Świetlówki LED – co warto o nich wiedzieć
Świetlówki LED – co warto o nich wiedzieć
30 listopada 2020
Jakie źródło ciepła wybrać dla domu bez kotłowni
Jakie źródło ciepła wybrać dla domu bez kotłowni?
2 grudnia 2020
Pokaż wszystkie
Folia grzewcza na podczerwień - jak działa to ogrzewanie

Folia grzewcza na podczerwień - jak działa to ogrzewanie

Folia grzewcza na podczerwień - jak działa to ogrzewanie ?

Na samym początku, zacznijmy od tego, czym tak właściwie jest folia grzewcza na podczerwień? Otóż jest w pewnym sensie bardzo cienkim oraz elastycznym grzejnikiem elektrycznym. Jest dostępna w wielu wersjach wielkościowych, jak i również grzewczych. Tutaj wybór odpowiedniej mocy jest niezwykle istotny, co warto mieć na szczególnej uwadze.

Jak działa folia grzewcza - Czy jest efektowna

Głównym nośnikiem ciepła w folii grzewczej na podczerwień jest odpowiednia mieszanka grafitu, której gęstość ma naprawdę ogromne znaczenie. Najczęściej stosuje się je w domach jednorodzinnych, budynkach wielorodzinnych, mieszkaniach, obiektach magazynowych, obiektach użyteczności publicznej, biurowych oraz sklepach o zróżnicowanej wielkości powierzchni. Tak właściwie, można je zainstalować praktycznie wszędzie, ponieważ są niezawodne.

Folia grzewcza jest stosowana nie tylko do ogrzewania podłogowego, ale przede również ściennego oraz sufitowego. To, co ją wyróżnia to przede wszystkim niesamowita wygoda oraz komfort, jakie oferuje. Warto tutaj także wspomnieć o tym, że folia grzewcza na podczerwień może być, zarówno głównym źródłem ciepła, jak i również tym dodatkowym. Jak widać, jej zastosowanie jest naprawdę bardzo szerokie, co cieszy wielu klientów.

Jaki jest koszt użytkowania folii grzewczej na podczerwień?

Folia grzewcza na podczerwień w porównaniu do wielu innych rodzajów instalacji grzewczych nie jest, aż tak kosztowna. Co prawda, jej eksploatacja w średniej wielkości domu, może być naprawdę bardzo zróżnicowana. Posiada ona wiele bardzo korzystnych zalet, do których należą przede wszystkim szerokie zastosowanie, przekształcanie energii elektrycznej w ciepło, a także wygoda oraz komfort, jakie dają.

Warto tutaj zaznaczyć to, że koszty ogrzewania tą metodą są zależne przede wszystkim od ilość zużytej energii elektrycznej. Co, to oznacza w praktyce? Otóż im więcej jej zużyjemy, tym oczywiście będą większe koszty.

Koszt-inwestycji-oraz-koszty-późniejszego-ogrzewania-pompą-ciepła-w-porównaniu-z-kotłem-gazowym-3 NK
Folię grzewczą można umieścić pod praktycznie każdą powierzchnią, zarówno pod wylewką anhydrytową, wylewką tradycyjną cementową, panelami winylowymi, panelami podłogowymi, jak i również deską drewnianą.

Największą jednak zaletą foli grzewczej jest fakt iż posiadając instalację fotowoltaiczną będziemy grzać za darmo ponieważ wyprodukowany darmowy prąd przez fotowoltaikę wykorzystamy do darmowego ogrzewania naszego domu, mieszkania lub obiektu.

Ogrzewanie folią grzewczą w domu

Koszty inwestycji oraz późniejsze koszty ogrzewania - folia grzewcza

Suma powierzchni użytkowej: 148 m2

Suma folii grzewczej: 110,5 m2

Całkowita moc folii grzewczej: 9305,63 W

Całkowity koszt inwestycji: 16 294,11 zł brutto

Typ ogrzewaniaKoszt instalacjiRoczne koszty eksploatacjiSuma nakładów oraz kosztów ogrzewania po 5 latachSuma nakładów oraz kosztów ogrzewania po 10 latachSuma nakładów oraz kosztów ogrzewania po 20 latachSuma nakładów oraz kosztów ogrzewania po 30 latach
Folia grzewcza + fotowoltaika41 000,00 zł0,00 zł42 000,00 zł43 000,00 zł45 000,00 zł47 000,00 zł
Ogrzewanie gazowe kondensat34 000,00 zł1 300,00 zł41 750,00 zł49 500,00 zł65 000,00 zł80 500,00 zł
Pompa ciepła powietrzna46 000,00 zł800,00 zł51 500,00 zł57 000,00 zł68 000,00 zł79 000,00 zł

W kalkulacji uwzględniono dodatkowe roczne koszty obsługi technicznej i przeglądu instalacji tj. dla Folia grzewcza: 200 zł / rok, Ogrzewanie gazowe kondensat: 250 zł / rok, Pompa ciepła ( powietrze / woda ): 300 zł

Typ ogrzewaniaKoszt instalacjiRoczne koszty eksploatacjiSuma nakładów oraz kosztów ogrzewania po 5 latachSuma nakładów oraz kosztów ogrzewania po 10 latachSuma nakładów oraz kosztów ogrzewania po 20 latachSuma nakładów oraz kosztów ogrzewania po 30 latach
Folia grzewcza16 000,00 zł2 300,00 zł27 800,00 zł39 600,00 zł63 200,00 zł86 800,00 zł
Ogrzewanie gazowe kondensat34 000,00 zł1 300,00 zł41 750,00 zł49 500,00 zł65 000,00 zł80 500,00 zł
Pompa ciepła powietrzna46 000,00 zł800,00 zł51 500,00 zł57 000,00 zł68 000,00 zł79 000,00 zł

W kalkulacji uwzględniono dodatkowe roczne koszty obsługi technicznej i przeglądu instalacji tj. dla Folia grzewcza: 200 zł / rok, Ogrzewanie gazowe kondensat: 250 zł / rok, Pompa ciepła ( powietrze / woda ): 300 zł

Jak działa folia grzewcza - Czy jest efektowna

Folia grzewcza na podczerwień, jako doskonałe źródło ciepła w domu

Folia grzewcza na podczerwień posiada naprawdę mnóstwo bardzo korzystnych zalet. A, należą do nich przede wszystkim:

- niezwykle prosty, a także szybki montaż, z którym poradzi sobie praktycznie każdy,

- bezawaryjność systemu grzewczego, który działa niezawodnie,

- niesamowicie bezpieczne użytkowanie,

- równomierny rozkład temperatury w całym pomieszczeniu,

- niskie koszty eksploatacji, o których wcześniej już wspomniano,

- wygoda oraz komfort, zapewniające niezwykłe ciepło.

Folia grzewcza jest obecnie bardzo popularna i coraz więcej osób w nią inwestuje. Zarówno początkowe koszty, jak i również te późniejsze nie są wysokie, dlatego też każdy może sobie na nią pozwolić. Dzięki niej rachunki za ogrzewanie nie muszą być wysokie, a wręcz przeciwnie. Warto mieć to na uwadze, wybierając odpowiedni rodzaj źródła ciepła dla swojego domu, czy też jakiekolwiek innego budynku. Folia grzewcza niesie za sobą mnóstwo zalet, które z całą pewnością przekonują do jej zakupu.
Panele grzewcze na podczerwień, jako świetne źródło ciepła - K2

Ogrzewanie na podczerwień

Sprawdź nasz dział tematyczny i sprawdź dlaczego ogrzewanie na podczerwień jest najbardziej efektywna oraz najtańszą formą ogrzania Twojego domu lub mieszkania.

Zobacz
Wycena NK

Wycena ogrzewania na podczerwień

Jeżeli jesteś zainteresowany otrzymaniem wyceny na zakup lub montaż systemu grzewczego na podczerwień skontaktuj się z nami celem otrzymania takiej oferty.

Kontakt z nami

Folia grzewcza na podczerwień – jak działa to ogrzewanie ?

Na samym początku, zacznijmy od tego, czym tak właściwie jest folia grzewcza? Otóż jest w pewnym sensie bardzo cienkim oraz elastycznym grzejnikiem elektrycznym. Jest dostępna w wielu wersjach wielkościowych, jak i również grzewczych. Tutaj wybór odpowiedniej mocy jest niezwykle istotny, co warto mieć na szczególnej uwadze.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.

2 Komentarze

  1. Janek pisze:

    U mnie system sprawdził się znakomicie 🙂 Rachunki takie jak bym ogrzewał piecem na węgiel ale jaka wygoda, steruje się ogrzewaniem za pomocą telefonu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *