Kredyt hipoteczny - możliwości uzyskania.
Myślisz nad zakupem domu, mieszkania, działki albo wykończeniem nieruchomości, której jesteś już właścicielem? Masz ułożony plan w głowie, ale brakuje Ci finansów do zrealizowania swoich marzeń? Sprawdź warunki uzyskania kredytu hipotecznego, jaki wkład własny będzie Ci potrzeby i które dokumenty są niezbędne. Złóż swój pierwszy wniosek bez obaw i niespodzianek!
Wielu Polaków skutecznie dąży do posiadania własnego mieszkania albo domu. Świadczy o tym zainteresowanie warunkami uzyskania kredytu hipotecznego – w marcu 2021 roku wpłynęło najwięcej wniosków od 10 lat1! Chociaż o tego typu kredytach słyszymy niemal bez przerwy w radiu oraz telewizji, czy naprawdę wiemy, jak go uzyskać, jakie dokumenty przygotować, jak wypełnić wniosek kredytowy?
Kilka aspektów jest kluczowych i bez uwzględnienia ich, bank na pewno nie zaakceptuje złożonych dokumentów. Każda odmowa może być frustrująca oraz zniechęcająca, dlatego lepiej wiedzieć wcześniej, jak uzyskać kredyt na zakup mieszkania i domu, aby zaoszczędzić sobie nerwów.
1. Pamiętaj o tym, aby nie pominąć żadnej z rubryk. Każda z podawanych przez Ciebie informacji może być kluczowa dla instytucji bankowej. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, poproś o wsparcie doradcy kredytowego – podpowie Ci, jak poprawnie wypełnić wniosek.
2. Postaraj się zapełniać wszystkie okienka powoli i bez pośpiechu. Warunki uzyskania kredytu hipotecznego są konkretne – nie ma miejsca na żadne ustępstwa albo pomyłki.
3. Podawane przez Ciebie dane – szczególnie te dotyczące wydatków oraz zarobków – muszą być zgodne z prawdą!
Warto wiedzieć: Wpisanie we wniosku kredytu hipotecznego danych niezgodnych z prawdą grozi karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Próba oszustwa może również spowodować, że inny bank w przyszłości również nie wyda pozytywnej zgody. |
4. Nigdy nie zostawiaj pustych pól – bank może pomyśleć, że masz coś do ukrycia. W razie niepewności zawsze możesz poprosić o pomoc doradcy kredytowego.
Aby bank mógł zająć się analizą Twojego wniosku, poza wypełnionym formularzem będziesz musiał również dostarczyć odpowiednie dokumenty. Mogą być one różne w zależności od celu kredytowego, jaki sobie założyłeś. Wymagania banku będą inne zarówno w przypadku budowy domu, kupna mieszkania, jak i wykończenia nieruchomości.
Warunkiem uzyskania kredytu hipotecznego jest nie tylko prawidłowe wypełnienie wniosku. Każdy bank wymaga również odpowiednich dokumentów. Z pewnością znajdziesz je na stronie internetowej kredytodawcy. Bądź przygotowany na to, że instytucja finansowa będzie wymagać od Ciebie:
• zaświadczenia o dochodach jeśli pracujesz na umowie o pracę (przy działalności gospodarczej wystarczy tylko oświadczenie o dochodach)
• potwierdzenia zapłaty składek w terminie – zaświadczenie ZUS,
• dokumentu wykazującego, że nie zalegasz z podatkami - zaświadczenie z US,
• finansowego sprawozdania z ostatnich 12 lub 24 miesięcy,
• załączników PIT i CIT za 2 ostatnie lata,
• wyciągów z rachunków bankowych,
• i innych dokumentów zgodnych z celem kredytu hipotecznego i w zależności od źródła dochodów.
Brak któregokolwiek z wymaganych załączników spowoduje, że cały proces po stronie banku zostanie wstrzymany. Jeśli obawiasz się, że pominąłeś jakiś ważny dokument, zapytaj doradcę kredytowego o potwierdzenie. Pamiętaj, że bank dokładnie sprawdzi Twoje zasoby finansowe, wydatki oraz zweryfikuje typ zatrudnienia.. przekazane informacje wraz z dokumentami umożliwią bankowi ocenę zdolności kredytowej niezbędnej do wydania decyzji kredytowej.
Kredytodawcy prześcigają się pod względem warunków uzyskania kredytu hipotecznego, a wkład własny jest tylko jednym z decydujących aspektów. Kredytobiorcy przeważnie zwracają uwagę na długość okresu kredytowania, liczby rat oraz ich wysokość, oprocentowanie, RRSO, możliwość wcześniejszej spłaty i wymagane ubezpieczenia. Jeśli szukasz stabilnej oraz transparentej oferty, powinieneś rozważyć złożenie wniosku o kredyt hipoteczny w PKO Banku Polskim.
Kredyt Własny Kąt hipoteczny to:
• finansowanie do 90% ceny nieruchomości,
• oprocentowanie ze stopą stałą przez 5 lat lub zmienną
• do 25% kredytu na dowolny, wybrany cel (możesz je łączyć),
• niższa marża w zielonej odsłonie,
• możliwość wcześniejszej spłaty kredytu.
PKO Bank Polski nie narzuca minimalnej kwoty kredytu hipotecznego. Spłacanie może trwać do 35 lat w zależności od Twojej decyzji. Wniosek możesz złożyć zarówno w siedzibie banku, jak i online. Konsultant pomoże Ci przejść bezpiecznie i szybko przez cały proces.
O co najczęściej pytają ludzie w kontekście kredytu hipotecznego? Jaki wkład własny będzie potrzebny! Wszystko zależy od banku – nie może to być mniej niż 10% albo 20%.
Warto wiedzieć: Jakie są warunki uzyskania kredytu hipotecznego w PKO Banku Polskim? Wkłady własny to nawet 10%, a przy skorzystaniu z ubezpieczenia od utraty pracy prowizja wynosi 0%. |
Im więcej zbierzesz na start, tym korzystniejszą ofertę kredytu hipotecznego dostaniesz. Pamiętaj, że nie są to pieniądze, które przekazujesz bankowi. Konkretną kwotę dostaje np. deweloper, spółdzielnia albo osoba prywatna, od której kupujesz dom lub mieszkanie. Dowód wpłaty musisz przekazać do kredytodawcy.
Kredyt hipoteczny – możliwości uzyskania.
Myślisz nad zakupem domu, mieszkania, działki albo wykończeniem nieruchomości, której jesteś już właścicielem? Masz ułożony plan w głowie, ale brakuje Ci finansów do zrealizowania swoich marzeń? Sprawdź warunki uzyskania kredytu hipotecznego, jaki wkład własny będzie Ci potrzeby i które dokumenty są niezbędne. Złóż swój pierwszy wniosek bez obaw i niespodzianek!
Ponoć już niedługo stopy procentowe mają pójść do góry wiec kredyty hipoteczne znacznie podrożeją
Prezes NBP wyklucza duże podwyżki stóp procentowych
Przecież im nie można wierzyć
Przecież podnieśli …. Im nie wolno wierzyć !!!
Na jutro jest zapowiedziana dość duża podwyżka stóp procentowych
Marzy mi się budowa własnego domu, brać teraz kredyt czy czekać ?
Brać teraz kredyt to może być najgorsza życiowa decyzja
Czekaj, teraz to samobójstwo
Poczekaj aż wyklaruje się sytuacja z inflacją
Brać teraz kredyt ( póki mam jeszcze zdolność kredytową ) ?
Ile może wzrosnąć jeszcze oprocentowanie kredytów hipotecznych