Jakie źródło ciepła wybrać dla domu bez kotłowni
Jakie źródło ciepła wybrać dla domu bez kotłowni?
2 grudnia 2020
Budowa do 35 m2 bez zezwolenia oraz bez zgłaszania
Budowa do 35 m2 bez zezwolenia oraz bez zgłaszania
8 grudnia 2020
Pokaż wszystkie
Czy styropian jest niepalny

Czy styropian jest niepalny

Czy styropian jest niepalny ?

Styropian jest bardzo popularnym materiałem, który od zawsze służył przede wszystkim do docieplania wszelkiego rodzaju budynków. Posiada on wiele bardzo korzystnych właściwości, dzięki którym odnalazł swoje zastosowanie między innymi w budownictwie. W Polsce, można tylko i wyłącznie używać styropian, który posiada Euroklasę E. Jednak, co to oznacza?

Styropian

Otóż według tej normy styropian musi być materiałem samogasnącym. Jest to bardzo ważne, dlatego też należy mieć to na uwadze. Należy pamiętać iż styropian mięknie i kurczy się przy temperaturze ponad 100°C przy dalszym podgrzewaniu topi się.

Co najważniejsze dopiero temperatura ponad 350 stopni celsjusza powoduje iż styropian zaczyna się palić. Jeżeli na styropian nie działa bezpośrednio ogień to samozapłon tego materiału nastąpi w okolicach 450 – 500 stopni celsjusza.

Pamiętajmy również o tym że pod wpływem krótkotrwałego działania ognia np. przy pomocy zapałki, zapalniczki lub nawet palnika styropian się nie zapali a zacznie się kurczyć, płomień pojawi się dopiero po dłuższym działaniu na taki styropian.

Należy pamiętać iż na rynku budowlanym nie ma w 100 % nie palnych materiałów przeznaczonych do termoizolacji. Norma klasyfikacji ogniowej określa jedynie jak w długo w określonych warunkach materiał termoizolacyjny jakim jest styropian będzie stanowił barierę dla ognia.

Czy styropian jest niepalny ? Czy styropian się pali ?

Styropian jest bardzo popularnym materiałem, który od zawsze służył przede wszystkim do docieplania wszelkiego rodzaju budynków. Posiada on wiele bardzo korzystnych właściwości, dzięki którym odnalazł swoje zastosowanie między innymi w budownictwie. W Polsce, można tylko i wyłącznie używać styropian, który posiada Euroklasę E. Jednak, co to oznacza?

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *