Polska Spółka Gazownictwa wyczerpała budżet na przyłącza gazu
Polska Spółka Gazownictwa wyczerpała budżet na przyłącza gazu
14 stycznia 2022
O czym warto pamiętać przy wykańczaniu domu - Sprawdzamy daszki nad drzwi
O czym warto pamiętać przy wykańczaniu domu? Sprawdzamy daszki nad drzwi
21 stycznia 2022
Pokaż wszystkie
Czy warto nadpłacać kredyt hipoteczny

Czy warto nadpłacać kredyt hipoteczny

Czy warto nadpłacać kredyt hipoteczny?

Statystyczny kredyt hipoteczny zawierany jest na 25 lat co stanowi połowę życia kredytobiorcy, dotychczasowe bardzo niskie oprocentowania sprawiało iż do tej pory nie wielu z nas przejmowało się tą pozycją w domowym budżecie. Wszystko jednak zmieniło się na jesień zeszłego roku kiedy to Rada Polityki Pieniężnej w odpowiedzi na szalejącą inflację rozpoczęła podnoszenie stóp procentowych kończąc zarazem okres „darmowego” kredytu jednocześnie powodując znaczny wzrost comiesięcznych rat kredytu hipotecznego. Sposobem na obniżenie comiesięcznej raty kredytowej jest nadpłata kredytu hipotecznego, sprawdźmy za tym czy warto nadpłacać kredyt hipoteczny ?

podatki, podatek, dom, koszty

Na czym polega nadpłata kredytu hipotecznego?

Nadpłata kredytu hipotecznego polega na dodatkowej wpłacie która zmniejsza nasz dług wobec banku. Spłata chociażby części kapitału powoduje iż bank nalicza nam niższe odsetki od kredytu ( oprocentowanie kredytu jest to same ale liczone od niższej kwoty do spłaty ).

Ile razy możemy nadpłacić kredyt hipoteczny ?

Nie mamy tutaj żadnych limitów, nadpłata kredytu może mieć charakter jednorazowy bądź może być powtarzana cyklicznie co jakiś czas.

Kiedy mogę nadpłacić kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny można nadpłacić w dowolnym okresie z tym jednak iż w okresie pierwszych trzech latach bank może nałożyć na nas prowizję z tego tytułu. Po upływie 36 miesięcy zgodnie z obowiązującym prawem, bank nie ma prawa żądać od nas opłaty za dokonanie nadpłaty kredytu.

Czy nadpłata kredytu hipotecznego jest opłacalna ?

Zdecydowanie tak, decydując się na nadpłatę po pierwsze obniżymy naszą co miesięczną ratę a po drugie możemy skrócić całkowity okres kredytowania. Co szczególnie ważne nadpłata kredytu hipotecznego wiąże się również z redukcją kosztów obsługi zobowiązania, bank w takiej sytuacji zobligowany jest anulowania odsetek za okres o który skrócono spłatę kredytu hipotecznego.

Zapraszamy na nasz kanał w wiadomościach Google - https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMP2nlgsw8MytAw?ceid=PL:pl&oc=3

Polecamy również portal https://sobir.pl/

Czy warto nadpłacać kredyt hipoteczny?

Statystyczny kredyt hipoteczny zawierany jest na 25 lat co stanowi połowę życia kredytobiorcy, dotychczasowe bardzo niskie oprocentowania sprawiało iż do tej pory nie wielu z nas przejmowało się tą pozycją w domowym budżecie. Wszystko jednak zmieniło się na jesień zeszłego roku kiedy to Rada Polityki Pieniężnej w odpowiedzi na szalejącą inflację rozpoczęła podnoszenie stóp procentowych kończąc zarazem okres „darmowego” kredytu jednocześnie powodując znaczny wzrost comiesięcznych rat kredytu hipotecznego. Sposobem na obniżenie comiesięcznej raty kredytowej jest nadpłata kredytu hipotecznego, sprawdźmy za tym czy warto nadpłacać kredyt hipoteczny ?

 

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
budblog
budblog
4 miesięcy temu

Rozjaśniliście mi ten temat nie jest taki straszny jak się wydawał.

Gaga
Gaga
3 miesięcy temu

Zdecydowanie tak, przeczytajcie artykuł na https://sobir.pl/czy-warto-obecnie-brac-kredyt-hipoteczny/ to wam się oczy otworzą

Tamara
Tamara
3 miesięcy temu

Tylko kogo dziś przy tak szalejącej inflacji stac na nadpłatę kredytu ?

Janek Panek
Janek Panek
1 miesiąc temu

Ja bym nadpłacił ile tylko się da, raty kredytów będą mocno szły do góry

Romulald
Romulald
1 miesiąc temu
Reply to  Janek Panek

U mnie rata większa o ponad tysiąc złotych ( od października 2021 )

6
0
Podziel się swoją opiniąx
()
x