Planujesz remont - Sprawdź, jak zabezpieczyć swoje rzeczy
Planujesz remont? Sprawdź, jak zabezpieczyć swoje rzeczy!
24 listopada 2020
Pellet jako sposób na walkę z zanieczyszczeniem powietrza
Pellet jako sposób na walkę z zanieczyszczeniem powietrza!
26 listopada 2020
Pokaż wszystkie
Co mówią przepisy na temat palenia ogniska w ogrodzie

Co mówią przepisy na temat palenia ogniska w ogrodzie

Co mówią przepisy na temat palenia ogniska w ogrodzie?

Palenie ogniska w ogrodzie , może niekiedy sporo kosztować, ponieważ nie zawsze jest dozwolone. Można go rozpalić tylko i wyłącznie do pieczenia kiełbasy i nic poza tym. W przypadku palenia odpadów takich, jak na przykład liście, gałęzie, czy też trawa jest to całkowicie zabronione.

Co mówią przepisy na temat palenia ogniska w ogrodzie

Nieprzestrzeganie tych zasad, może skutkować ogromnymi nieprzyjemnościami w postaci sporego mandatu. Tak, więc należy na to uważać. Mimo, że posesja jest nasza to i tak nie możemy na niej robić tego, co nam się podoba. Jeśli, chodzi o środowisko to należy o nie dbać i przestrzegać wszystkich przepisów, jakie zostały nakazane. Chodzi tutaj nie tylko o przyrodę, ale i również zdrowie każdego z nas.

Palenie odpadów w ogrodzie szkodzi środowisku, ponieważ go zanieczyszcza, dlatego też nie wolno tego robić. Jak już wcześniej wspomniano, warto mieć to na uwadze, gdyż nieprzestrzeganie tego może słono kosztować.

Łamanie przepisów nie jest właściwym postępowanie, zwłaszcza w tej kwestii, która odgrywa naprawdę bardzo istotną rolę. Z paleniem ogniska w ogrodzie trzeba niestety bardzo uważać.

Jak bezpiecznie rozpalić ognisko w ogrodzie? W jakim miejscu powinno się znajdować?

Jak już wcześniej wspomniano, palenie ogniska w ogrodzie nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Palenie w nim odpadów jest całkowicie zabronione, o czym mówią przepisy. Ogród to szczególne miejsce, dlatego też należy w nim przestrzegać naznaczonych zasad. Wiele osób niestety bardzo często o tym zapomina, co nie wiążę się z niczym korzystnym.

Palenie ogniska w celach rekreacyjnych również wymaga przestrzegania pewnych zasad.

Otóż chodzi tutaj przede wszystkim o znalezienie odpowiedniego miejsca w ogrodzie. Najlepiej z dala od domu oraz od rzeczy, które są łatwopalne. Nie należy rozpalać ognia blisko drzew, czy też krzaków, ponieważ mogą się niestety zapalić, zwłaszcza latem, kiedy jest bardzo sucho.

Co mówią przepisy na temat palenia ogniska w ogrodzie

Co mówią przepisy na temat palenia ogniska w ogrodzie?

Palenie ogniska w ogrodzie , może niekiedy sporo kosztować, ponieważ nie zawsze jest dozwolone. Można go rozpalić tylko i wyłącznie do pieczenia kiełbasy i nic poza tym. W przypadku palenia odpadów takich, jak na przykład liście, gałęzie, czy też trawa jest to całkowicie zabronione.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dorotka
Dorotka
2 lat temu

Nie długo w tym kraju nie będzie można nic zrobić bez wiedzy i zgody urzędnika

1
0
Podziel się swoją opiniąx