Ocieplasz dom wełną skalną – jaką grubość powinna mieć izolacja?
Termoizolacja budynku to inwestycja na lata, więc warto stawiać na najwyższą jakość i sprawdzone rozwiązania, takie jak rozwiązania z wełny skalnej.
Jak dobrać odpowiednie rozwiązania i produkty z wełny skalnej do izolacji poddaszy, ścian zewnętrznych i działowych? Ułatwieniem jest podział produktów z wełny skalnej ROCKWOOL, dostosowany do wymogów inwestycji oraz oczekiwań inwestora.
Produkty do izolacji poddaszy i ścian działowych są podzielone na cztery grupy jakościowe ze względu na parametry termiczne i akustyczne oraz gęstość. Im wyższa półka, tym lepsze parametry i większa gęstość produktu.
PREMIUM to produkty, w których jest zastosowana innowacyjna technologia, zapewniająca najniższą lambdę wśród wełen skalnych, najwyższą gęstość wśród materiałów izolacyjnych, a także najlepsze parametry akustyczne.
SUPERROCK PREMIUM - zaprojektowana do izolacji poddaszy o wyższych wymaganiach termicznych i akustycznych, a także w rozwiązaniach nakrokwiowych oraz do izolacji ścian o konstrukcji szkieletowej.
TOPROCK PREMIUM - wielkowymiarowa mata stosowana do izolacji poddaszy o wyższych wymaganiach termicznych i akustycznych.
ROCKTON PREMIUM – płyta, która może być stosowana w wielu aplikacjach, m.in. do izolacji poddaszy, ścian działowych oraz ścian szkieletowych.
SUPER to innowacyjne produkty o bardzo wysokiej gęstości, które można stosować w wielu rozwiązaniach. Posiadają znakomite parametry termiczne i akustyczne.
SUPERROCK - płyta zaprojektowana do izolacji poddaszy, także w rozwiązaniach nakrokwiowych oraz ścian o konstrukcji szkieletowej.
TOPROCK SUPER - wielkowymiarowa mata w rolce o zmniejszonym rozmiarze (średnica rolki 40 cm), zaprojektowana do zabezpieczania poddaszy jako izolacja termiczna i akustyczna.
ROCKTON SUPER - płyta do stosowania w różnych aplikacjach.
ROCKMIN - płyta do izolacji m.in. poddaszy, stropów belkowych, sufitów podwieszanych i ścian działowych.
Kategoria SUPER to najlepsze produkty, idealnie dopasowane do wszystkich potrzeb inwestorów, dla których znaczenie ma jakość i korzyści wynikające z właściwości wełny skalnej. Produkty mają wysokie parametry wytrzymałościowe, związane z trwałością i odpornością, które wynikają z jedynego na rynku dwugęstościowego rozwiązania. Produktem w tej klasie jest FRONTROCK SUPER.
Kategoria PLUS to produkty mające podwyższone parametry izolacyjne, a zastosowanie ich daje dodatkowy komfort i bezpieczeństwo domownikom, są rozwiązaniem ekonomicznym i ekologicznym. Produktem w tej klasie jest FRONTROCK PLUS.
Standardu ROCKWOOL to propozycje konkretnych produktów i grubości izolacji termicznej poszczególnych przegród budynku.
Ściany dwuwarstwowe – FRONTROCK SUPER lub FRONTROCK PLUS wełna skalna o grubości 20 cm
Ściany szkieletowa – SUPERROCK PREMIUM, SUPERROCK lub ROCKTON PREMIUM wełna skalna o grubości 25 cm
Podłoga na gruncie na podkładzie cementowym – STEPROCK SUPER wełna skalna o grubości 15 cm
Podłoga na stropie na podkładzie cementowym – STEPROCK SUPER lub SUPERROCK PLUS wełna skalna o grubości 5 cm
Podłoga na gruncie na legarach – SUPERROCK PREMIUM, SUPERROCK, ROCKTON SUPER wełna skalna o grubości 15 cm
Dach nad poddaszem użytkowym – Wełna skalna TOPROCK PREMIUM i SUPERROCK PREMIUM o łącznej grubości 35 cm wraz z zastosowaniem systemu ROCKTECT lub alternatywne rozwiązanie nadmuchu wełny skalnej GRANROCKIEM SUPER o grubości 35 cm
Poddasze użytkowe – TOPROCK PREMIUM i SUPERROCK PREMIUM wełna skalna o łącznej grubości 35 cm
Ściana wewnętrzna szkieletowa – ROCKTON SUPER lub ROCKMIN PLUS wełna skalna o grubości 10 cm
Kominek – FIREROCK wełna skalna o grubości 2,5-3 cm
Pojawiało się doskonałe narzędzie do sprawdzania jakie są ceny wełny skalnej do izolacji poszczególnych elementów domu. To specjalna aplikacja – prosta i szybka, dzięki której nie tylko można się dowiedzieć, jaki będzie koszt zakupu izolacji z wełny skalnej, ale sprawdzić, jakie terminy i jakie ceny wykonania oferują Certyfikowani Wykonawcy ROCKWOOL. Gdzie znajduje się to narzędzie? Zapraszamy tu: https://www.rockwool.pl/wsparcie/narzedzia/zapytaj-o-cene-welny-skalnej/
Jak działa aplikacji do sprawdzania cen wełny skalnej?1 – W formularzu podajemy, czego szukamy – czy oferty na zakup izolacji z wełny skalnej, czy wykonania ocieplenia.
