Natura w domu, czyli 4 pomysły na to, jak ocieplić wnętrze
Natura w domu, czyli 4 pomysły na to, jak ocieplić wnętrze
1 lipca 2021
Działka budowlana bez drogi dojazdowej – sposoby uzyskania dojazdu do działki
Działka budowlana bez drogi dojazdowej – sposoby uzyskania dojazdu do działki.
4 lipca 2021
Pokaż wszystkie
Mój prąd 3.0. - ruszył nabór wniosków w programie, będzie niższe dofinansowanie do fotowoltaiki

Mój prąd 3.0. - ruszył nabór wniosków w programie, będzie niższe dofinansowanie do fotowoltaiki

Mój prąd 3.0. - ruszył nabór wniosków w programie, będzie niższe dofinansowanie do fotowoltaiki.

Z dniem 01.07.2021 ruszył nabór wniosków w rządowym programie "Mój prąd" dotyczącym instalacji fotowoltaicznych. W programie jest sporo zmian a jedną z najważniejszych jest zmniejszenie wysokości dofinansowania z dotychczasowego poziomu 5000 zł do maksymalnie 3000 zł. W bieżącym wpisie na naszym blogu postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania oraz na sam koniec wpisu przedstawimy instrukcję w jaki sposób ubiegać się o dofinansowanie do fotowoltaiki.

Mój prąd 3.0. - ruszył nabór wniosków w programie, będzie niższe dofinansowanie do fotowoltaiki

Budżet programu Mój prąd 3.0.

W aktualnym programie został znacząco zmniejszony budżet który zostanie przeznaczony na realizację aktualnego programu wsparcia. Budżet programu "Mój prąd" wynosi 534 mln zł co oznacza iż wparcie dotrze do 178 000 osób ( zakładając iż każda z tych osób dostanie maksymalną kwotę dopłaty czyli 3000 zł )

Ile dopłaty mogę uzyskać w programie Mój prąd 3.0. ?

W programie Mój prąd 3.0. można uzyskać maksymalnie zwrot do wysokości 50% kosztów inwestycji przy czym jest to maksymalna kwota 3000 zł. Co istotne dotacja ta jest zwolniona z podatku a pozostały koszt inwestycji który nie został objęty dopłata można odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej.

Kto może skorzystać z dofinansowania w programie Mój prąd 3.0. ?

Program Mój prąd 3.0. skierowany jest do osób fizycznych które wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby oraz posiadają kompleksową umowę z OSD ( operatorem sieci dystrybucyjnej) lub zakładem energetycznym.

Kto może ubiegać się o dotacje w programie Mój prąd 3.0. ?

- Twoja instalacja jest już wykonana i podłączona do sieci elektroenergetycznej (m.in. posiadasz licznik dwukierunkowy);

- Twoja instalacja fotowoltaiczna jest o mocy 2-10 kW i jest przeznaczona na cele mieszkaniowe;

Fotowoltaika nie będzie już tak opłacalna - Rząd szykuje rewolucyjne zmiany w prawie dotyczące fotowoltaiki

- Wydatki poniosłeś od 1 lutego 2020 r. i instalacja nie została zakończona przed tą datą (nowe zasady od 2021 r.);

- Twoja inwestycja nie jest rozbudową już istniejącej instalacji.

Kiedy trwa nabór w programie Mój prąd 3.0. ?

Nabór wniosków w ramach programu potrwa od 1 lipca 2021 r. do 22 grudnia 2021 r. lub do wyczerpania środków pieniężnych.

Jak złożyć wniosek w programie Mój prąd 3.0. ?

Wnioski składamy za pośrednictwem https://gwd.nfosigw.gov.pl/

Mój prąd 3.0. – ruszył nabór wniosków w programie, będzie niższe dofinansowanie do fotowoltaiki.

Z dniem 01.07.2021 ruszył nabór wniosków w rządowym programie “Mój prąd” dotyczącym instalacji fotowoltaicznych. W programie jest sporo zmian a jedną z najważniejszych jest zmniejszenie wysokości dofinansowania z dotychczasowego poziomu 5000 zł do maksymalnie 3000 zł. W bieżącym wpisie na naszym blogu postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania oraz na sam koniec wpisu przedstawimy instrukcję w jaki sposób ubiegać się o dofinansowanie do fotowoltaiki.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bożenia
Bożenia
9 dni temu

To było do przewidzenia że zmniejszą wysokość dopłat, za dobrze by ludzie mieli

Iza
Iza
1 dzień temu
Reply to  Bożenia

Czego spodziewałaś się po tym rządzie, oni robią wszystko by uprzykrzyć normalnym ludziom życie

3
0
Podziel się swoją opiniąx
()
x