Przegląd kominiarski – kiedy, kto i w jaki sposób go wykonać
Przegląd kominiarski – kiedy, kto i w jaki sposób go wykonać?
20 października 2021
Czym tanio wyłożyć balkon, aby nie nagrzewał się w ciągu dnia
Czym tanio wyłożyć balkon, aby nie nagrzewał się w ciągu dnia?
28 października 2021

Mój Prąd 4.0 – nowe dofinansowanie do fotowoltaiki oraz sposobów magazynowania energii ruszy w I kwartale 2022 roku.

Ministerstwo Klimatu i środowiska ogłosiło iż w pierwszym kwartale 2022 roku ruszy czwarta edycja programu Mój Prąd z planowanym budżetem na dofinansowania w wysokości około 1 miliarda zł. O dofinansowanie z programu Mój Prąd 4.0 będą mogli ubiegać się również beneficjenci dotychczasowych programów Mój Prąd oraz Czyste Powietrze.

Mój prąd 3.0. - ruszył nabór wniosków w programie, będzie niższe dofinansowanie do fotowoltaiki
Nowy program ma umożliwić dofinansowanie do produkcji energii elektrycznej oraz wsparcie sposobu magazynowania wyprodukowanej energii czyli de facto zastąpienie dotychczas obowiązującego „wirtualnego magazynu energii”, jak zakomunikował minister Michał Kurtyka;
Mój Prąd 4.0 umożliwi także magazynowanie wyprodukowanej energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznych oraz magazynowanie ciepła/chłodu. Zwiększona zostanie też efektywność zarządzania wyprodukowaną energia elektryczną. Co istotne nowa odsłona programu pozwoli również na rozwój elektromobilności poprzez dofinansowywanie zakupu i montażu punktów ładowania samochodów elektrycznych.

Nowości w programie Mój Prąd 4.0

W porównaniu do programu Mój prąd 3.0 w nadchodzącym programie doczekaliśmy kilku istotnych zmian a mianowicie; program został rozszerzony o takie elementy jak punkty ładowań ( ładowarki dla samochodów elektrycznych, magazyny energii elektrycznej, cieplnej oraz chłodniczej oraz o inteligentne systemy zarządzania energią elektryczną. Jak podkreślił wiceminister klimatu i środowiska premiowany będzie zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej z dodatkowym elementem podnoszącym własną auto-konsumpcję czyli z własnym magazynem wyprodukowanej energii.

Jaki będzie budżet programu Mój Prąd 4.0.

Planowany budżet na dofinansowania ma oscylować w okolicach 1 mld zł.

Kto będzie mógł wnioskować o dofinansowanie z programu Mój Prąd 4.0?

Z dofinansowania w programie Mój Prąd 4.0 będzie mógł skorzystać każdy kto planuje zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, stacji ładowania samochodów elektrycznych lub magazynów energii elektrycznej, cieplnej lub chłodniczej. Do programu Mój Prąd 4.0 będą mogły przystąpić osoby które już skorzystały z dotacji w dotychczasowych programach Mój Prąd oraz Czyste Powietrze.

Mój Prąd 4.0 – nowe dofinansowanie do fotowoltaiki oraz sposobów magazynowania energii ruszy w I kwartale 2022 roku.

Ministerstwo Klimatu i środowiska ogłosiło iż w pierwszym kwartale 2022 roku ruszy czwarta edycja programu Mój Prąd z planowanym budżetem na dofinansowania w wysokości około 1 miliarda zł. O dofinansowanie z programu Mój Prąd 4.0 będą mogli ubiegać się również beneficjenci dotychczasowych programów Mój Prąd oraz Czyste Powietrze.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Mój Prąd 4.0 – nowe dofinansowanie do fotowoltaiki oraz sposobów magazynowania energii ruszy w … […]

Jerzy
Jerzy
2 lat temu

Kto za to zapłaci ?

Hirek
Hirek
2 lat temu
Reply to  Jerzy

Ty zapłacisz ( inflacja )

Paweł
Paweł
2 lat temu

To świetna informacja dla modernizujących ogrzewania w domu, szczególnie w opcji pompa ciepła + fotowoltaika: Dotacja w programie „Czyste Powietrze” + podatkowa ulga termomedernizacyjna + Mój Prąd 4.0. To naprawdę duży zastrzyk finansowy

Krzysiu
Krzysiu
2 lat temu
Reply to  Paweł

Zgodzę się. Pompa ciepła + fotowoltaika to na prawdę sensowne rozwiązanie

angelika
angelika
2 lat temu
Reply to  Paweł

Ale coraz trudniej się w tym wszystkim zorientować. Dotacja w jednym programie, dotacja w drugim, ulga finansowa. Polecam zawsze konsultacje w firmach, które dostarczaja urzadzenia. Jak montowaliśmy pompe w tym roku, to bardzo pomogło nam Defro.

szymonlewandowski197
szymonlewandowski197
2 lat temu

nawet pompa ciepła powietrzna jest trend ok a nawet w wielo nowych domach piec elektryczny
wszyscy idą w urządzenia nieobsługowe

Ada
Ada
2 lat temu

Po zapowiadanych podwyżkach cen prądu od nowego roku wyjdzie im bokiem to grzanie piecem elektrycznym

Lolek
Lolek
2 lat temu
Reply to  Ada

Piec elektryczny do grzania to najgorszy wybór ze wszystkich możliwych rozwiązań

Tom Tom
Tom Tom
2 lat temu
Reply to  Lolek

Ta samo jak panele na podczerwień bądź kable grzejne

10
0
Podziel się swoją opiniąx