Dotyk nowoczesności, czyli dom jednorodzinny z rekuperacją
Dotyk nowoczesności, czyli dom jednorodzinny z rekuperacją
13 sierpnia 2019
Cennik instalacji kolektory słoneczne
Cennik instalacji kolektory słoneczne
14 sierpnia 2019

Jak zrobić ogrzewanie podłogowe ?

Decydując się na wykonanie ogrzewania podłogowego należy pamiętać, aby odpowiednio przygotować projekt jego wykonania. Trzymanie się wskazanych założeń prowadzi do sukcesu i cieszenia się nowoczesnym ogrzewaniem w naszych pomieszczeniach. Zatem jak wykonać samodzielnie taki rodzaj ogrzewania? Może jednak skorzystać z pomocy fachowców? Dostępne są również gotowe kalkulatory z wyliczeniem kosztów.

ogrzewanie podłogowe NK

Na początku rodzi się pytanie jakie informacje należy zawrzeć w projekcie ogrzewania podłogowego. Do jednych z nich zalicza się dane o budynku, jak i również jego energooszczędności. Dodatkowymi parametrami okazują się kolejno być: zapotrzebowanie naszych pomieszczeń na ciepło, a następnie współczynnik przenikania ciepła w takie miejsca jak ściany oraz inne elementy. Mówiąc inne elementy mamy tutaj na myśli: okna oraz drzwi, a także dach i podłogi. Istotne okazują się również być parametry wentylacji.

Dokładnie musimy znać tak zwaną kubaturę budynku. Skutkuje to także poznaniem planów oraz wymiarów poszczególnych pomieszczeń – tych, w których decydujemy się na montaż ogrzewania podłogowego.

projekt-ogrzewania-podłogowego-K 2

Projekt instalacji ogrzewania podłogowego

Oferujemy wykonanie darmowego projektu ogrzewania podłogowego na podstawie którego jesteś wstanie sam wykonać taka instalację.

Zobacz jak wygląda przykładowy projekt.
Zobacz
ogrzewanie podłogowe NK

Ogrzewanie podłogowe

Zobacz nasz dział tematyczny poświęcony ogrzewaniu podłogowemu i sprawdź krok po kroku jak takie ogrzewanie wykonać.

Zobacz

Jak zrobić ogrzewanie podłogowe krok po kroku to jedne z pierwszych pytań jakie nurtują osoby pragnące zrobić remont ogrzewania lub wybudować od nowa kompletny system ogrzewania podłogowego. Zobacz nasz wpis i sprawdź na co warto zwrócić uwagę przy wykonaniu ogrzewania podłogowego.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx