mitsubishi electric - Lossnay VL-100
Mitsubishi Lossnay VL100
14 lipca 2019
mitsubishi electric - Lossnay LGH
Mitsubishi Lossnay LGH RVX
16 lipca 2019

Pompa ciepła i panele fotowoltaiczne czyli sposób na darmowe ogrzewanie domu

Zerowy koszt ogrzewania domu lub mieszkania, to do niedawna tylko marzenie użytkowników domów i mieszkań, jednak wraz z nadejściem rewolucji technologicznej marzenie to staje się realnym rozwiązaniem dzięki połączeniu pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych w jeden system grzewczy.

Koszt takiej instalacji fotowoltaicznej to około 15 000 zł tak więc system zwróci się nam już po 5 latach od momentu instalacji, co przy średniej żywotności paneli szacowanych na 25 lat daje nam około 60 000 zł potencjalnych oszczędności na ogrzewaniu.
Biorąc pod uwagę koszt inwestycji w pompę ciepła na poziomie 25 000 zł daje mam to 35 000 zł oszczędności, natomiast sama pompa zwróci nam się po około 8 latach.
Urządzenia kanałowe do zabudowy Mitsubishi Lossnay RVX z wymiennikiem ciepła GUGUrządzenia kanałowe do zabudowy Mitsubishi Lossnay RVX z wymiennikiem ciepła GUG

Urządzenia kanałowe do zabudowy Mitsubishi Lossnay RVX z wymiennikiem ciepła GUG

Zobacz konkretne rozwiązanie dzięki czemu za darmo ogrzejesz swój dom

Zobacz
pompa ciepła

Pompa ciepła

Zobacz nasz dział tematyczny poświęcony pompą ciepła i sprawdź dlaczego są tak chętnie wybierane jako główne źródło ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej

Zobacz

Pompa ciepła i panele fotowoltaiczne czyli sposób na darmowe ogrzewanie ( grzanie ) domu. Pompa ciepła działa na prąd a energię elektryczną możemy wyprodukować samemu czyniąc tym samym bez kosztowy system ogrzewania domu lub mieszkania. Dzięki instalacjom fotowoltaicznym jesteśmy w stanie uniezależnić się od dostawców prądu a nawet przy większej instalacji zarobić na sprzedaży prądu. Inwestycja w pompę ciepła zwróci się już po ośmiu latach. Grzanie ( ogrzewanie ) za darmo dzięki pompą ciepła jest już dostępne.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx