Minimalizm w salonie, czyli naturalne szafki rtv
Minimalizm w salonie, czyli naturalne szafki rtv
26 maja 2021
Płyty poliuretanowe jako nakrokwiowe ocieplenie dachu
Płyty poliuretanowe jako nakrokwiowe ocieplenie dachu.
1 czerwca 2021

Ocieplasz dom wełną skalną – jaką grubość powinna mieć izolacja?

Termoizolacja budynku to inwestycja na lata, więc warto stawiać na najwyższą jakość i sprawdzone rozwiązania, takie jak rozwiązania z wełny skalnej.

Ocieplasz dom wełną skalną – jaką grubość powinna mieć izolacja

Jak dobrać odpowiednie rozwiązania i produkty z wełny skalnej do izolacji poddaszy, ścian zewnętrznych i działowych? Ułatwieniem jest podział produktów z wełny skalnej ROCKWOOL, dostosowany do wymogów inwestycji oraz oczekiwań inwestora.

Produkty do izolacji poddaszy i ścian działowych

Produkty do izolacji poddaszy i ścian działowych są podzielone na cztery grupy jakościowe ze względu na parametry termiczne i akustyczne oraz gęstość. Im wyższa półka, tym lepsze parametry i większa gęstość produktu.

PREMIUM to produkty, w których jest zastosowana innowacyjna technologia, zapewniająca najniższą lambdę wśród wełen skalnych, najwyższą gęstość wśród materiałów izolacyjnych, a także najlepsze parametry akustyczne.

Do grupy PREMIUM należą:

SUPERROCK PREMIUM - zaprojektowana do izolacji poddaszy o wyższych wymaganiach termicznych i akustycznych, a także w rozwiązaniach nakrokwiowych oraz do izolacji ścian o konstrukcji szkieletowej.

TOPROCK PREMIUM - wielkowymiarowa mata stosowana do izolacji poddaszy o wyższych wymaganiach termicznych i akustycznych.

ROCKTON PREMIUM – płyta, która może być stosowana w wielu aplikacjach, m.in. do izolacji poddaszy, ścian działowych oraz ścian szkieletowych.

ROCKWOOL - wełna
ROCKWOOL plus - wełna

SUPER to innowacyjne produkty o bardzo wysokiej gęstości, które można stosować w wielu rozwiązaniach. Posiadają znakomite parametry termiczne i akustyczne.

Do grupy SUPER należą:

SUPERROCK - płyta zaprojektowana do izolacji poddaszy, także w rozwiązaniach nakrokwiowych oraz ścian o konstrukcji szkieletowej.

TOPROCK SUPER - wielkowymiarowa mata w rolce o zmniejszonym rozmiarze (średnica rolki 40 cm), zaprojektowana do zabezpieczania poddaszy jako izolacja termiczna i akustyczna.

ROCKTON SUPER - płyta do stosowania w różnych aplikacjach.

STANDARD to płyty o dobrych parametrach izolacyjnych i akustycznych. Są lekkie, o nieco niższej gęstości niż produkty PLUS, są odporne na ogień i wodę, dzięki czemu sprawdzają się w bardzo wielu aplikacjach. Do tej grupy należy np.

ROCKMIN - płyta do izolacji m.in. poddaszy, stropów belkowych, sufitów podwieszanych i ścian działowych.

Produkty do izolacji ścian zewnętrznych są podzielone ze względu na właściwości mechaniczne i jakość.

Kategoria SUPER to najlepsze produkty, idealnie dopasowane do wszystkich potrzeb inwestorów, dla których znaczenie ma jakość i korzyści wynikające z właściwości wełny skalnej. Produkty mają wysokie parametry wytrzymałościowe, związane z trwałością i odpornością, które wynikają z jedynego na rynku dwugęstościowego rozwiązania. Produktem w tej klasie jest FRONTROCK SUPER.

Kategoria PLUS to produkty mające podwyższone parametry izolacyjne, a zastosowanie ich daje dodatkowy komfort i bezpieczeństwo domownikom, są rozwiązaniem ekonomicznym i ekologicznym. Produktem w tej klasie jest FRONTROCK PLUS.

Wełna - ocieplenie ścian zewnętrznych

Grubość izolacji według standardu ROCKWOOL

Dobierając optymalną izolację budynku, a tym samym poprawiając efektywność energetyczną budynku, obniżając rachunki za ogrzewanie i chłodzenie domu, podnosząc bezpieczeństwo pożarowe oraz zapewniając zdrowy klimat w pomieszczeniach, najlepiej korzystać ze sprawdzonych i trwałych rozwiązań.

Standardu ROCKWOOL to propozycje konkretnych produktów i grubości izolacji termicznej poszczególnych przegród budynku.

Standard ROCKWOOL dla domów jednorodzinnych:

Ściany dwuwarstwowe – FRONTROCK SUPER lub FRONTROCK PLUS wełna skalna o grubości 20 cm

Ściany szkieletowa – SUPERROCK PREMIUM, SUPERROCK lub ROCKTON PREMIUM wełna skalna o grubości 25 cm

Podłoga na gruncie na podkładzie cementowym – STEPROCK SUPER wełna skalna o grubości 15 cm

Podłoga na stropie na podkładzie cementowym – STEPROCK SUPER lub SUPERROCK PLUS wełna skalna o grubości 5 cm

Podłoga na gruncie na legarach – SUPERROCK PREMIUM, SUPERROCK, ROCKTON SUPER wełna skalna o grubości 15 cm

Dach nad poddaszem użytkowym – Wełna skalna TOPROCK PREMIUM i SUPERROCK PREMIUM o łącznej grubości 35 cm wraz z zastosowaniem systemu ROCKTECT lub alternatywne rozwiązanie nadmuchu wełny skalnej GRANROCKIEM SUPER o grubości 35 cm

Poddasze użytkowe – TOPROCK PREMIUM i SUPERROCK PREMIUM wełna skalna o łącznej grubości 35 cm

Ściana wewnętrzna szkieletowa – ROCKTON SUPER lub ROCKMIN PLUS wełna skalna o grubości 10 cm

Kominek – FIREROCK wełna skalna o grubości 2,5-3 cm

Koszt

Ile kosztuje ocieplenie budynku wełną skalną?

