Zakup mieszkania - czy to dobry pomysł na inwestycję - K1
Zakup mieszkania – czy to dobry pomysł na inwestycję?
20 maja 2020
Podwójny układ mieszający do ogrzewania grzejnikowego i podłogowego TRDS - 3
Podwójny układ mieszający do ogrzewania grzejnikowego i podłogowego TRDS
26 maja 2020
Pokaż wszystkie
Ile kosztuje pompa ciepła typu monoblok - K1

Ile kosztuje pompa ciepła typu monoblok - K1

Ile kosztuje pompa ciepła typu monoblok

Pompy ciepła z roku na rok są coraz częściej stosowanym rozwiązaniem grzewczym zarówno w nowo budowanych domach jak i ze względu na oferowane dofinansowania w budynkach już istniejących które podlegają modernizacji. Sprawdźmy więc na ile kosztuje pompa ciepła powietrze woda typu monoblok.

Pompy ciepła to kompletne urządzenie które w przeciwieństwie do pomp ciepła powietrze woda typu monoblok łączy w jednej obudowie ze sobą układ chłodniczy z hydraulicznym, urządzenie takie więc opuszcza fabrykę producenta jako kompletne urządzenie grzewcze lub chłodnicze. Rozwiązanie takie gwarantuje nam iż do minimum a wręcz do zera ( urządzenia przed opuszczeniem fabryki przechodzą testy działania ) redukujemy możliwość późniejszej awarii np. rozszczelnienia się układu chłodniczego.

Jakie są zalety pomp ciepła typu monoblok:

  • Urządzenie posiada fabrycznie wykonany układ chłodniczy oraz hydraulicznym
  • Oszczędność miejsca w kotłowni ( mamy w odróżnieniu od pomp ciepła typu split jedno urządzenie które zlokalizowane jest na zewnątrz )
  • Mniejsze koszty serwisowania i przeglądów ze względu na brak wymogu prowadzenia dokumentacji dotyczącej kontroli szczelności samej pompy ciepła.

Ile kosztuje pompa ciepła typu MONOBLOK?

Cena w dużej mierze uzależniona jest od wielkości / mocy samego urządzenia, przygotowaliśmy zatem tak by ułatwić późniejsza analizę kosztów inwestycji w to źródło ciepła 4 progi a mianowicie dla urządzeń o mocy 8 kW ( mały dom ), 10 kW ( średni dom ) 12 kW ( duży dom) oraz 14 kW ( bardzo duży dom ), przy szacowaniu zapotrzebowania energetycznego braliśmy pod uwagę budynki o małym zapotrzebowaniu energetyczny czyli taki z dobrym ociepleniem ścian zewnętrznych, izolacją dachu i podłogi oraz posiadającym nowe okna energooszczędne.

Podaliśmy średnią cenę katalogową w ujęciu netto za 1 kW mocy urządzenia ( według cen z 2020 roku )

Podane ceny nie zawierają rabatów i upustów oferowanych przez sprzedawców.

Pompa ciepła typu monoblok dla małego domu

2450PLN

za 1 kW

Pompa ciepła typu monoblok dla średniego domu

2500PLN

za 1 kW

Pompa ciepła typu monoblok dla dużego domu

2000PLN

za 1 kW

Pompa ciepła typu monoblok dla bardzo dużego domu

1900PLN

za 1 kW

Pamiętaj instalując u siebie pompę ciepła typu monoblok !

Pompy ciepła „produkują ciepło” na zewnątrz budynku dlatego też wymagają dobrej izolacji termicznej na odcinku doprowadzenia czynnika grzewczego do pompy ciepła. Izolacja to powinna być wykonana w sposób bardzo staranny tak by do minimów ograniczyć straty ciepła które powstają na tym newralgicznym odcinku.

Pompa ciepła

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony pompą ciepła i sprawdź dlaczego są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem grzewczym dla nowy i modernizowanych budynków.

Zobacz

Ile kosztuje pompa ciepła typu monoblok

Pompy ciepła z roku na rok są coraz częściej stosowanym rozwiązaniem grzewczym zarówno w nowo budowanych domach jak i ze względu na oferowane dofinansowania w budynkach już istniejących które podlegają modernizacji. Sprawdźmy więc na ile kosztuje pompa ciepła powietrze woda typu monoblok.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stalec
Stalec
1 rok temu

Można kupić już za około 15 000 zł

1
0
Podziel się swoją opiniąx