Czy warto inwestować w dom z płaskim dachem
Czy warto inwestować w dom z płaskim dachem?
18 października 2020
Czym jest membrana dachowa- Jakie jest jej zastosowanie
Czym jest membrana dachowa? Jakie jest jej zastosowanie?
20 października 2020
Pokaż wszystkie
Czy kocioł zgazowujący drewno to dobra inwestycja dla domu

Czy kocioł zgazowujący drewno to dobra inwestycja dla domu

Czy kocioł zgazowujący drewno to dobra inwestycja dla domu?

Obecnie na rynku, można znaleźć mnóstwo źródeł ciepła, jednakże nie wszystkie z nich są tak idealne, jak może się wydawać. Większość z nich nie sprawdza się tak, jak powinni, dlatego też nie są dobrą inwestycją dla każdego budynku. Ostatnio bardzo dużo mówi się o nowoczesnym piecu zgazowującym drewno, który charakteryzuje się przede wszystkim niezawodnością.

Czy kocioł zgazowujący drewno to dobra inwestycja dla domu

Jego największą zaletą jest to, że świetnie ogrzewa cały budynek, a co najważniejsze można na nim sporo zaoszczędzić. Spośród wszystkich innych kotłów, piec zgazowujący drewno wyróżnia się między innymi rewelacyjną sprawnością, a co najważniejsze ogromną efektywnością energetyczną.

Ogrzewanie to działa naprawdę skutecznie i energooszczędnie, dlatego też inwestycja w ten piec jest naprawdę dobrą decyzją.

Pozwala on w najlepszy sposób wykorzystać energię zmagazynowaną w biomasie w postaci drewna, co jest niezwykle korzystne. Piec ten uzyskuje naprawdę bardzo wysokie wskaźniki sprawności i efektywności energetycznej, co warto mieć na uwadze. Można powiedzieć, że cieszy się on ogromną niezawodnością.

Nowoczesny piec na drewno - wady i zalety

O piecu zgazowującym drewno, można powiedzieć naprawdę wiele, ponieważ posiada on mnóstwo bardzo korzystnych zalet. Największą z nich jest oczywiście niezwykle wysoka sprawność, sięgająca nawet dziewięćdziesięciu procent. Kolejną jest to, że nie jest on, aż tak szkodliwy dla środowiska, jak wiele kotłów, które są obecnie dostępne na rynku. Jego działanie jest bardzo proste, a zarazem niezwykle komfortowe. Bardzo korzystną zaletą tego pieca jest również to, że eliminuje on wszelkie problemy, dotyczące zadymienia pomieszczenia.

Nowoczesny piec na drewno, posiada również kilka wad, o których warto wiedzieć, zanim w niego zainwestujemy. Otóż zacznijmy od tego, że jego obsługa może być niekiedy bardzo kłopotliwa. Piec ten wymaga codziennej obsługi, która dla wielu osób jest niestety uciążliwa. Niemniej jednak, najważniejszą jego zaletą jest to, że kosztuje bardzo dużo. Inwestycja w ten piec naprawdę się opłaca, jednakże naprawdę sporo kosztuje i nie każdy może sobie na niego pozwolić.

Ile kosztuje i jak działa kocioł zgazowujący drewno?

Jak już wcześniej wspomniano, piec zgazowujący drewno kosztuje naprawdę wiele. Jednakże, jakie są to koszty? Otóż ten nowoczesny kocioł, może kosztować od kilku, nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Jego montaż oraz cała instalacja też nie są tanie, dlatego też warto o tym pamiętać. Kupując taki piec stawia się przede wszystkim na jego niezawodność, tak więc nie można w tym przypadku sugerować się ceną.

Jeśli, jednak chodzi o jego działanie, to należy tutaj podkreślić to, że spalanie następuje w dwóch komorach. W pierwszej z nich zachodzi spalenie, dążące do osiągnięcie wysokiej temperatury, a także odgazowanie paliwa. Natomiast w tej drugiej gaz drzewny jest dopalany. Podsumowując działanie nowoczesnego pieca zgazowującego drewno jest ono naprawdę niezawodne i bardzo korzystne dla domu.

Koszt

Czy kocioł zgazowujący drewno to dobra inwestycja dla domu?

Obecnie na rynku, można znaleźć mnóstwo źródeł ciepła, jednakże nie wszystkie z nich są tak idealne, jak może się wydawać. Większość z nich nie sprawdza się tak, jak powinni, dlatego też nie są dobrą inwestycją dla każdego budynku. Ostatnio bardzo dużo mówi się o nowoczesnym piecu zgazowującym drewno, który charakteryzuje się przede wszystkim niezawodnością.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksander
Aleksander
3 lat temu

Pewnie że się opłaci, to obecnie najtańszy sposób wytworzenia energii

Ola
Ola
3 lat temu

Jak ma się swój las to ma się ogrzewanie za darmo 🙂

Olek
Olek
2 lat temu
Reply to  Ola

To drewno musi być suche ?

Walduś
Walduś
2 lat temu
Reply to  Olek

Tak, musi być wysezonowane

Anna
Anna
2 lat temu

Czy mozna palić drewno sosnowe?

Janek
Janek
2 lat temu
Reply to  Anna

Nie, ze względu na smołę zawartą w takim drewnie

6
0
Podziel się swoją opiniąx