Vasco Mono - grzejniki dekoracyjne
Vasco Mono – grzejniki dekoracyjne
16 października 2020
Czy kocioł zgazowujący drewno to dobra inwestycja dla domu
Czy kocioł zgazowujący drewno to dobra inwestycja dla domu?
19 października 2020
Pokaż wszystkie
Czy warto inwestować w dom z płaskim dachem

Czy warto inwestować w dom z płaskim dachem

Czy warto inwestować w dom z płaskim dachem?

Wybór odpowiedniego dachu dla budynku jest niezwykle ważny, dlatego też trzeba go bardzo dobrze przemyśleć. Należy rozważyć w nim wszystkie najistotniejsze wady, a co najważniejsze zalety. Wbrew pozorom właściwy dach ma bardzo duże znaczenie, tak więc musi być idealny.

Dach płaski - K2

Obecnie dużo się mówi o domach z płaskim dachem, który budzi coraz większe zainteresowanie. Inwestorzy w większości przypadków stawiają na oczywiste rozwiązania, które w gruncie rzeczy są tymi najlepszymi.

Dom z płaskim dachem ma swoje plusy i minusy, jak każdy inny rodzaj dachu, niemniej jednak naprawdę warto dokładnie się z nim zapoznać. A dlaczego? Otóż ma on w sobie coś nieoczywistego, co zawsze przyciąga największą uwagę.

Oczywiście dzieli się on również na kilka rodzajów, które warto mieć na uwadze. Płaski dach wygląda bardzo nowocześnie i świetnie podkreśla design całego budynku, co ceni się w nim najbardziej. Obecnie zyskuje coraz większą popularność, gdyż w pewnych kwestiach jest po prostu niezastąpiony.

Najważniejsze zalety domu z płaskim dachem

Jak już wcześniej wspomniano, dach płaski zyskuje coraz większą popularność, dlatego też cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Posiada on wiele zalet, jednakże tą najistotniejszą jest to, że ma znacznie mniejszą powierzchnię, niż na przykład strony dach. Bardzo korzystnie wpływa to na koszty, związane z jego budową, a co najważniejsze z energetycznością budynku. Płaski dach, tak naprawdę pełni dwie bardzo ważne funkcję, dzięki którym jest znacznie bardziej wydajniejszy oraz korzystniejszy dla inwestorów.

Należy tutaj także wspomnieć o tym, że posiada świetne właściwości, dotyczące odporności na działanie wiatru, redukcji strat ciepła, a co najważniejsze jest rewelacyjnym rozwiązaniem ekonomicznym, o którym wcześniej już wspomniano. Wszystkie wyżej wymienione zalety są oczywiście tylko tymi podstawowymi, ponieważ w praktyce jest ich znacznie więcej, co warto mieć na szczególnej uwadze.

Wady płaskiego dachu, które warto mieć na uwadze przed inwestycją.

Płaski dach tak samo, jak każdy inny ma też swoje wady, niemniej jednak nie są one, aż tak znaczące. Jedną z nich, która zawsze pojawia się w okresie zimowym jest odśnieżanie dachu. Ma ono ogromne znaczenie dla jego stanu, dlatego też warto o tym pamiętać. Mokry śnieg jest ciężki, tak więc może bardzo niekorzystnie wpłynąć na stan dachu, który może się niestety znacząco pogorszyć.

Jak wiadomo, zastosowanie dachu płaskiego jest naprawdę ogromne, jednakże nie zawsze się sprawdza. Inwestycja w dom z płaskim dachem uniemożliwia adaptację poddasza, co dla niektórych rodzin jest ogromną wadą. Wybierając odpowiedni rodzaj pokrycia nie można liczyć na zbyt duży wybór, ponieważ w tym przypadku jest on wręcz ograniczony. Jest to kolejna znacząca wada, która dla niektórych ma większe lub też mniejsze znaczenie. Wszystko tak naprawdę zależy przede wszystkim od indywidualnych wymagań inwestorów, które jak wiadomo bywają naprawdę bardzo zróżnicowane.

Wentylacja w domu bez komina
Płynna membrana dachowa - system płynnych hydroizolacji weber.dry PUR System - K2

Płynna membrana dachowa - system płynnych hydroizolacji weber.dry PUR System

Zobacz przy okazji polecany przez nas system izolacji dachu płaskiego.

Zobacz

Czy warto inwestować w dom z płaskim dachem?

Wybór odpowiedniego dachu dla budynku jest niezwykle ważny, dlatego też trzeba go bardzo dobrze przemyśleć. Należy rozważyć w nim wszystkie najistotniejsze wady, a co najważniejsze zalety. Wbrew pozorom właściwy dach ma bardzo duże znaczenie, tak więc musi być idealny.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zibi
Zibi
2 lat temu

Czym zaizolować dom z płaskim dachem ?

1
0
Podziel się swoją opiniąx