Kredyt hipoteczny - możliwości uzyskania
Kredyt hipoteczny – możliwości uzyskania
27 września 2021
Kiedy monitoring wizyjny narusza prywatność
Kiedy monitoring wizyjny narusza prywatność
29 września 2021
Pokaż wszystkie
Światłowód w Twojej okolicy - Darmowe narzędzia dla użytkowników i operatorów od UKE (Urząd Komunikacji Elektronicznej)

Światłowód w Twojej okolicy - Darmowe narzędzia dla użytkowników i operatorów od UKE (Urząd Komunikacji Elektronicznej)

Światłowód w Twojej okolicy? Darmowe narzędzia dla użytkowników i operatorów od UKE (Urząd Komunikacji Elektronicznej).

Internet jest obecnie nieodłącznym elementem naszego funkcjonowania zarówno tego społecznego jak i zawodowego. Wykorzystanie internetu w celach zawodowych nabrało szczególnego znaczenia podczas obecnej pandemii koronawirusa Covid 19, ponieważ to właśnie połączenie naszego domu lub mieszkania z globalną siecią www pozwoliło nam na zdalną pracę. Najszybsze połączenie oraz dużą przepustowość łącza które jest jakże ważne np. podczas grania w sieci czy uczestnictwa w różnego rodzaju konferencjach internetowych zapewnia łącze światłowodowe. UKE udostępnił właśnie darmowe narzędzia do sprawdzenia jakie łącze internetowe w naszej okolicy mamy dostępne, sprawdźmy więc jak z tego narzędzia skorzystać.

Internet, sieć, światłowód

Jak sprawdzić dostęp do internetu (światłowodu) w swojej okolicy.

Na stronie urzędu komunikacji internetowej ( link do strony z wyszukiwarką UKE pod artykułem ) jest dostępne darmowe narzędzie w którym możemy sprawdzić stan lokalnej infrastruktury internetowej. W wynikach wyszukiwania sprawdzimy min.:

- mapę nadajników BTS, kolokacje

- linie światłowodowe,

- węzły, hotspoty,

- podmioty świadczące usługi dostępu do internetu.

Światłowód w Twojej okolicy - Darmowe narzędzia dla użytkowników i operatorów od UKE (Urząd Komunikacji Elektronicznej)

Wszystkie te dane wyświetlają się na mapie oraz znajdują się na widocznej tabeli.

Zgłoszenie zapotrzebowania zapotrzebowania na internet w Twojej okolicy.

Na podanej stronie możemy również zgłosić zapotrzebowanie na internet o określonej przez użytkownika prędkości (od 1 Mb/s do 100 Gb/s). Należy jednak pamiętać iż samo zgłoszenie nie gwarantuje iż w najbliższym czasie taki dostęp uzyskamy, wszystko jest uzależnione od harmonogramu modernizacji łącza w naszej okolicy. Jednak gdy takich zgłoszeń wpłynie więcej ( można poprosić swoich sąsiadów ) jest duża szansa na przyspieszenie prac związanych ze zwiększeniem prędkości i przepustowości lokalnego łącza internetowego. Jak ciekawostkę należy dodać iż na podanej stronie można sprawdzić czy ktoś z naszej okolicy wnioskował już o modernizację łącza internetowego zwiększającego jego prędkość.

Światłowód w Twojej okolicy - Darmowe narzędzia dla użytkowników i operatorów od UKE (Urząd Komunikacji Elektronicznej)

Zgłoszenie zapotrzebowania na internet

Link do wyszukiwarki / zgłaszania zapotrzebowania na internet UKE (Urząd Komunikacji Elektronicznej) - https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/.

Światłowód w Twojej okolicy? Darmowe narzędzia dla użytkowników i operatorów od UKE (Urząd Komunikacji Elektronicznej).

Internet jest obecnie nieodłącznym elementem naszego funkcjonowania zarówno tego społecznego jak i zawodowego. Wykorzystanie internetu w celach zawodowych nabrało szczególnego znaczenia podczas obecnej pandemii koronawirusa Covid 19, ponieważ to właśnie połączenie naszego domu lub mieszkania z globalną siecią www pozwoliło nam na zdalną pracę. Najszybsze połączenie oraz dużą przepustowość łącza które jest jakże ważne np. podczas grania w sieci czy uczestnictwa w różnego rodzaju konferencjach internetowych zapewnia łącze światłowodoweUKE udostępnił właśnie darmowe narzędzia do sprawdzenia jakie łącze internetowe w naszej okolicy mamy dostępne, sprawdźmy więc jak z tego narzędzia skorzystać.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
20 dni temu

🙂

Iza
Iza
8 dni temu

Jakie prędkości internetu będą oferowane ?

2
0
Podziel się swoją opiniąx
()
x