Co to jest rotametr – zasada działania oraz regulacji czyli jak nastawić rotametr
Co to jest rotametr – zasada działania oraz regulacji czyli jak nastawić rotametr rotametry w podłogówce.
2 października 2022
Drzwi bezprzylgowe i drzwi przesuwne – które rozwiązanie jest wygodniejsze
Drzwi bezprzylgowe i drzwi przesuwne – które rozwiązanie jest wygodniejsze?
6 października 2022

Jak działa fotowoltaika od Orange?

Masz dość ciągłych podwyżek prądu, które obciążają budżet? Liczysz się z losem planety, ale Twój dom potrzebuje odpowiedniej dawki zasilania? Sprawdź, co to jest i jak działa fotowoltaika - postaw na odnawialne oraz opłacalne źródło energii.

fotowoltaika, panel fotowoltaiczny

Fotowoltaika - co to jest?

Szukasz lepszego dla siebie i środowiska sposobu na zasilenie domu? Powinieneś wiedzieć w takim razie, co to jest fotowoltaika. Działanie tej nowoczesnej technologii polega na przekształcaniu naturalnej oraz nieograniczonej energii słonecznej w tę elektyczną. Prąd pozyskiwany jest więc bezpośrednio ze słońca bez złego oddziaływania na środowisko.

Panele fotowoltaiczne da się zamontować na dachu, gruncie czy fasadzie budynku. Ilość nagromadzonej energii zależy od promieniowania słonecznego, którego intensywność jest powiązana z porami roku i dnia, szerokością geograficzną czy stanem atmosfery. O mocy samej instalacji natomiast decyduje jej wielkość, umiejscowienie paneli, kąt ich nachylenia oraz poziom ekspozycji na słońce.

Zalety fotowoltaiki:

- niższe rachunki za prąd,

- uniezależnienie od podwyżek energii elektrycznej i dostaw,

- nieograniczony dostęp do odnawialnych źródeł energii,

- brak negatywnego wpływu na środowisko naturalne,

- szybki zwrot inwestycji do 10 lat.

Zgromadzoną energią elektryczną nie tylko zasilisz gniazdka, ale także ogrzejesz dom, a nawet podgrzejesz zimną wodę.

Sprawdź ofertę Orange Fotowoltaika i zacznij energetyczną rewolucję w swoim domu: https://www.orange.pl/view/fotowoltaika

Fotowoltaika - jak działa?

Aby w pełni zrozumieć, jak działa fotowoltaika, trzeba znać jej budowę.

Z czego składa się fotowoltaika:

1. Moduł fotowoltaiczny - jego częścią są niewielkie kwadraciki nazywane ogniwami zbudowane z materiału półprzewodnikowego np. krzemu. Dzięki nim dochodzi do zjawiska fotowoltaicznego, które zmienia energię słoneczną w prąd elektryczny.

2. Panel fotowoltaiczny - tworzy go grupa modułów fotowoltaicznych.

3. Falownik fotowoltaiczny (inwerter) - wygenerowana energia elektryczna dostaje się do niego za pośrednictwem modułu fotowoltaicznego i jest przekształcana w prąd zmienny, czyli ten, który płynie w domowych gniazdkach. Falownik dodatkowo kontroluje działanie instalacji oraz monitoruje wykorzystanie energii.

Dzięki prostemu schematowi łatwiej zrozumieć mechanizm działania fotowoltaiki bez tłumaczenia praw fizyki kwantowej.

Oferta fotowoltaiki od Orange Energia - co ją odróżnia od konkurencji?

Chcesz, aby 100% wartości wygenerowanego prądu zmiennego z promieni słonecznych trafiało do Ciebie? Orange Energia oferuje Klientom rozliczenie 1:1 - energia oddawana do sieci energetycznej i pobierana jest rozliczana po tej samej stawce. Dzięki takiej formie nie tylko zaoszczędzisz, ale też nie przepłacisz.

Na co możesz liczyć z Orange Fotowoltaika:

- panele i falowniki najwyższej jakości od renomowanych producentów,

- profesjonalną poradę specjalisty oraz dokładny projekt instalacji,

- dostawę oraz montaż w dogodnym dla Ciebie terminie,

- kontakt z operatorem sieci dystrybucyjnej w sprawie wymiany licznika na dwukierunkowy po zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej,

- testowe uruchomienie instalacji i zgłoszenie do operatora systemu dystrybucyjnego,

- Gwarację stałych opłat miesięcznych przez cały okres trwania Umowy, czyli 4 lata,

- Pakiet Assistance (9 specjalistów, 5 napraw rocznie do 1500 zł każda razem z częściami zamiennymi).

Oferta obowiązuje w grupach taryfowych G11, G12 i G12w. Umowa trwa 48 miesięcy. Inwestycję możesz zrealizować dzięki wygodnej płatności ratalnej lub uldze termomodernizacyjnej - profesjonalni doradcy pomogą Ci we wszystkich formalnościach i to bez wychodzenia z domu!


Artykuł sponsorowany.

Bądź na bieżąco - obserwuj Remont.biz.pl na Google News

Jak działa fotowoltaika od Orange?

Masz dość ciągłych podwyżek prądu, które obciążają budżet? Liczysz się z losem planety, ale Twój dom potrzebuje odpowiedniej dawki zasilania? Sprawdź, co to jest i jak działa fotowoltaika – postaw na odnawialne oraz opłacalne źródło energii.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx