Jak blisko granicy działki można sadzić drzewa lub krzewy
Jak blisko granicy działki można sadzić drzewa lub krzewy?
1 października 2021
Jak zapewnić prywatność w łazience z oknem
Jak zapewnić prywatność w łazience z oknem
5 października 2021

Agroenergia – 01.10.21 ruszyły dopłaty do fotowoltaiki dla rolników.

Minister klimatu i środowiska P. Michał Kurtyka ogłosił iż z dniem 01.10.21 rusza nowa odsłona programu Agroenergia, którego budżet opiewa na 200 milinów złotych. W ramach ogłoszonego programu rolnicy mogą ubiegać się o dotacje i pożyczki m.in. do instalacji paneli fotowoltaicznych, wiatraków, pomp ciepła oraz magazynów energii.

Mój Prąd na rok 2021

Od 01.10.2021 nabór do programu Agroenergia.

Podczas konferencji na której ogłoszony został start drugiej części programu Agroenergia poinformowano iż rolnicy będą mogli otrzymać wsparcie finansowe w kwocie do 25 000 zł z przeznaczeniem na instalację paneli fotowoltaicznych o mocy o mocy od 10 do 50 kW.

Dodatkowo dotacja w kwocie 25 tysięcy złotych może zostać uzupełniona o o niskoprocentową pożyczkę z wojewódzkiego funduszu w wysokości 10 000 zł, którą można wykorzystać przy inwestycji w pompę ciepła bądź magazyn energii które będą wspierać istniejącą instalację fotowoltaiczną.

Warunkiem przyznania dotacji oraz udzielenia niskoprocentowej pożyczki jest posiadanie użytków rolnych w wielkości minimum 1 ha przy czym graniczna wielkość wynosi 300 ha oraz dodatkowo przez co najmniej rok przed złożeniem wniosku o udzielenie dofinansowania należy osobiście prowadzić dane gospodarstwo rolne.

Wnioski z programu Agroenergia można składać za pośrednictwem rządowego portalu beneficjenta czyli analogicznie jak to teraz ma miejsce przy wnioskowaniu o środki z programu czyste powietrze. Więcej informacji o programie Agroenergia znajdą P. na internetowych stronach wojewódzkich oddziałów wfosig ( Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej )

Agroenergia – 01.10.21 ruszyły dopłaty do fotowoltaiki dla rolników.

Minister klimatu i środowiska P. Michał Kurtyka ogłosił iż z dniem 01.10.21 rusza nowa odsłona programu Agroenergia, którego budżet opiewa na 200 milinów złotych. W ramach ogłoszonego programu rolnicy mogą ubiegać się o dotacje i pożyczki m.in. do instalacji paneli fotowoltaicznych, wiatraków, pomp ciepła oraz magazynów energii.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
2 lat temu

Składał już ktoś wniosek o dofinansowanie z tego programu ?

Joanna
Joanna
2 lat temu
Reply to  Janek

My składali, co chcesz wiedzieć ?

Jerzy
Jerzy
2 lat temu

Co sądzicie o wydzierżawieniu pola pod farmę fotowoltaiczną ?

Edek
Edek
2 lat temu
Reply to  Jerzy

Doczytaj umowę, bo zostaniesz z problemem jak taka firma zbankrutuje

4
0
Podziel się swoją opiniąx