Pojawiało się doskonałe narzędzie do sprawdzania jakie są ceny wełny skalnej do izolacji poszczególnych elementów domu. To specjalna aplikacja – prosta i szybka, dzięki której nie tylko można się dowiedzieć, jaki będzie koszt zakupu izolacji z wełny skalnej, ale sprawdzić, jakie terminy i jakie ceny wykonania oferują Certyfikowani Wykonawcy ROCKWOOL. Gdzie znajduje się to narzędzie? Zapraszamy tu: https://www.rockwool.pl/wsparcie/narzedzia/zapytaj-o-cene-welny-skalnej/

Jak działa aplikacji do sprawdzania cen wełny skalnej?

1 – W formularzu podajemy, czego szukamy – czy oferty na zakup izolacji z wełny skalnej, czy wykonania ocieplenia.

2- Określamy miejsca domu, które planujemy ocieplać (ściany, dach, podłoga etc.) oraz podajemy ich metraż.

3 – Aplikacja pokazuje rekomendowane produkty potrzebne do ocieplenia konkretnej przegrody o określonej powierzchni.

4 - Podajemy rejon, w którym stoi dom, by system mógł najlepiej dopasować zarówno dostawcę wełny skalnej ROCKWOOL, jak i wykonawcę izolacji budynku.

5 - Następnie wybieramy konkretnych dystrybutorów i/lub wykonawców, od których chcielibyśmy otrzymać oferty.

6 – Podajemy dane kontaktowe, a system wyśle dalej zapytanie (z potwierdzeniem bezpośrednio do nas) i czekamy już tylko na oferty.

Aplikacja z korzyściami:

- Uzyskujemy dostęp do bazy certyfikowanych wykonawców, otrzymujemy oferty na zakup izolacji z wełny skalnej od oficjalnych dystrybutorów ROCKWOOL, nie wychodząc z domu, nie wykonując setek telefonów i nie pisząc licznych maili.

- Mamy gwarancję solidnego wykonania.

- System automatycznie podpowiada najlepsze rozwiązania i produkty i przesyła te informacje od wybranych dystrybutorów i/lub wykonawców. Wystarczy zaznaczyć w aplikacji, co będziemy ocieplać (poddasze, stropodach, dach płaski, podłogi, ściany zewnętrzne czy działowe, kominek) i jaka to będzie powierzchnia.

- Możemy wysłać zapytanie do nieograniczonej liczby dystrybutorów i/lub wykonawców wybierając ich na mapie na podstawie odległości czy nazwy.

- Znalezienie odpowiedniej oferty, dokonanie zakupu lub nawet montażu jest zdecydowanie sprawniejsze i pewniejsze.

Ocieplasz dom wełną skalną – jaką grubość powinna mieć izolacja?

Termoizolacja budynku to inwestycja na lata, więc warto stawiać na najwyższą jakość i sprawdzone rozwiązania, takie jak rozwiązania z wełny skalnej. Jak dobrać odpowiednie rozwiązania i produkty z wełny skalnej do izolacji poddaszy, ścian zewnętrznych i działowych? Ułatwieniem jest podział produktów z wełny skalnej ROCKWOOL, dostosowany do wymogów inwestycji oraz oczekiwań inwestora.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Karolek
Karolek
1 miesiąc temu

U nas na elewacji jest 25 cm ocieplenia, im więcej to chyba lepiej co nie ?

Giza
Giza
1 miesiąc temu
Reply to  Karolek

Nie zawsze, możesz dać “grubo” ale materiałem o słabych parametrach termoizolacyjnych

Zbyszek
Zbyszek
1 miesiąc temu
Reply to  Karolek

Jak materiał lepszej jakości to może być mniejsza grubość, podaj jaki masz teraz współczynnik

Sławek
Sławek
1 miesiąc temu
Reply to  Karolek

Jakie parametry tej izolacji ?

Izolator
Izolator
1 miesiąc temu

Można mieć cieńszą izolację o lepszych parametrach i będzie lepiej niż grubszą izolację o słabych parametrach

Izolator
Izolator
1 miesiąc temu

Robimy izolacje na tych materiałach, proszę o zapytania na prv to prześlę ceny

Filip
Filip
25 dni temu
Reply to  Izolator

Wysłałem na prv zapytanie o aktualne ceny ocieplenia domu szkieletowego wełną mineralną. Proszę o odpowiedź

Ela
Ela
29 dni temu

Potrzebna ekipa do ocieplenia domu szkieletowego, może ktoś kogoś polecić ?

Tomasz
Tomasz
1 dzień temu
Reply to  Ela

W jakiej miejscowości szukasz ? P.S. w okolicach Krakowa miałbym ekipę do polecenia

Romuś
Romuś
27 dni temu

Co jeżeli taka izolacja zamoknie ?

11
0
Podziel się swoją opiniąx
()
x