Chłodzenie ( klimatyzacja ) za pomocą pompą ciepła Ecoheat Complex
Pompa ciepła może w okresie letnim działać jak klimatyzacja, zobacz jak należy zrobić instalację na przykładzie najczęściej kupowanej pompy ciepła Ecoheat Complex
Więcej informacji o tej pompie ciepła w linku poniżej
1) W tym rozwiązaniu, system ogrzewania podłogowego ma mniejsze zapotrzebowanie na ciepło i wymaga niższej niż klimakonwektory, temperatury zasilania w trybie grzewczym (zima) i wyższej temperatury wody chłodzącej (niż klimakonwektory) w trybie chłodzenia (lato). W takim przypadku należy zastosować zawór mieszający trzydrogowy z siłownikiem o sterowaniu 0~10V, na systemie ogrzewania podłogowego. Przewód sterujący siłownikiem zaworu mieszającego podłącza się do sterownika pompy ciepła (port MV2), która steruje zaworem wg stałej temperatury lub wg krzywej grzewczej (proszę zapoznać sięz funkcja podwójnej temperatury w instrukcji użytkowania).
2) Jeśli instalacja ogrzewania grzejnikowego i klimakonwektorów wymaga niskiej temperatury zasilania, takiej samej jak ogrzewanie podłogowe, należyte instalacje podłączyć za zaworem mieszającym Mv2.
3) Zawór dwudrogowy z siłownikiem nr 19, można podłączyć do sterownika pompy ciepła, w celu odcięcia instalacji grzewczej, która nie powinna pracować w trybie chłodzenia (np. instalacja grzejnikowa).Jeśli cały system grzewczy służy tylko do ogrzewania, tona urządzeniu ustawiamy tryb: tylko ogrzewanie. W takim trybie zawór dwudrogowy nr 19 nie jest potrzebny.
Czy pompa ciepła jest w stanie chłodzić pomieszczenia niczym klimatyzacja? Okazuje się, że tak. Wystarczy nabyć pompę ciepła Ecoheat Complex, aby cieszyć się z przyjemnego chłodu podczas upalnego lata. Rozwiązanie to można wprowadzić do wielu budynków wyposażonych np. w klimakonwektory, ogrzewanie podłogowe, czy też szereg innych rozwiązań grzewczych. Pompa ciepła przyczyni się do lepszego chłodzenia pomieszczeń niż typowa klimatyzacja, a tym samym zadba o odpowiedni komfort wszystkich mieszkańców domu, co ma bardzo duże znaczenie.