoczesna technologia, która pozwala obniżyć koszty związane z ogrzewaniem domu o nawet 50 proc. Ponadto dom jednorodzinny, w którym został zamontowany mechaniczny system rekuperacji jest stale zaopatrywany w czyste powietrze, gdyż przedostając się do domu, przechodzi przez specjalne filtry zatrzymujące zabrudzenia. Dzięki wmontowanemu w system wymiennikowi ciepła możliwe jest odzyskanie ciepła z mas zanieczyszczonego powietrza, które jest usuwane poza budynek. Dzięki temu ciepło powraca do pomieszczeń, a zapotrzebowanie na ogrzanie domu maleje.

Można śmiało stwierdzić, że rekuperacja jest swoistym dotykiem nowoczesności, który jest coraz częściej i chętniej stosowanym rozwiązaniem w dobrze izolowanych domach jednorodzinnych.

Zintegrowany system

Warto również wiedzieć, że system wentylacji mechanicznej, czyli rekuperacja nie służy jedynie ogrzewaniu pomieszczeń. Jest to również świetne rozwiązanie jeśli chodzi o ochłodzenie domu w upalne dni. Kanały, które są przeznaczone do wentylacji i ogrzewania wnętrz mogą bowiem równie dobrze posłużyć jako swoista klimatyzacja. Jest to wówczas nic innego jak system zintegrowany, który niegdyś był wykorzystywany jedynie w budynkach użyteczności publicznej, takich jak galerie handlowe czy różnego typu biurowce.
rekuperacja-NK

Rekuperacja

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony rekuperacji i sprawdź dlaczego to właśnie ten system jest już obowiązkowo montowany w każdym nowym budynku.

Zobacz

Dotyk nowoczesności, czyli dom jednorodzinny z rekuperacją. Zacznijmy od podstaw czyli co jest rekuperacja, mówiąc kolokwialnie jest to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, dzięki czemu możemy oszczędzać sporo na ogrzewaniu domu lub mieszkania. Ogrzewanie jest możliwe ponieważ do wymaganej wymiany powietrza w pomieszczeniach jest używane ogrzane powietrze z czerpni.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx