Od 01.07.2021 rusza składanie wniosków o pozwolenie na budowę przez internet
Od 01.07.2021 rusza składanie wniosków o pozwolenie na budowę przez internet.
29 czerwca 2021
Mój prąd 3.0. - ruszył nabór wniosków w programie, będzie niższe dofinansowanie do fotowoltaiki
Mój prąd 3.0. – ruszył nabór wniosków w programie, będzie niższe dofinansowanie do fotowoltaiki
2 lipca 2021
Pokaż wszystkie
Natura w domu, czyli 4 pomysły na to, jak ocieplić wnętrze

Natura w domu, czyli 4 pomysły na to, jak ocieplić wnętrze

Natura w domu, czyli 4 pomysły na to, jak ocieplić wnętrze

Styl aranżacji wnętrz bardzo zmienił się na przestrzeni lat. Jeszcze do niedawna w mieszkaniach znajdowały się meble i dodatki bardzo zróżnicowane. Było tam wszystko, co udało się kupić w przystępnej cenie, co było praktyczne i podobało się właścicielowi. Obecnie tendencja ta znacznie się zmieniła.

Natura w domu, czyli 4 pomysły na to, jak ocieplić wnętrze

Mieszkania są aranżowane bardzo przemyślanie. Często występujący minimalizm sprawił, że mieszkania wydają się sterylnie czyste, a przez to zimne i nieprzyjemne. Są jednak elementy, które mogą to zmienić. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim naturalne akcenty zarówno w sferze materiałów, jak i dodatków.

1. Drewno

Obecnie większość mebli i dekoracyjnych dodatków wykonanych jest z materiałów drewnopochodnych. Są one znacznie tańsze i bardziej zróżnicowane kolorystyczne. Jednak meble wykonane z laminowanych płyt wiórowych nie mają w sobie tej duszy, którą posiada naturalne drewno. Dlatego podczas wybierania mebli warto zastanowić się czy choćby w części nie postawić na drewniane modele.

Innym pomysłem na ocieplenie wnętrza za pomocą drewna jest umieszczenie go na ścianach w formie boazerii. Wprawdzie z katalogów wnętrzarskich zniknęły już dawno przedpokoje obite deskami, ale drewniane fragmenty ścian to ostatnimi czasy hit. Warto też zastanowić się nad drewnianą boazerią angielską, która nie tylko ociepla przestrzeń, ale też chroni ściany. To doskonałe rozwiązanie w domach z małymi dziećmi.

Drewno to także materiał na podłogi. Można z niego korzystać na różne sposoby. Pięknie prezentuje się w postaci polakierowanych, prostych desek. Może występować również w formie parkietu lub mozaiki. Zawsze wygląda cudownie i ciepło.

2. Kamień

Kolejnym naturalnym materiałem, który nadaje domową atmosferę zimnym pomieszczeniom jest kamień. Blaty wykonane z naturalnego kamienia w ciepłej kolorystyce sprawdzają się doskonale. Pomieszczenia stają się bardzo eleganckie a zarazem niepowtarzalne i piękne.

3. Akwarium

To element dekoracyjny dla prawdziwych hobbystów. Pięknie wyposażone i zaaranżowane akwaria, w których pływają kolorowe rybki to cudowna ozdoba każdego domowego pomieszczenia. Jeśli do tego akwarium jest odpowiednio podświetlone może stać się nie tylko dekoracją, ale również nietypowym źródłem światła.

4. Rośliny

O ile hodowla roślin i zwierząt w akwarium wymaga sporej dawki wiedzy i wysiłku, o tyle rośliny doniczkowe to dekoracje znacznie mniej wymagające. Często można usłyszeć, że „u mnie rośliny nie chcą rosnąć” albo „potrafię zniszczyć nawet kaktusa”, niemniej jednak warto spróbować sił w uprawie dekoracyjnych roślin. Dzięki doniczkom z zieloną zawartością mieszkanie staje się bardziej swojskie. Do tego niektóre gatunki roślin doskonale wpływają na jakość powietrza w domu. Nie mówiąc już o tym, że zieleń działa kojąco na skołatane nerwy. A dla osób mających problem z dbaniem o rośliny polecamy skrzydłokwiat – to piękna roślina doniczkowa, która daje znać o barku wody opadającymi liśćmi. Wystarczy ją podlać, aby znów wyglądała pięknie. Przy okazji informuje, że czas najwyższy podlać również innych zielonych domowników.

Urządzając swoje nowe mieszkanie we Wrocławiu lub innym mieście postaw na elementy wykonane z naturalnych materiałów takich jak drewno czy kamień. Także dekoracje i ozdoby pochodzące wprost z natury są doskonałym sposobem na ocieplenie pomieszczeń i wprowadzenie przyjemnej domowej atmosfery.

Natura w domu, czyli 4 pomysły na to, jak ocieplić wnętrze.

Styl aranżacji wnętrz bardzo zmienił się na przestrzeni lat. Jeszcze do niedawna w mieszkaniach znajdowały się meble i dodatki bardzo zróżnicowane. Było tam wszystko, co udało się kupić w przystępnej cenie, co było praktyczne i podobało się właścicielowi. Obecnie tendencja ta znacznie się zmieniła.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx