Wybieramy oświetlenie oraz sofę do salonu
Wybieramy oświetlenie oraz sofę do salonu
3 września 2021
Zaciskarka do rur – jaką wybrać
Zaciskarka do rur – jaką wybrać?
7 września 2021
Pokaż wszystkie
Fenomen PUR, czyli najmocniejsze strony pianki poliuretanowej, według ekspertów

Fenomen PUR, czyli najmocniejsze strony pianki poliuretanowej, według ekspertów

Fenomen PUR, czyli najmocniejsze strony pianki poliuretanowej, według ekspertów.

Pianka poliuretanowa to innowacyjny materiał termoizolacyjny, który zdobywa coraz większe uznanie na rynku i z powodzeniem zastępuje wełnę mineralną, celulozę, a także styropian. Dzięki swoim zaletom PUR to obecnie nr 1 w kategorii najlepszy materiał izolacyjny w budownictwie. W czym tkwi fenomen pianki PUR? To pytanie skierowaliśmy do ekspertów marki Purios. Oto, czego się dowiedzieliśmy.

Ocieplenie - piana pur

Legendarne już właściwości termoizolacyjne

Pianka PUR powstaje finalnie pod wpływem ciśnienia wytworzonego przez głowicę pistoletu natryskowego. Ocieplanie pianką PURIOS może zostać przeprowadzone dla wielu elementów budynków mieszkalnych, w tym przede wszystkim dla fundamentów, podłóg, ścian (zarówno szkieletowych, jak i trójwarstwowych), stropów, a także poddaszy.

Pianka PUR słynie ze swoich znakomitych właściwości termoizolacyjnych, czym m.in. zdobyła sobie ugruntowaną pozycję na dzisiejszym rynku remontowo-budowlanym. Zimą doskonale zabezpiecza poszczególne pomieszczenia, chroniąc je przed utratą ciepła, a latem zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się powierzchni użytkowych. Współczynnik λ pianki PUR wynosi w zależności od jej rodzaju od 0,020 - 0,039 W/(m*K).

Piana o dwóch strukturach

Pianka PUR składa się najczęściej z dwóch kluczowych komponentów. Pierwszy z nich to mieszanina izocyjanianów, które zapewniają piance elastyczność oraz trwałość powłoki. Drugi składnik to klika substancji, w tym m.in. alkohole wyższego rzędu, katalizator i porofor (umożliwia spienianie).

Obecnie dostępne są dwa rodzaje pianki poliuretanowej: otwarto- i zamkniętokomórkowa. Obydwa typy pianki aplikuje się za pomocą natrysku, choć w sprzedaży są również dostępne twarde płyty z zamkniętokomórkowej pianki PUR. Piana otwartokomórkowa, zawierająca w swej strukturze komórki otwarte, jest lżejsza i bardziej elastyczna niż zamkniętokomórkowa, mniej gęsta, ale paroprzepuszczalna. Tego typu materiał jest idealnym izolatorem dla ścian wewnętrznych, stropów oraz poddasza.

Ocieplenie - piana pur
Z kolei piana zamkniętokomórkowa, o strukturze komórek zamkniętych, charakteryzuje się niższym współczynnikiem przewodzenia ciepła niż otwartokomórkowa, a także posiada właściwości hydroizolacyjne i wysoki współczynnik odporności na uszkodzenia mechaniczne. Pianka PUR tego typu jest także odporna na oddziaływanie deszczu, niskich temperatur oraz wiatru.

Całkowicie neutralna dla zdrowia

Jak przekonują eksperci marki Purios, co potwierdzają również niezależne badania laboratoryjne oraz testy branżowe, ocieplanie pianką PUR powierzchni mieszkalnych jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia człowieka oraz zwierząt domowych. Co więcej, z poliuretanem mamy do czynienia codziennie, stykając się z nim w różnych postaciach (m.in. poduszki, siedzenia, buty, pokrycia czy nawet zabawki dziecięce). Piana poliuretanowa po wyschnięciu jest całkowicie obojętna dla ludzkiego zdrowia. Badania przeprowadzone przez PU Europe nie wskazały obecności żadnych toksycznych substancji w termoizolacji wykonanej metodą natryskową.

Nie tylko w budownictwie mieszkaniowym

Ocieplanie pianką PUR, ze względu na wysoką efektywność oraz trwałość, znajduje coraz szersze zastosowanie nie tylko w budownictwie, ale również w infrastrukturze przemysłowej czy ciepłowniczej. Piana PUR to dziś niezastąpiony termoizolator m.in. dla:

- fundamentów, ścian fundamentowych, płyt fundamentowych

- dachów od zewnątrz

- podłóg na gruncie

- poddaszy od wewnątrz

- ścian szkieletowych

- ścian w obiektach przemysłowych u halach magazynowych

- rur ciepłowniczych, komór chłodniczych

- rurociągów i zbiorników

Więcej o ociepleniu pianką PUR przeczytasz na stronie: https://purios.com/blog/ocieplanie-poddasza-pianka-poliuretanowa-otwartokomorkowa-czyli-innowacyjna-termoizolacja

Fenomen PUR, czyli najmocniejsze strony pianki poliuretanowej, według ekspertów.

Pianka poliuretanowa to innowacyjny materiał termoizolacyjny, który zdobywa coraz większe uznanie na rynku i z powodzeniem zastępuje wełnę mineralną, celulozę, a także styropian. Dzięki swoim zaletom PUR to obecnie nr 1 w kategorii najlepszy materiał izolacyjny w budownictwie. W czym tkwi fenomen pianki PUR? To pytanie skierowaliśmy do ekspertów marki Purios. Oto, czego się dowiedzieliśmy.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jurek
Jurek
18 godzin temu

Mam tak ocieplone poddasze :-). Polecam

1
0
Podziel się swoją opiniąx
()
x