Czy widmo końca pożyczek hipotecznych załamie rynek budowlany w Polsce
Czy widmo końca pożyczek hipotecznych załamie rynek budowlany w Polsce?
9 stycznia 2022
Czy warto nadpłacać kredyt hipoteczny
Czy warto nadpłacać kredyt hipoteczny?
19 stycznia 2022
Pokaż wszystkie
Polska Spółka Gazownictwa wyczerpała budżet na przyłącza gazu

Polska Spółka Gazownictwa wyczerpała budżet na przyłącza gazu

Polska Spółka Gazownictwa wyczerpała budżet na przyłącza gazu.

W dniu 12.01.2022PSG poinformowało iż na chwile obecna wstrzymuje zawieranie nowych umów na realizację przyłączy gazowych w związku z wyczerpaniem środków jakie na ten cel miała spółka do dyspozycji. Zainteresowanie przyłączami było tak duże iż wyczerpany został budżet przewidziany na lata 2022-2023. Jak podano w komunikacie spółka pracuje obecnie nad rozwiązaniami mającymi przywrócić możliwość realizacji nowych przyłączy gazowych.

skrzynka na gaz

W związku z pełnym zarezerwowaniem środków inwestycyjnych Polska Spółka Gazownictwa czasowo wstrzymuje zawieranie nowych umów na realizację przyłączy gazowych

Zarząd PSG, kierownictwo Grupy Kapitałowej PGNiG S.A. i przedstawiciele administracji rządowej, pracują nad rozwiązaniami, które pozwolą zwiększyć możliwości inwestycyjne spółki i kontynuować proces przyłączania klientów do sieci dystrybucyjnej. O możliwości realizacji nowych przyłączeń PSG będzie na bieżąco powiadamiać przyszłych klientów.

Co zamiast gazu do ogrzewania domu?

Alternatyw mamy co najmniej kilka a mianowicie:

Pompa ciepła - możemy ogrzewać dom pompą ciepła, która w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi zapewnia nam praktycznie darmowe ogrzewanie. Minusem tego rozwiązania są dość spore pieniądze które trzeba zainwestować w instalację z pompą ciepła, rozwiązaniem tego problemu ma być wprowadzenie dofinansowania do instalacji grzewczych z wykorzystaniem pomp ciepła, więcej szczegółów tutaj - https://sobir.pl/program-moje-cieplo-nawet-21-000-zl-doplaty-do-pomp-ciepla-w-nowo-budowanych-budynkach/ )

Piec na pellet - w którym spalamy ekologiczny materiałem jakim jest pellet https://remont.biz.pl/ogrzewanie/pellet-jako-sposob-na-walke-z-zanieczyszczeniem-powietrza/, minusem jest konieczność dokładania do pieca oraz czyszczenia paleniska.

Kocioł zgazowujący drewno – który podczas spalania zgazowuje drewno dzięki czemu uzyskujemy wysokie sprawności, więcej informacji , minusem tak jak w przypadku pieca na pellet jest konieczność dokładania do pieca oraz czyszczenia paleniska.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kaczor
Kaczor
3 miesięcy temu

Pis to doprowadziłby nawet do tego że na pustyni brakło by piachu

Samanta
Samanta
3 miesięcy temu

Właśnie dostałam odmowę przyłącza, doradzcie co dalej robić

2
0
Podziel się swoją opiniąx
()
x