Folia grzewcza na podczerwień - jak działa to ogrzewanie
Folia grzewcza na podczerwień – jak działa to ogrzewanie ?
1 grudnia 2020
Czy styropian jest niepalny
Czy styropian jest niepalny ?
4 grudnia 2020
Pokaż wszystkie
Jakie źródło ciepła wybrać dla domu bez kotłowni

Jakie źródło ciepła wybrać dla domu bez kotłowni

Jakie źródło ciepła wybrać dla domu bez kotłowni?

Wiele nowoczesnych domów nie posiada specjalnie wygospodarowanego pomieszczenia, jakim jest kotłownia. A dlaczego? Otóż nie zawsze jest ona potrzebna. Stawiając na pompę ciepła, lub ogrzewanie na podczerwień można wiele zaoszczędzić, ponieważ nie wymaga ona budowy komina, ani tym bardziej specjalnego pomieszczenia, w którym będzie się znajdowała. Jej największą zaletą jest to, że wytwarzanie ciepła nie wydziela żadnych szkodliwych substancji, dzięki czemu aktywnie przyczyniamy się do walki ze smogiem i zanieczyszczeniem.

Gadżety, które uczynią Twój dom inteligentnym

Dom bez kotłowni nie jest żadnym problemem, ale tylko wtedy, gdy inwestorzy wybiorą odpowiednie źródło ciepła, jakim jest w tym przypadku pompa ciepła lub ogrzewanie na podczerwień. Dzięki niej, można zyskać znacznie więcej przestrzeni oraz zminimalizować wydatki poniesione na budowę domu na budowę kotłowni. Należy pamiętać iż w przypadku kotłów zasilanych paliwami stałymi nie jest to niestety możliwe.

Pompa ciepła a tym bardziej ogrzewanie folią na podczerwień cieszy się obecnie ogromnym zainteresowaniem, ponieważ inwestorzy stawiają tylko i wyłącznie na sprawdzone i efektywne źródła ciepła. Jak już wcześniej wspomniano, nie wymaga ona w przypadku pompy osobnego pomieszczenia, w którym będzie się znajdowała, ponieważ można ją umieścić praktycznie wszędzie. Natomiast w przypadku ogrzewania na podczerwień instalujemy tylko sterownik umieszczony na ścianie w ogrzewanym pomieszczeniu . Dom bez kotłowni jest znacznie bardziej praktyczniejszy oraz niezwykle funkcjonalny.

Czy kotłownia jest niezbędnym pomieszczeniem w każdym domu?

Otóż, jak już wcześniej wspomniano, nie w każdym domu musi być pomieszczenie przeznaczone na kotłownię. Każdy, kto decyduje się na takie źródło grzewcze, jak pompa ciepła lub ogrzewania na podczerwień nie musi jej posiadać. Można ją umieścić w zakątku pomieszczenia gospodarczego, ponieważ nie wymaga oddzielnego miejsca. Jest to jej największa zaleta, którą ceni naprawdę wiele osób.

Koszt budowy kotłowni wiążę się z dość sporymi kosztami, dlatego też jeśli nie trzeba budować tego pomieszczenia, to można na nim zaoszczędzić.

Wiadomo, że jeśli w domu znajduje się kocioł lub piec grzewczy to kotłownia jest niezbędna. Jednak, po co dokładać sobie dodatkowe koszty. Lepiej od razu zainwestować we właściwe źródło ciepła, które zapewni niezwykły komfort, a co najważniejsze wygodę.

Stara kotłownia - K1
Dom Reksio N+

Pompa ciepła lub ogrzewanie na podczerwień , jako doskonałe rozwiązanie grzewcze dla każdego budynku.

Jak wiadomo, pompa ciepła jest wielofunkcyjnym urządzeniem, który nie tylko grzeje, ale i również chłodzi. Posiada także możliwość podgrzewania wody dla systemów c.w.u., co jest jego niezwykle korzystną zaletą. Urządzenie tego typu doskonale sprawdzi się w każdego rodzaju budynku, bez względu na jego przeznaczenie oraz powierzchnię.

Należy pamiętać, iż doskonałą tańszą alternatywą dla pompy ciepła będzie instalacja ogrzewania na podczerwień, należy tylko pamiętać, iż w takim przypadku musimy zadbać o osobne urządzenia do podgrzewania wody użytkowej którą później możemy wykorzystać do mycia lub kąpieli.

Jak już na wstępie wspomnieliśmy , pompa ciepła lub ogrzewanie na podczerwień nie wymaga budowania komina, ani tym bardziej kotłowni. Jest to doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które budują niewielkie domy. Można na niej sporo zaoszczędzić, o czym wiedzą wszyscy Ci, którzy ją posiadają. Działanie tych urządzeń jest bardzo proste, a co więcej jest ono praktycznie bezobsługowe. Gwarantuje ono niezawodne działanie przez wiele lat, a co najważniejsze długą żywotność, które są bardzo istotne. Inwestycja w pompę ciepła lub ogrzewanie folią na podczerwień naprawdę bardzo się opłaci.

Jakie źródło ciepła wybrać dla domu bez kotłowni?

Wiele nowoczesnych domów nie posiada specjalnie wygospodarowanego pomieszczenia, jakim jest kotłownia. A dlaczego? Otóż nie zawsze jest ona potrzebna. Stawiając na pompę ciepła, lub ogrzewanie na podczerwień można wiele zaoszczędzić, ponieważ nie wymaga ona budowy komina, ani tym bardziej specjalnego pomieszczenia, w którym będzie się znajdowała. Jej największą zaletą jest to, że wytwarzanie ciepła nie wydziela żadnych szkodliwych substancji, dzięki czemu aktywnie przyczyniamy się do walki ze smogiem i zanieczyszczeniem.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Roman
Roman
3 lat temu

Tylko i wyłącznie pompa ciepła

Robert
Robert
3 lat temu

Lepszym rozwiązaniem będzie ogrzewanie na podczerwień

Krzysztof
Krzysztof
3 lat temu

Ja ogrzewam klimatyzatorem, oprócz grzania mogę również chłodzić

Franek
Franek
2 lat temu

Ja ogrzewam dom pompą ciepła typu powietrze-powietrze czyli potocznie klimatyzatorem

Romek
Romek
2 lat temu

Grzej klimatyzatorem, będzie najtaniej

5
0
Podziel się swoją opiniąx