2- Określamy miejsca domu, które planujemy ocieplać (ściany, dach, podłoga etc.) oraz podajemy ich metraż.
3 – Aplikacja pokazuje rekomendowane produkty potrzebne do ocieplenia konkretnej przegrody o określonej powierzchni.
4 - Podajemy rejon, w którym stoi dom, by system mógł najlepiej dopasować zarówno dostawcę wełny skalnej ROCKWOOL, jak i wykonawcę izolacji budynku.
5 - Następnie wybieramy konkretnych dystrybutorów i/lub wykonawców, od których chcielibyśmy otrzymać oferty.
6 – Podajemy dane kontaktowe, a system wyśle dalej zapytanie (z potwierdzeniem bezpośrednio do nas) i czekamy już tylko na oferty.
- Uzyskujemy dostęp do bazy certyfikowanych wykonawców, otrzymujemy oferty na zakup izolacji z wełny skalnej od oficjalnych dystrybutorów ROCKWOOL, nie wychodząc z domu, nie wykonując setek telefonów i nie pisząc licznych maili.
- Mamy gwarancję solidnego wykonania.
- System automatycznie podpowiada najlepsze rozwiązania i produkty i przesyła te informacje od wybranych dystrybutorów i/lub wykonawców. Wystarczy zaznaczyć w aplikacji, co będziemy ocieplać (poddasze, stropodach, dach płaski, podłogi, ściany zewnętrzne czy działowe, kominek) i jaka to będzie powierzchnia.
- Możemy wysłać zapytanie do nieograniczonej liczby dystrybutorów i/lub wykonawców wybierając ich na mapie na podstawie odległości czy nazwy.
- Znalezienie odpowiedniej oferty, dokonanie zakupu lub nawet montażu jest zdecydowanie sprawniejsze i pewniejsze.
Ocieplasz dom wełną skalną – jaką grubość powinna mieć izolacja?
Termoizolacja budynku to inwestycja na lata, więc warto stawiać na najwyższą jakość i sprawdzone rozwiązania, takie jak rozwiązania z wełny skalnej. Jak dobrać odpowiednie rozwiązania i produkty z wełny skalnej do izolacji poddaszy, ścian zewnętrznych i działowych? Ułatwieniem jest podział produktów z wełny skalnej ROCKWOOL, dostosowany do wymogów inwestycji oraz oczekiwań inwestora.
U nas na elewacji jest 25 cm ocieplenia, im więcej to chyba lepiej co nie ?
Nie zawsze, możesz dać „grubo” ale materiałem o słabych parametrach termoizolacyjnych
Pamiętaj również iż producent producentowi nie równy
Jak materiał lepszej jakości to może być mniejsza grubość, podaj jaki masz teraz współczynnik
Jakie parametry tej izolacji ?
Można mieć cieńszą izolację o lepszych parametrach i będzie lepiej niż grubszą izolację o słabych parametrach
Jaka grubość o jakich parametrach preferujesz ?
Robimy izolacje na tych materiałach, proszę o zapytania na prv to prześlę ceny
Wysłałem na prv zapytanie o aktualne ceny ocieplenia domu szkieletowego wełną mineralną. Proszę o odpowiedź
W jakim rejonie Polski działacie ?
Potrzebna ekipa do ocieplenia domu szkieletowego, może ktoś kogoś polecić ?
W jakiej miejscowości szukasz ? P.S. w okolicach Krakowa miałbym ekipę do polecenia
Poszukaj na grupach tematycznych facebook-a
Co jeżeli taka izolacja zamoknie ?
Spadnie współczynnik cieplny, nie można dopuścić do takiej sytuacji. Jeżeli już do tego doszło to proszę wysuszyć taką izolacje przed przystąpieniem do kolejnego etapu prac.
Grubiej nie znaczy lepiej 🙂
Jeżeli inne współczynniki ciepła to tak