Planujesz remont - Sprawdź, jak zabezpieczyć swoje rzeczy
Planujesz remont? Sprawdź, jak zabezpieczyć swoje rzeczy!
24 listopada 2020
Pellet jako sposób na walkę z zanieczyszczeniem powietrza
Pellet jako sposób na walkę z zanieczyszczeniem powietrza!
26 listopada 2020
Pokaż wszystkie
Co mówią przepisy na temat palenia ogniska w ogrodzie

Co mówią przepisy na temat palenia ogniska w ogrodzie

Co mówią przepisy na temat palenia ogniska w ogrodzie?

Palenie ogniska w ogrodzie , może niekiedy sporo kosztować, ponieważ nie zawsze jest dozwolone. Można go rozpalić tylko i wyłącznie do pieczenia kiełbasy i nic poza tym. W przypadku palenia odpadów takich, jak na przykład liście, gałęzie, czy też trawa jest to całkowicie zabronione.

Co mówią przepisy na temat palenia ogniska w ogrodzie

Nieprzestrzeganie tych zasad, może skutkować ogromnymi nieprzyjemnościami w postaci sporego mandatu. Tak, więc należy na to uważać. Mimo, że posesja jest nasza to i tak nie możemy na niej robić tego, co nam się podoba. Jeśli, chodzi o środowisko to należy o nie dbać i przestrzegać wszystkich przepisów, jakie zostały nakazane. Chodzi tutaj nie tylko o przyrodę, ale i również zdrowie każdego z nas.

Palenie odpadów w ogrodzie szkodzi środowisku, ponieważ go zanieczyszcza, dlatego też nie wolno tego robić. Jak już wcześniej wspomniano, warto mieć to na uwadze, gdyż nieprzestrzeganie tego może słono kosztować.

Łamanie przepisów nie jest właściwym postępowanie, zwłaszcza w tej kwestii, która odgrywa naprawdę bardzo istotną rolę. Z paleniem ogniska w ogrodzie trzeba niestety bardzo uważać.

Jak bezpiecznie rozpalić ognisko w ogrodzie? W jakim miejscu powinno się znajdować?

Jak już wcześniej wspomniano, palenie ogniska w ogrodzie nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Palenie w nim odpadów jest całkowicie zabronione, o czym mówią przepisy. Ogród to szczególne miejsce, dlatego też należy w nim przestrzegać naznaczonych zasad. Wiele osób niestety bardzo często o tym zapomina, co nie wiążę się z niczym korzystnym.

Palenie ogniska w celach rekreacyjnych również wymaga przestrzegania pewnych zasad.

Otóż chodzi tutaj przede wszystkim o znalezienie odpowiedniego miejsca w ogrodzie. Najlepiej z dala od domu oraz od rzeczy, które są łatwopalne. Nie należy rozpalać ognia blisko drzew, czy też krzaków, ponieważ mogą się niestety zapalić, zwłaszcza latem, kiedy jest bardzo sucho.

Co mówią przepisy na temat palenia ogniska w ogrodzie

Nie pal odpadów, tylko je segreguj nie szkodząc przy tym środowisku !

Palenie odpadów w ogrodzie od zawsze było czynnością wielu osób, które chciały się pozbyć wszystkich niepotrzebnych rzeczy. Oczywiście zalicza się do tego również trawa oraz gałęzie, które dla środowiska mogą być bardzo szkodliwe. Wiele osób poza tymi odpadami, pali również inne rzeczy, co jest niewłaściwym czynem. Segregacja śmieci jest obowiązkiem każdego właściciela domu. Warto o tym pamiętać, ponieważ jest to niezwykle istotna kwestia, która ma ogromne znaczenie.

Wiele osób palących odpady w ogrodzie spotkało się już z nieprzyjemnymi konsekwencjami, jakimi jest mandat. Jego wysokość jest oczywiście różnorodna, niemniej jednak do najniższych nie należy ( Przedostanie się dymu pochodzącego z takiego paleniska w miejsce dostępne publicznie może być uznane za zanieczyszczenie w rozumieniu art. 145 Kodeksu wykroczeń, które zagrożone jest mandatem karnym w wysokości do 500 zł.)

Palenie ogniska i smażenie na nim kiełbasy jest bardzo przyjemną czynnością, zwłaszcza w gronie rodziny. Niemniej jednak, przy wykonywaniu tej czynności należy zachować się rozsądnie, aby nie narobić szkód.

Co mówią przepisy na temat palenia ogniska w ogrodzie?

Palenie ogniska w ogrodzie , może niekiedy sporo kosztować, ponieważ nie zawsze jest dozwolone. Można go rozpalić tylko i wyłącznie do pieczenia kiełbasy i nic poza tym. W przypadku palenia odpadów takich, jak na przykład liście, gałęzie, czy też trawa jest to całkowicie zabronione.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *