Dotyk nowoczesności, czyli dom jednorodzinny z rekuperacją
Dotyk nowoczesności, czyli dom jednorodzinny z rekuperacją
13 sierpnia 2019
Cennik instalacji kolektory słoneczne
Cennik instalacji kolektory słoneczne
14 sierpnia 2019
Pokaż wszystkie
Jak zrobić ogrzewanie podłogowe

Jak zrobić ogrzewanie podłogowe

Jak zrobić ogrzewanie podłogowe ?

Decydując się na wykonanie ogrzewania podłogowego należy pamiętać, aby odpowiednio przygotować projekt jego wykonania. Trzymanie się wskazanych założeń prowadzi do sukcesu i cieszenia się nowoczesnym ogrzewaniem w naszych pomieszczeniach. Zatem jak wykonać samodzielnie taki rodzaj ogrzewania? Może jednak skorzystać z pomocy fachowców? Dostępne są również gotowe kalkulatory z wyliczeniem kosztów.

ogrzewanie podłogowe NK

Na początku rodzi się pytanie jakie informacje należy zawrzeć w projekcie ogrzewania podłogowego. Do jednych z nich zalicza się dane o budynku, jak i również jego energooszczędności. Dodatkowymi parametrami okazują się kolejno być: zapotrzebowanie naszych pomieszczeń na ciepło, a następnie współczynnik przenikania ciepła w takie miejsca jak ściany oraz inne elementy. Mówiąc inne elementy mamy tutaj na myśli: okna oraz drzwi, a także dach i podłogi. Istotne okazują się również być parametry wentylacji.

Dokładnie musimy znać tak zwaną kubaturę budynku. Skutkuje to także poznaniem planów oraz wymiarów poszczególnych pomieszczeń – tych, w których decydujemy się na montaż ogrzewania podłogowego.

ogrzewanie podłogowe NK

Ogrzewanie podłogowe

Zobacz nasz dział tematyczny poświęcony ogrzewaniu podłogowemu i sprawdź krok po kroku jak takie ogrzewanie wykonać.

Zobacz

Jak zrobić ogrzewanie podłogowe krok po kroku to jedne z pierwszych pytań jakie nurtują osoby pragnące zrobić remont ogrzewania lub wybudować od nowa kompletny system ogrzewania podłogowego. Zobacz nasz wpis i sprawdź na co warto zwrócić uwagę przy wykonaniu ogrzewania podłogowego.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *