Zakup mieszkania - czy to dobry pomysł na inwestycję - K1
Zakup mieszkania – czy to dobry pomysł na inwestycję?
20 maja 2020
Podwójny układ mieszający do ogrzewania grzejnikowego i podłogowego TRDS - 3
Podwójny układ mieszający do ogrzewania grzejnikowego i podłogowego TRDS
26 maja 2020
Pokaż wszystkie
Ile kosztuje pompa ciepła typu monoblok - K1

Ile kosztuje pompa ciepła typu monoblok - K1

Ile kosztuje pompa ciepła typu monoblok

Pompy ciepła z roku na rok są coraz częściej stosowanym rozwiązaniem grzewczym zarówno w nowo budowanych domach jak i ze względu na oferowane dofinansowania w budynkach już istniejących które podlegają modernizacji. Sprawdźmy więc na ile kosztuje pompa ciepła powietrze woda typu monoblok.

Pompy ciepła to kompletne urządzenie które w przeciwieństwie do pomp ciepła powietrze woda typu monoblok łączy w jednej obudowie ze sobą układ chłodniczy z hydraulicznym, urządzenie takie więc opuszcza fabrykę producenta jako kompletne urządzenie grzewcze lub chłodnicze. Rozwiązanie takie gwarantuje nam iż do minimum a wręcz do zera ( urządzenia przed opuszczeniem fabryki przechodzą testy działania ) redukujemy możliwość późniejszej awarii np. rozszczelnienia się układu chłodniczego.

Jakie są zalety pomp ciepła typu monoblok:

  • Urządzenie posiada fabrycznie wykonany układ chłodniczy oraz hydraulicznym
  • Oszczędność miejsca w kotłowni ( mamy w odróżnieniu od pomp ciepła typu split jedno urządzenie które zlokalizowane jest na zewnątrz )
  • Mniejsze koszty serwisowania i przeglądów ze względu na brak wymogu prowadzenia dokumentacji dotyczącej kontroli szczelności samej pompy ciepła.

Ile kosztuje pompa ciepła typu MONOBLOK?

Cena w dużej mierze uzależniona jest od wielkości / mocy samego urządzenia, przygotowaliśmy zatem tak by ułatwić późniejsza analizę kosztów inwestycji w to źródło ciepła 4 progi a mianowicie dla urządzeń o mocy 8 kW ( mały dom ), 10 kW ( średni dom ) 12 kW ( duży dom) oraz 14 kW ( bardzo duży dom ), przy szacowaniu zapotrzebowania energetycznego braliśmy pod uwagę budynki o małym zapotrzebowaniu energetyczny czyli taki z dobrym ociepleniem ścian zewnętrznych, izolacją dachu i podłogi oraz posiadającym nowe okna energooszczędne.

Podaliśmy średnią cenę katalogową w ujęciu netto za 1 kW mocy urządzenia ( według cen z 2020 roku )

Podane ceny nie zawierają rabatów i upustów oferowanych przez sprzedawców.

Pompa ciepła typu monoblok dla małego domu

2450PLN

za 1 kW

Pompa ciepła typu monoblok dla średniego domu

2500PLN

za 1 kW

Pompa ciepła typu monoblok dla dużego domu

2000PLN

za 1 kW

Pompa ciepła typu monoblok dla bardzo dużego domu

1900PLN

za 1 kW

Pamiętaj instalując u siebie pompę ciepła typu monoblok !

Pompy ciepła „produkują ciepło” na zewnątrz budynku dlatego też wymagają dobrej izolacji termicznej na odcinku doprowadzenia czynnika grzewczego do pompy ciepła. Izolacja to powinna być wykonana w sposób bardzo staranny tak by do minimów ograniczyć straty ciepła które powstają na tym newralgicznym odcinku.

Pompa ciepła

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony pompą ciepła i sprawdź dlaczego są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem grzewczym dla nowy i modernizowanych budynków.

Zobacz

Ile kosztuje pompa ciepła typu monoblok

Pompy ciepła z roku na rok są coraz częściej stosowanym rozwiązaniem grzewczym zarówno w nowo budowanych domach jak i ze względu na oferowane dofinansowania w budynkach już istniejących które podlegają modernizacji. Sprawdźmy więc na ile kosztuje pompa ciepła powietrze woda typu monoblok.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stalec
Stalec
2 lat temu

Można kupić już za około 15 000 zł

1
0
Podziel się swoją opiniąx