Fuga epoksydowa czy cementowa - Co wybrać i do jakich pomieszczeń
Fuga epoksydowa czy cementowa? Co wybrać i do jakich pomieszczeń?
24 listopada 2020
Co mówią przepisy na temat palenia ogniska w ogrodzie
Co mówią przepisy na temat palenia ogniska w ogrodzie?
25 listopada 2020
Pokaż wszystkie
Planujesz remont - Sprawdź, jak zabezpieczyć swoje rzeczy

Planujesz remont? Sprawdź, jak zabezpieczyć swoje rzeczy!

Dla wielu osób remont to prawdziwa zmora. Na pewien czas do naszego życia wkrada się chaos, jest to zazwyczaj kosztowne przedsięwzięcie, a dodatkowo – często coś może pójść nie tak. Na przykład możemy nieumyślnie zniszczyć zabytkowy mebel, na który przewróci się drabina albo zachlapać farbą ukochane książki. Ten artykuł podpowie Ci, jak zabezpieczyć ulubione przedmioty, aby przetrwały każdy remont!

remont budowa

Przygotowanie do remontu – krok po kroku

Decydując się na odświeżenie wnętrza lub wnętrz – dobrze pamiętać o tym, że jest to tylko okres przejściowy, ale żeby nie przeciągał się on w nieskończoność, należy go odpowiednio zaplanować. Ważna jest kolejność wykonywanych prac, dzięki czemu zachowamy pewną spójność i łatwiej będzie się nam odnaleźć w nowej rzeczywistości. 

Nasze mieszkanie lub dom to powierzchnia użytkowa. Jeżeli nie mamy wolnego pokoju, który będzie naszą oazą na polu remontowej walki – warto na ten czas pomyśleć o przeprowadzce. Do hotelu, rodziny lub znajomych, innymi słowy wszędzie tam, gdzie będziemy w stanie odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu.

Jeżeli samodzielnie nie jesteśmy w stanie przeprowadzić zmian, to skorzystajmy z usług profesjonalistów. Ekipa remontowa wskaże, ile przypuszczalnie potrwają prace remontowe oraz kiedy będziemy mogli wprowadzić się z powrotem.

Jak zabezpieczyć rzeczy podczas remontu?

Jedną z najważniejszych kwestii podczas każdego remontu jest zadbanie o bezpieczeństwo posiadanych rzeczy. Może się bowiem okazać, że podczas malowania czy tapetowania ucierpią nie tylko nasze ulubione meble, ale także rzeczy wartościowe. Tymczasem trudno zachować w mieszkaniu porządek, kiedy musimy skupić się na jednoczesnym odświeżaniu ścian czy podłóg, codziennym funkcjonowaniu, a do tego dbaniu o to, aby nic nie zostało uszkodzone

Przystępując do remontu, musimy więc zadbać o zabezpieczeniu posiadanych rzeczy. Jak to zrobić? Można skorzystać z dostępnych folii malarskich, którymi owijamy meble i większe przedmioty. Dla uzyskania lepszego efektu warto sięgnąć także po taśmę malarską. Okazuje się jednak, że wciąż jest to kosztowny sposób, a na dodatek pozostawione w mieszkaniu bądź domu rzeczy będą stanowiły prawdziwy tor przeszkód.

Drugim popularnym sposobem, z którego korzysta równie wiele osób, jest wywiezienie przedmiotów z domu na czas przeprowadzanych prac. To dobre rozwiązanie zwłaszcza w przypadku, jeżeli pozostawiamy własność pod opieką ekipy remontowej. Chcemy zapewnić pracującym nie tylko miejsce do swobodnego rozstawienia sprzętu, ale na pewno nie widzi nam się także stałe doglądanie, czy aby na pewno nic nie zginęło lub nie zostało nieumyślnie zniszczone. Ale co zrobić, jeżeli nie posiadamy wolnej przestrzeni w piwnicy, a nikt z bliskich również nie chce zaoferować nam miejsca w garażu

Usługa self storage – zalety

Magazyn Less Mess Storage to idealne rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje przechować swój dobytek w bezpiecznym miejscu już teraz. Idea oferowanej usługi opiera się na umożliwieniu klientowi dostępu do wydzielonego i prywatnego pomieszczenia, które można wynająć na własny użytek. Dzięki temu zyskuje on możliwość tymczasowego składowania posiadanych przedmiotów

Warto sprawdzić, gdzie najbliżej znajduje się jeden z magazynów Less Mess Storage, do którego będziemy mogli zawieźć nasze spakowane rzeczy. Jeżeli brakuje nam pudełek, które posłużą nam do przewozu – możemy dokupić takowe w jednym z oddziałów firmy. Dzięki temu nie musimy martwić się, że podczas transportu ucierpią nasze cenne przedmioty.

magazyn

Co jeszcze przemawia za skorzystaniem z coraz popularniejszej usługi self storage? Przede wszystkim możliwość odebrania rzeczy o każdej porze dnia. Klient Less Mess Storage ustala swój osobisty kod, dzięki któremu ma dostęp do przedmiotów bez względu na porę. Jego dobytek jest też odpowiednio chroniony, ponieważ firma przykłada ogromną uwagę do bezpieczeństwa obiektu. 

Nawet jeżeli remont się przedłuży, możemy bez problem przedłużyć umowę, a to wszystko za odpowiednią i przystępną cenę. Jest to rozwiązanie, które przydaje się nie tylko przy remontach, ale także przeprowadzkach

Planujesz remont? Sprawdź, jak zabezpieczyć swoje rzeczy!

Dla wielu osób remont to prawdziwa zmora. Na pewien czas do naszego życia wkrada się chaos, jest to zazwyczaj kosztowne przedsięwzięcie, a dodatkowo – często coś może pójść nie tak. Na przykład możemy nieumyślnie zniszczyć zabytkowy mebel, na który przewróci się drabina albo zachlapać farbą ukochane książki. Ten artykuł podpowie Ci, jak zabezpieczyć ulubione przedmioty, aby przetrwały każdy remont!

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx