mitsubishi electric - Lossnay VL-100
Mitsubishi Lossnay VL100
14 lipca 2019
mitsubishi electric - Lossnay LGH
Mitsubishi Lossnay LGH RVX
16 lipca 2019

Pompa ciepła i panele fotowoltaiczne czyli sposób na darmowe ogrzewanie domu

Zerowy koszt ogrzewania domu lub mieszkania, to do niedawna tylko marzenie użytkowników domów i mieszkań, jednak wraz z nadejściem rewolucji technologicznej marzenie to staje się realnym rozwiązaniem dzięki połączeniu pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych w jeden system grzewczy.

Koszt takiej instalacji fotowoltaicznej to około 15 000 zł tak więc system zwróci się nam już po 5 latach od momentu instalacji, co przy średniej żywotności paneli szacowanych na 25 lat daje nam około 60 000 zł potencjalnych oszczędności na ogrzewaniu.
Biorąc pod uwagę koszt inwestycji w pompę ciepła na poziomie 25 000 zł daje mam to 35 000 zł oszczędności, natomiast sama pompa zwróci nam się po około 8 latach.
Urządzenia kanałowe do zabudowy Mitsubishi Lossnay RVX z wymiennikiem ciepła GUGUrządzenia kanałowe do zabudowy Mitsubishi Lossnay RVX z wymiennikiem ciepła GUG

Urządzenia kanałowe do zabudowy Mitsubishi Lossnay RVX z wymiennikiem ciepła GUG

Zobacz konkretne rozwiązanie dzięki czemu za darmo ogrzejesz swój dom

Zobacz
pompa ciepła

Pompa ciepła

Zobacz nasz dział tematyczny poświęcony pompą ciepła i sprawdź dlaczego są tak chętnie wybierane jako główne źródło ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej

Zobacz

Pompa ciepła i panele fotowoltaiczne czyli sposób na darmowe ogrzewanie ( grzanie ) domu. Pompa ciepła działa na prąd a energię elektryczną możemy wyprodukować samemu czyniąc tym samym bez kosztowy system ogrzewania domu lub mieszkania. Dzięki instalacjom fotowoltaicznym jesteśmy w stanie uniezależnić się od dostawców prądu a nawet przy większej instalacji zarobić na sprzedaży prądu. Inwestycja w pompę ciepła zwróci się już po ośmiu latach. Grzanie ( ogrzewanie ) za darmo dzięki pompą ciepła jest już dostępne.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx