Junkers Bosch Vent 4000 CC
Junkers Bosch Vent 4000 CC
10 października 2019
Urządzenia kanałowe do zabudowy Mitsubishi Lossnay RVX z wymiennikiem ciepła GUGUrządzenia kanałowe do zabudowy Mitsubishi Lossnay RVX z wymiennikiem ciepła GUG
Urządzenia kanałowe do zabudowy Mitsubishi Lossnay RVX z wymiennikiem ciepła GUG
16 października 2019

Jaka powinna być grubość wylewki na ogrzewanie podłogowe ?

Pamiętaj

Jeżeli Twój budynek przenosić będzie większe obciążenia to grubość wylewki powinna być do tych naprężeń konstrukcyjnych dostosowana ( każdorazowo należy zastosować wytyczne z projektu budowlanego )
ogrzewanie podłogowe NK

Ogrzewanie podłogowe

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony ogrzewaniu podłogowemu i sprawdź dlaczego to właśnie ten system ogrzewania jest tak popularny.

Zobacz

Jaka powinna być grubość wylewki na ogrzewanie podłogowe to jedno z pytań jakie stawiacie nam wykonując ogrzewanie podłogowe w budowanych domach lub remontowanych mieszkaniach. Standardowo taka wylewka powinna mieć grubość 6,5 cm, grubsza wylewka spowoduje dłuższy czas nagrzewania się takiej podłogi ( zwiększa się bezwładność ogrzewania podłogowego ), mniejsza z kolei wpłynie na wytrzymałość tak zrobionej podłogi.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Utracjusz
Utracjusz
2 lat temu

U nas posadzkarze wylali 5 cm, nie za mało ?

1
0
Podziel się swoją opiniąx