Pompa ciepła do cwu
Pompa ciepła do cwu
13 sierpnia 2019
Jak zrobić ogrzewanie podłogowe
Jak zrobić ogrzewanie podłogowe ?
14 sierpnia 2019
Pokaż wszystkie
Dotyk nowoczesności, czyli dom jednorodzinny z rekuperacją

Dotyk nowoczesności, czyli dom jednorodzinny z rekuperacją

Dotyk nowoczesności, czyli dom jednorodzinny z rekuperacją

Nowoczesne rozwiązania do domów jednorodzinnych cieszą się coraz większym uznaniem. Jednym z nich jest zastosowanie rekuperacji, czyli urządzenia, które pozwala zaoszczędzić znaczne sumy związane z ogrzewaniem budynku. Pojawienie się na rynku rekuperatorów sprawiło, że tradycyjne systemy wentylacyjne są stopniowo wypierane ze względu na generowanie ogromnych strat ciepła. Tego typu technologia jest optymalnym rozwiązaniem dla domów.

rekuperacja

Czym jest rekuperacja ?

Rekuperacja to nowoczesna technologia, która pozwala obniżyć koszty związane z ogrzewaniem domu o nawet 50 proc. Ponadto dom jednorodzinny, w którym został zamontowany mechaniczny system rekuperacji jest stale zaopatrywany w czyste powietrze, gdyż przedostając się do domu, przechodzi przez specjalne filtry zatrzymujące zabrudzenia. Dzięki wmontowanemu w system wymiennikowi ciepła możliwe jest odzyskanie ciepła z mas zanieczyszczonego powietrza, które jest usuwane poza budynek. Dzięki temu ciepło powraca do pomieszczeń, a zapotrzebowanie na ogrzanie domu maleje.

Można śmiało stwierdzić, że rekuperacja jest swoistym dotykiem nowoczesności, który jest coraz częściej i chętniej stosowanym rozwiązaniem w dobrze izolowanych domach jednorodzinnych.

Zintegrowany system

Warto również wiedzieć, że system wentylacji mechanicznej, czyli rekuperacja nie służy jedynie ogrzewaniu pomieszczeń. Jest to również świetne rozwiązanie jeśli chodzi o ochłodzenie domu w upalne dni. Kanały, które są przeznaczone do wentylacji i ogrzewania wnętrz mogą bowiem równie dobrze posłużyć jako swoista klimatyzacja. Jest to wówczas nic innego jak system zintegrowany, który niegdyś był wykorzystywany jedynie w budynkach użyteczności publicznej, takich jak galerie handlowe czy różnego typu biurowce.
rekuperacja-NK

Rekuperacja

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony rekuperacji i sprawdź dlaczego to właśnie ten system jest już obowiązkowo montowany w każdym nowym budynku.

Zobacz

Dotyk nowoczesności, czyli dom jednorodzinny z rekuperacją. Zacznijmy od podstaw czyli co jest rekuperacja, mówiąc kolokwialnie jest to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, dzięki czemu możemy oszczędzać sporo na ogrzewaniu domu lub mieszkania. Ogrzewanie jest możliwe ponieważ do wymaganej wymiany powietrza w pomieszczeniach jest używane ogrzane powietrze z czerpni.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx