Fenomen PUR, czyli najmocniejsze strony pianki poliuretanowej, według ekspertów
Fenomen PUR, czyli najmocniejsze strony pianki poliuretanowej, według ekspertów
6 września 2021
Warunki zabudowy – czym są oraz jak uzyskać decyzję
Warunki zabudowy – czym są oraz jak uzyskać decyzję?
13 września 2021

Zaciskarka do rur – jaką wybrać?

Właściwe i precyzyjne wykonanie instalacji z zakresu sanitarnych oraz wodno-kanalizacyjnych, ma wpływ na trwałość i wytrzymałość całej instalacji. W efekcie końcowym w grę wchodzi także minimalizowanie ilości usterek, co z kolei wiąże się z dodatkowymi kosztami i problemami dla użytkowników. Podczas wykonywania rozmaitych instalacji przydaje się szereg profesjonalnych narzędzi, w tym zaciskarka do rur. Jest to sprzęt pozwalający na szybkie i bardzo dokładne łączenie elementów wykonanych z różnych tworzyw, w zależności od wybranego modelu zaciskarki. Taki sposób działania owocuje maksymalną bezawaryjnością projektowanej i realizowanej instalacji.

Zaciskarka do rur

Czym jest zaciskarka i po co się jej używa

Zaciskarka stanowi przyrząd stworzony z myślą o uzyskaniu dużej siły zacisku. Większej, niż byłby ją w stanie wytworzyć człowiek podczas ręcznej pracy, bez wspomagania dodatkowych narzędzi. Jest to produkt wszechstronny, który sprawdza się w rozmaitych zastosowaniach, nawet w trudno dostępnych miejscach.

Rodzaje Zaciskarek

Na rynku można znaleźć co najmniej kilka rodzajów zaciskarek. Przyrządy różnią się od siebie sposobem zasilania. Dostępne są zaciskarki do rur akumulatorowe, które sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia do źródła zasilania elektrycznego bądź instalacja tego typu nie została jeszcze wykonana.

Są również komfortowym rozwiązaniem dla pracowników, którzy zajmują się układaniem instalacji i poszczególnych elementów w miejscach trudno dostępnych i oddalonych od źródeł prądu. Przeważnie przyrządy tego typu służą do wykonywania połączeń rur wielowarstwowych oraz do pracy z rurami metalowymi o mniejszych średnicach.

Kryteria wyboru

Wybór zaciskarki do rur powinien być podyktowany miejscem pracy operatora, a także tworzywem, z jakiego wykonane są rury wymagające zaciskania z użyciem specjalistycznego oprzyrządowania. Nie bez znaczenia pozostają także kwestie jakości wykonania oraz komfortu użytkowania. Poniżej główne kryteria wyboru, które należy uwzględniać:

- sposób zasilania – zaciskarka elektryczna lub akumulatorowa,

- średnica rur, które będą zaciskane,

- materiał, z których wykonano elementy danej instalacji – np. rury metalowe lub z tworzyw sztucznych,

- moc zacisku,

- wydajność akumulatora – wpływa na komfort i ciągłość pracy,

- kompatybilność ze stosowanymi złączkami,

- wytyczne producentów – zastosowanie sprzętów tej samej marki gwarantuje kompatybilność,

- odporność na uderzenia,

- mechanizmy gwarantujące bezpieczeństwo pracy,

- jakość wykonania.

Wypożyczenie zamiast zakupu

Zaciskarka do rur do jeden z tych przyrządów, który wykorzystywany jest przez specjalistów zajmujących się danymi instalacjami, ale i przez amatorów samodzielnie wykonujących część prac, np. podczas budowy domu. Narzędzie to należy jednak do produktów na tyle rzadko wykorzystywanych, że jego zakup może się okazać kompletnie nieopłacalny.

Znacznie lepszą alternatywą jest wypożyczenie wysokiej jakości, pochodzącej od uznanego producenta zaciskarki do rur. Na renta.pl możliwe jest wypożyczenie zaciskarki do rur miedzianych w niskiej cenie. Takie rozwiązanie przynosi oszczędności, jednocześnie jest gwarancją korzystania ze sprzętów pochodzących od uznanych producentów.

Podsumowanie

Bez zaciskarki nie obejdzie się żaden instalator ani użytkownik prywatny, który samodzielnie podejmuje się pracy przy rozmaitych instalacjach. Wybór sprzętu powinien być podyktowany jego jakością wykonania, funkcjonalnością oraz przeznaczeniem. Przyrząd, który będzie użytkowany jednorazowo lub sporadycznie zdecydowanie lepiej wypożyczyć niż mierzyć się ze sporym wydatkiem, jakim jest kupno na własność.

Zaciskarka do rur – jaką wybrać?

Właściwe i precyzyjne wykonanie instalacji z zakresu sanitarnych oraz wodno-kanalizacyjnych, ma wpływ na trwałość i wytrzymałość całej instalacji. W efekcie końcowym w grę wchodzi także minimalizowanie ilości usterek, co z kolei wiąże się z dodatkowymi kosztami i problemami dla użytkowników. Podczas wykonywania rozmaitych instalacji przydaje się szereg profesjonalnych narzędzi, w tym zaciskarka do rur. Jest to sprzęt pozwalający na szybkie i bardzo dokładne łączenie elementów wykonanych z różnych tworzyw, w zależności od wybranego modelu zaciskarki. Taki sposób działania owocuje maksymalną bezawaryjnością projektowanej i realizowanej instalacji.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Igor
Igor
2 dni temu

Polecam Remsa 🙂

1
0
Podziel się swoją opiniąx
()
x