Urządzamy ogród - jak zadbać o kwiaty
Urządzamy ogród – jak zadbać o kwiaty?
25 maja 2021
Ocieplasz dom wełną skalną – jaką grubość powinna mieć izolacja
Ocieplasz dom wełną skalną – jaką grubość powinna mieć izolacja?
27 maja 2021
Pokaż wszystkie
Minimalizm w salonie, czyli naturalne szafki rtv

Minimalizm w salonie, czyli naturalne szafki rtv

Minimalizm w salonie, czyli naturalne szafki rtv

Naturalne szafki rtv mają w sobie wiele uroku, który sprawia, że cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze strony miłośników klimatów eko, boho czy vintage, ale i wśród zadeklarowanych minimalistów. Drewniana szafka rtv w odpowiednim odcieniu może idealnie podkreślić oszczędny w wyrazie wystrój salonu, ocieplając go nieco przy tym i wnosząc dyskretnie dodatkową porcję przytulności do aranżacji. Jak ją dopasować, aby uzyskać taki efekt? Odpowiedź na pytanie znajdziecie w tekście.

Minimalizm w salonie, czyli naturalne szafki rtv

Drewniane szafki rtv w jasnym odcieniu: postaw na bielony dąb, jesion, sosnę lub klon

Minimalistyczne salony wielu osobom kojarzą się jako surowe, zimne i nieprzystępne. Czy słusznie? Niekoniecznie… Minimalizm w zależności od pomysłu może zostać zinterpretowany na wiele sposobów, dlatego nie należy go identyfikować wyłącznie ze wnętrzarskim ascetyzmem i pozbawionymi jakiejkolwiek dekoracyjności aranżacjami typu basic.

Styl minimalistyczny oprócz białych i czarnych mebli, kocha także te wykonane z drewna i utrzymane w naturalnych, jednolitych odcieniach, o ciepłym kolorycie.

Wybierając szafkę rtv do salonu urządzonego w duchu less is more możecie śmiało sięgnąć po model utrzymany w odcieniach bielonego lub szarego dębu, jesionu, sosny czy klonu. To jedne z najbardziej neutralnych gatunków drewna, które idealnie pasują do wnętrz o nieformalnym charakterze, skrajnie prostych i pozbawionych zbędnego przerysowania. W minimalistycznych salonach znacznie większe znaczenie niż ilość mebli, ma ich jakość – tutaj akcent kładziony jest nie na ozdobne detale, a na rodzaje materiałów, kolorystykę i sposoby wykończenia mebli.

Zwróć uwagę na usłojenie i rysunek drewna – minimalizm jest oszczędny w wyrazie.

Czy każda drewniana szafka rtv sprawdzi się w minimalistycznym salonie? Niestety nie. Celowo skierowaliśmy waszą uwagę na konkretne gatunki drewna, bo mają one dużo lżejszą estetykę niż odmiany wenge, mahoniowe czy orzechowe. W przypadku drewnianych szafek rtv oprócz intensywności zabarwienia bardzo ważne jest także usłojenie drewna. Każdy gatunek ma swój charakterystyczny rysunek, który może być bardzo dyskretny lub mocno zaakcentowany. Do salonów ukierunkowanych na minimalizm najlepiej wybrać szafkę rtv z drewna o mniej dekoracyjnym przekroju, a więc dębowego, bukowego lub jesionowego. Drewno o mocnym rysunku lepiej sprawdzi się w salonach rustykalnych i vintage.

Wybierz szafkę rtv o zgrabnej formie i lekkim rysie – model o geometrycznej bryle sprawdzi się idealnie.

Naturalne szafki rtv oprócz bezpretensjonalnej urody, mają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę, która daje im przewagę nad pozostałymi modelami. Tutaj mamy na myśli oczywiście proste, geometryczne i oparte na liniach prostych konstrukcje, dające wrażenie symetrii. Jeśli w wystroju wnętrz stawiacie na zaokrąglenia, łuki i wypukłości to zdecydowanie nie tędy droga – minimalistyczne szafki rtv do salonu kochają spójność i harmonię, co zresztą bez zbędnych oporów wyrażają za pomocą lekkiego wzornictwa i charakterystycznych kształtów. Styl minimalistyczny jest dyskretny i bardzo oszczędny w wyrazie, dlatego jeśli chcecie oddać jego piękno to szukajcie pośród szafek rtv posiadających te cechy.

Minimalizm w salonie, czyli naturalne szafki rtv
Minimalizm w salonie, czyli naturalne szafki rtv

Z plecionką, eko lub biało-drewniana: naturalna szafka rtv może mieć wiele twarzy.

Salon zaaranżowany na minimalistyczną modłę może być równie ciepły i przytulny, co ten wykorzystujący do maksimum potencjał dekoracji i ozdobnych detali. Fokus na jeden lub dwa małe akcenty sprawi, że wystrój wnętrza będzie oszczędny w wyrazie, ale nie pozbawiony charakteru i nie nudny. Co powiecie na drewnianą szafkę z elementami szalenie modnych w tym sezonie plecionek? Albo na prostą drewnianą szafkę rtv wspartą na nóżkach z metalu? A może wolicie nieśmiertelne połączenie bieli z drewnem lub ekologiczne drewno w naturalnej krasie? Takie i inne modele minimalistycznych szafek rtv oraz stolików pod tv w różnorodnych wariantach znajdziecie na sfmeble.pl.

Stojąca szafka pod telewizor czy szafka rtv wisząca? Wybór jest całkiem spory…

Minimalizm w salonie można zaakcentować zarówno za pomocą materiału zastosowanego do wykonania szafki rtv, jak i jej formy. Drewniana szafka pod tv o naturalnym designie w zależności od waszych potrzeb i warunków lokalowych panujących we wnętrzu, może być wsparta na wysokich nóżkach czy cokole lub zostać przymocowana do ściany – decyzja dotycząca jej rodzaju należy jak zwykle tylko i wyłącznie do was. Pamiętajcie tylko, że minimalistyczne aranżacje uwielbiają przestrzeń i wszystko co ją potęguje, dlatego stawiają głównie na lekkie i pomysłowe rozwiązania.

Tak naprawdę nie ma to większego znaczenia, czy ostatecznie wybierzecie model stojący czy wiszący, bo każdy z nich dobrze spełni swoje funkcje. Zwróćcie natomiast uwagę na poszczególne elementy konstrukcyjne i rozwiązania zastosowane w przypadku szafki rtv. W minimalistycznym salonie świetnie sprawdzą się stoliki o otwartych formach, ale tylko wtedy, kiedy nie będziecie na nich trzymać zbyt wielu przedmiotów. Jeśli wraz z szafką pod telewizor chcecie uzyskać dodatkowe miejsce do przechowywania to wybierzcie model z zabudowanymi frontami.

Minimalizm w salonie, czyli naturalne szafki rtv

Naturalne szafki rtv mają w sobie wiele uroku, który sprawia, że cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze strony miłośników klimatów eko, boho czy vintage, ale i wśród zadeklarowanych minimalistów. Drewniana szafka rtv w odpowiednim odcieniu może idealnie podkreślić oszczędny w wyrazie wystrój salonu, ocieplając go nieco przy tym i wnosząc dyskretnie dodatkową porcję przytulności do aranżacji. Jak ją dopasować, aby uzyskać taki efekt? Odpowiedź na pytanie znajdziecie w tekście.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Giza
Giza
2 lat temu

To są meble a nie jakaś tektura z Ikea

1
0
Podziel się swoją opiniąx