Czy warto dziś (IV kwartał 2021) rozpocząć budowę własnego domu
Czy warto dziś (IV kwartał 2021) rozpocząć budowę własnego domu ?
21 września 2021
Kredyt hipoteczny - możliwości uzyskania
Kredyt hipoteczny – możliwości uzyskania
27 września 2021

Ile kosztuje magazyn energii do fotowoltaiki? Czy się opłaca ?

Ostatni bum na przydomową instalację produkujący prąd czyli potocznie fotowoltaikę zaczyna w przypadku nadprodukcji i odsyłania wyprodukowanego prądu do sieci generować coraz większe problemy w sieciach niskiego i średniego napięcia powodujące wyłączanie się instalacji. Problem ten nasila się szczególnie w słoneczne dni podczas których nasza instalacja fotowoltaiczna powinna produkować znaczne nadwyżki prądu. Rozwiązaniem tej kłopotliwej sytuacji jest zakup magazynu energii do fotowoltaiki, sprawdźmy więc ile taki magazyn energii może kosztować.

Fotowoltaika

Opisana na wstępie sytuacja może spowodować iż magazyn energii stanie się niebawem niezbędnym elementem instalacji fotowoltaicznej, tylko czy takie rozwiązanie będzie dla nas korzystne ? Średnie ceny magazynów energii jakie znaleźliśmy na obecną chwile w „internecie” wahają się od około 15 000 zł ( samo urządzenie nie licząc kosztów montażu jak i kosztów dodatkowego osprzętu ) dla magazynów energii o pojemności 5kW do ponad 30 000 zł za magazyn energii o pojemności 10 kW.

Jak widać podane ceny w znaczny sposób podrażają inwestycję w fotowoltaikę jednak to nie cena jest tu największym problemem a ich wydajność. Obecnie dostępne akumulatory w przypadku braku produkcji, zmagazynują nam prąd na kilka dni co w związku z planowanymi od nowego roku zmianami w systemie rozliczania produkcji prądu z własnej instalacji fotowoltaicznej stawia pod znakiem zapytania opłacalność tego typu rozwiązania.

Czy opłaca się kupno magazynu do fotowoltaiki?

W naszej opinii na dzień dzisiejszy ze względu na ich cenę i wydajność – nie, ponieważ inwestycja kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych spowoduje potencjalne oszczędności kilku lub kilkudziesięciu złotych oraz dodatkowo należy pamiętać o znacznych kosztach utylizacji zużytych z czasem akumulatorów.

Ile kosztuje magazyn energii do fotowoltaiki? Czy się opłaca ?

Ostatni bum na przydomową instalację produkujący prąd czyli potocznie fotowoltaikę zaczyna w przypadku nadprodukcji i odsyłania wyprodukowanego prądu do sieci generować coraz większe problemy w sieciach niskiego i średniego napięcia powodujące wyłączanie się instalacji. Problem ten nasila się szczególnie w słoneczne dni podczas których nasza instalacja fotowoltaiczna powinna produkować znaczne nadwyżki prądu. Rozwiązaniem tej kłopotliwej sytuacji jest zakup magazynu energii do fotowoltaiki, sprawdźmy więc ile taki magazyn energii może kosztować.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Golas
Golas
1 rok temu

Przy obecnej technologi jest to nie opłacalne

Doma
Doma
1 rok temu

Na chwilę obecna nie opłacalne i tyle w temacie

Jerzy
Jerzy
1 rok temu

Czy są jakieś dopłaty do tych magazynów energii ?

3
0
Podziel się swoją opiniąx