Jaka powinna być grubość wylewki na ogrzewanie podłogowe
Jaka powinna być grubość wylewki na ogrzewanie podłogowe
14 października 2019
Jak dobrać wielkość centrali wentylacyjnej
Jak dobrać wielkość centrali wentylacyjnej
20 października 2019

Urządzenia kanałowe do zabudowy Mitsubishi Lossnay RVX z wymiennikiem ciepła GUG

GUG – wymiennik ciepła do urządzeń wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła ( rekuperacja ) serii LGH

mitsubishi electric - Lossnay GUG

Wymiennik ciepła GUG po połączeniu z rekuperatorem Lossnay LGH-RVX lub Lossnay LGH RVXT stanowi z rekuperatorem integralną całość zapewniając efektywne chłodzenie ( klimatyzacja ) wówczas gdy urządzenia działa jak klimatyzator oraz ogrzewanie podczas pracy w trybie grzewczym ( urządzenie działa wtedy jak pompa ciepła ). Dzięki unikalnemu połączeniu tych funkcji system ten staje się w pełni autonomiczny ( nie potrzebujemy dodatkowych urządzeń do ogrzewania lub chłodzenia naszego domu lub mieszkania ) a w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną oferuje darmowe ogrzewanie i chłodzenie.

Kolejnym niepodważalnym atutem tego systemu są spore oszczędności na budowie domu; nie potrzebujemy wykonać drogiego przyłącza gazowego, budować kotłowni wraz z kosztownym zakupem i instalacja kotła gazowego, tradycyjnej instalacji grzewczej opartej na czynniku ciekłym ( grzejniki oraz ogrzewanie podłogowe ) oraz budowy kominów.

Eliminacja tych wymienionych tu etapów podczas budowy pozwala zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych, które możemy wydać na budowę własnej instalacji fotowoltaicznej sprawiający tym samym że nie dość że będziemy mieć darmowe ogrzewanie własnego domu to jeszcze przyczynimy się w znaczący sposób do walki z zanieczyszczeniem powietrza ( smog ).

Zalety

  • Świeże powietrze uzdatniane jest dodatkowo w module wymiennika ciepła GUG
  • Regulacja uwarunkowana jest temperaturą powietrza nawiewanego
  • Regulowany zakres temperatury powietrza nawiewanego w trybie ogrzewania od 17 do 28°C
  • Regulowany zakres temperatury powietrza nawiewanego w trybie chłodzenia od 19 do 30°C ( od 12 stopni w modelu GUG-Connection )
  • Pilot przewodowy PZ-01RC do regulacji temperatury w komplecie z GUG

Zestaw składa się z 3 urządzeń ( rekuperatora Lossnay, wymiennika GUG oraz jednostki zewnętrznej )

Lossnay z modułami wymiennika ciepła GUG - PK1-NK

Grzanie od 17 do 28°C

Chłodzenie od 19 do 30°C

Lossnay z modułami wymiennika ciepła GUG - PK2

Grzanie od 17 do 28°C

Chłodzenie od 12 do 30°C

Ile kosztuje Urządzenia kanałowe do zabudowy Mitsubishi Lossnay RVX z wymiennikiem ciepła GUG

Cena netto urządzenia kanałowe do zabudowy Mitsubishi Lossnay RVX z wymiennikiem ciepła GUG podana została według cennika producenta na rok 2019

Skontaktuj się z nami by sprawdzić aktualną cenę i rabat

Certyfikat autoryzowanego sprzedawcy Mitsubishi Electric

Certyfikat autoryzowanego sprzedawcy Mitsubishi Electric

Certyfikat ten gwarantuje wszystkim Klientom otrzymanie fachowego doradztwa technicznego, pełna gwarancje producenta na zakupione produkty oraz dostęp do sieci serwisu technicznego.

Zobacz
mitsubishi electric logo kwadrat

Wentylacja / rekuperacja - Mitsubishi Electric

Zobacz pozostałe urządzenia tego producenta i sprawdź dlaczego są tak chętnie instalowane w domach i mieszkaniach

Zobacz

Urządzenia kanałowe do zabudowy Mitsubishi Lossnay RVX z wymiennikiem ciepła GUG to idealne urządzenie jeżeli chcecie za darmo ogrzewać oraz mieć darmową klimatyzację oczywiście pod warunkiem że posiadamy swoja własna instalacje fotowoltaiczną wszystko to możliwe jest dzięki temu że urządzenie jest połączeniem powietrznej pompy ciepła z klimatyzatorem. Jeżeli zaplanujemy instalację na etapie planowania budowy domy to jesteśmy wstanie zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych ( przeciętny przedział oszczędności to przedział 20 000 do 50 000 zł ) wszystko to przez fakt że kilka kosztownych etapów budowy można pominąć ( przyłącze gazowe, instalacja gazowa, budowa kotłowni, zakup i montaż pieca gazowego, budowa instalacji wodnego ogrzewania ( podłogówka lub kaloryfery ). Dodatkowo z wymiennikiem ciepła GUG rekuperator LGH pracuje znacznie ciszej. Zespół LGH i GUG może służyć jako główny system klimatyzacji lub dostawca świeżego powietrza. Ogrzewanie i chłodzenie tego typu nazywane jest przez instalatorów: rewersyjne pompy ciepła

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bożena
Bożena
6 miesięcy temu

Czyli można chłodzić tym urządzeniem zupełnie jak klimatyzatorem i grzać tak jak pompa ciepła ?

1
0
Podziel się swoją opiniąx
()
x